Głosowanie w PE. Morawiecki zdradza szczegóły: Szydło nie chciała kandydować trzeci raz

- Pani premier sama zdecydowała, żeby po raz trzeci nie poddawać pod ryzykowne głosowanie - przyznał Mateusz Morawiecki. Premier przyznał, że "ubolewa" w związku z odrzuceniem kandydatury Beaty Szydło na przewodniczącą unijnej komisji.

Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Krakowie został zapytany, dlaczego Beata Szydło po raz trzeci nie ubiegała się o stanowisko przewodniczącej Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim. - Decyzja ta też jest po stronie pani Beaty Szydło, to nie jest tak, że można jeszcze raz narazić się na jakieś przepychanki. Z całą mocą chcę podkreślić, że pani premier i cała nasza delegacja w Parlamencie Europejskim, po prostu podeszła do tych poprzednich głosowań zgodnie z tą utrwaloną od kilkudziesięciu lat praktyką - powiedział Morawiecki. Jak dodał, "ta praktyka polegała na tym, że poszczególne grupy parlamentarne otrzymują możliwość delegowania kandydata na przewodniczącego poszczególnej komisji". 

Morawiecki: Beata Szydło zdecydowała, by nie kandydować trzeci raz

- Wysunęliśmy najlepszą z możliwych kandydatur w Europie. Panią premier, która znakomicie zna się na tej tematyce. Wbrew tym ustaleniom socjaliści, komuniści i lewica europejska nie dochowała tego układu wzajemnego, tego uzgodnienia i tej praktyki - powiedział szef rządu. - Mogę w związku z tym ubolewać, bardzo mnie to martwi. Pani premier sama zdecydowała, żeby po raz trzeci nie poddawać pod ryzykowne głosowanie. Stało się tak, jak się stało - dodał.

Więcej o:
Komentarze (178)
Głosowanie w PE. Morawiecki zdradza szczegóły: Szydło nie chciała kandydować trzeci raz
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 70 razy 64

  Nie pasujecie do Europy panie premierze.
  Ze swoją zaściankowością, homofobią, tępą religijnością. Jesteście zadoopiem Europy.

 • rybka9915

  Oceniono 49 razy 43

  A o przeprosinach Angeli juz ani mrumru.
  Jak cos jest dobre - to sie samo obroni, gownianej reklamy i rekomendacji zlodziei i oszustow z pisbolszewii nie potrzebuje. Krzywomordy matoluszu - twoje bzdety sa tyle warte, ile wasza pisbolszewicka mac sie w UE liczy. Shit is shit, nawet jak je w zloty papierek zapakujesz.

 • notremak

  Oceniono 46 razy 40

  Dlaczego nie chciała trzeci raz?!
  Przecież JEJ SIĘ NALEŻAŁO!

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 36

  Znowu ten łgarz coś bajdurzy. Mieliście frajerzy ultimatum postawione. Albo Szydło won albo pełna izolacja nawet dla stołka w szatni parlamentu.

 • notremak

  Oceniono 40 razy 34

  Póty d z b a n wodę nosi, póki się szydło nie urwie...
  Co nie, piss-bando kłamców i cwaniaków?

 • glencok

  Oceniono 36 razy 30

  jesteście śmieszni w tym pisie, zniszczyliscie pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Lepiej byś sie zamknął wreszcie. NIkt w Unii nie będzie tolerował bylej premier która łamał prawo we własnym kraju.

 • chi-neng

  Oceniono 35 razy 29

  Nie mieliscie wyboru, niestety, ale TEJ PRAWDY GLOSNO NIGDY NIE WYZNACIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX