Misiewicz opowiada o życiu w celi. Przyznaje też, że "pewnych sytuacji należało uniknąć"

Bartłomiej Misiewicz udzielił pierwszego wywiadu po wyjściu z aresztu. Mówiąc o swojej działalności politycznej przyznał, że "pewnych sytuacji należało uniknąć". Zdradził też, że na więziennym wikcie schudł 25 kilogramów. - Pasztety, miody i dżemy długo nie zagoszczą w moim menu - opowiedział były szef MON.

Wywiad z Bartłomiejem Misiewiczem, który spędził pięć miesięcy w areszcie, przeprowadził Onet. Przez całą rozmowę były rzecznik MON przekonuje o swojej niewinności. Wspomina też o sytuacjach, przez które zrobiło się o nim głośno, przekonuje jednak, nie było niczego złego w tym, że żołnierze Wojska Polskiego mu salutowali. - Każdy - zaznaczam: każdy żołnierz niezależnie od stopnia, gdy ma na sobie nakrycie głowy, oddaje honor innym osobom zgodnie z przepisami protokołu funkcjonującego w Wojsku Polskim. I ten honor oddaje wszystkim - ministrowi, posłowi, lekarzowi, dziennikarzowi, każdej osobie - tłumaczy Misiewicz.

Bartłomiej Misiewicz: Pewnych sytuacji należało uniknąć

Zapytany, czy niczego nie żałuje, odpowiedział: - Zgoda, pewnych sytuacji należało uniknąć. Nie trzeba było robić przemarszu przed kompanią honorową. Ale nie powinienem krytykować niektórych oficerów za nadgorliwość w ukazywaniu swojej jednostki z jak najlepszej strony. I nie wydaje mi się, że powinienem czegoś żałować. To obrażałoby tych żołnierzy, którzy wtedy wykonywali polecenia swojego dowódcy.

Bartłomiej Misiewicz przyznał, że w areszcie schudł 25 kilogramów przez "stres i nerwy". Dodał też, że niespecjalnie przypadła mu do gustu kuchnia w areszcie. - Ja się starałem jeść to, co powszechnie w więzieniu jest nazywane „posiłkami”, ale też nie zawsze dawałem radę. W każdym razie pasztety, miody i dżemy długo nie zagoszczą w moim menu. A pierwsze co zjadłem po wyjściu z aresztu to była jajecznica - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (292)
Misiewicz opowiada o życiu w celi. Przyznaje też, że "pewnych sytuacji należało uniknąć"
Zaloguj się
 • nikiforia1

  Oceniono 102 razy 96

  Po kiego grzyba ktokolwiek przeprowadza wywiad z tym baranem?? Nobilitacja takiego nic świadczy o tym, że dziennikarstwo już dawno zeszło na psy!

 • 6drabin

  Oceniono 78 razy 70

  No to będzie chyba kolejny męczennik wyklęty, który się kulom nie kłaniał.
  Zamiast żyć w celibacie, żył w celi, bracie...

 • feldkurat-katz

  Oceniono 62 razy 54

  Pamietamy jak minister zwany salcesonem na polecenie Antka napadł na Urzad Natowski

 • tenare

  Oceniono 53 razy 49

  "Pasztety, miody i dżemy długo nie zagoszczą w moim menu"

  Zagoszczą. Niedługo.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 57 razy 43

  Bartłomiej Misiewicz... przyznał, że "pewnych sytuacji należało uniknąć". - np. schylania się po mydło.

 • terminator444

  Oceniono 44 razy 36

  Najsmaczniejsza jest dla Misia z dwoch jaj Antka z kielbasa po srodku!

 • 2krzychok

  Oceniono 35 razy 33

  Jeszcze książkę napisze, film nakręcą w Hollywood i bohaterem narodowym zostanie.
  Biedaczek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX