Czarzasty wściekły na PO: "To był stosunek ślimaka z meduzą". Do kamery pokazał gest Kozakiewicza

- To był stosunek ślimaka z meduzą, takie rozwlekłe - tymi słowami Włodzimierz Czarzasty ocenił pracę Platformy Obywatelskiej w kampanii wyborczej. Przewodniczący SLD obwinił PSL i PO za "rozwalenie" Koalicji. Zapowiedział też, że będzie bronił członków swojego ugrupowania przed krytyką.

Po odejściu PSL z Koalicji Obywatelskiej, Platforma Obywatelska zdecydowała o usunięciu z projektu także SLD. Grzegorz Schetyna tłumaczy to "odpartyjnieniem". Choć w ramach KO wystartują PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska, szef PO przekonuje, że koalicja "nie będzie porozumieniem partyjnym" i dlatego nie ma w niej miejsca dla Sojuszu. 

Wobec takiej deklaracji, partie lewicowe - SLD, Wiosna i Razem - rozpoczęły rozmowy w sprawie wspólnego startu. Liderzy wszystkich trzech partii poinformowali o tworzeniu lewicowego bloku, ale konkretne informacje podadzą dopiero po rozmowach, które zaplanowano na czwartkowy wieczór. 

Krótko przed planowanym spotkaniem przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty był gościem Polsat News. Polityk nie krył swojej złości. - Rozwalono ten projekt. Rozwaliło to PSL i dziś rozwaliła to PO - mówił. Kpił też z deklaracji PO, że KO nie będzie partyjna. - Oddają piąte, siódme i ostatnie miejsca działaczom (...). Tworzycie komitet obywatelski, to oddajcie pierwsze miejsca bezpartyjnym kobietom, ludziom kultury - wzywał. 

Gest Kozakiewicza w obronie Jaskierni

Czarzasty nawiązał też do rzekomego buntu w PO przeciwko działaczom SLD. Według informacji "Wprost" poseł PO Bogusław Sonik nie zgadzał się na start z jednej, krakowskiej listy z Joanną Senyszyn, polityczką SLD. Sonik, jako działacz opozycji demokratycznej w PRL nie wyobrażał sobie współpracy z dawną członkinią PZPR. 

Miller wam się nie podoba? 100 tysięcy głosów. Kwaśniewski wam się nie podoba, członek PZPR? Najlepiej oceniany prezydent, dwie kadencje. Szmajdzińska wam się nie podoba? 64 tysiące głosów z trzeciego miejsca na Dolnym Śląsku

- mówił wzburzony. Zasugerował też, by na "jednej ławeczce" posadzić prof. Jerzego Jaskiernię, który działał w PZPR i jest członkiem SLD z ludźmi PO: Dariuszem Rosatim, który był szefem PZPR na SGPiS [dawna nazwa SGH - red.] czy Marcinem Święcickim, ostatnim sekretarzem KC PZPR. 

Prof. Jaskiernia brał udział w transformacji. I teraz będą na niego pluli? O takiego

- rzucił Czarzasty i pokazał do kamery "gest Kozakiewicza". 

"Stosunek ślimaka z meduzą"

Pytany o to, czy z Adrianem Zandbergiem i Robertem Biedroniem będą samcami alfa, odpowiedział: - Ja nie będę samcem, który walczy o przywództwo, ja będę walczył o projekt, o zwycięstwo z PiS-em. Dodał, że nie będą się dzielić miejscami, a tworzyć wspólnie. 

- Najbardziej boję się głupoty. Jeśli kolejny raz usłyszę od KO, że głos nieoddany na KO będzie głosem straconym, to zrobię swoje - wygram. Wygram razem z Biedroniem i Zandbergiem - zadeklarował. 

Zdaniem Czarzastego "studium upadku" KO zaczęło się, gdy Schetyna "przestał chcieć wygrać". - Mam do nich pretensję. Rozwaliliście dobry projekt. Jeśli ktoś powie, że wziąłem w tym udział, to powiem, że byłem cierpliwy, miałem plan, spotkałem się z 12 prezydentami miast z SLD, spotykam się z Zandbergiem i Biedroniem, nie pogubiłem się - stwierdził. 

Na koniec programu przewodniczący SLD skrytykował strategię KO po stronie Platformy. - To był stosunek ślimaka z meduzą, takie rozwlekłe, trzeba mieć jaja, to jest polityka - ocenił. 

Więcej o:
Komentarze (298)
Czarzasty wściekły na PO: "To był stosunek ślimaka z meduzą". Do kamery pokazał gest Kozakiewicza
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 57 razy 35

  Nie chce Shrek koalicji z lewicą, a pies mu morę lizał. Teraz lewica powinna otwarcie określić swój stosunek do państwa wyznaniowego jakim stała się Polska. Głupkowatą licytacją ile komu dadzą nie osiągną sukcesu. Trzeba pokazać ile kosztuje państwo udział kleru we władzy, a więc pensje katechetów, kapelanów, emerytury dla księży, fundusze kościelne, brak opodatkowania kleru. Co można zrobić za zaoszczędzone pieniądze, jeżeli kler odetnie się od władzy. Niech się księża i ich przydupasy wrzeszczą i tak to nie są wyborcy lewicy. Stanowczość w tych sprawach, to podstawa.

 • siwywaldi

  Oceniono 49 razy 27

  Zamiast się wściekać, sięgaj Włodek po nazwiska. Bo to, że do europarlamentu dostali się Cimoszewicz, Miller i inni SLD-owcy, to przecież NIE BYŁA zasługa Schetyny

 • sharqi

  Oceniono 52 razy 22

  Nie lubię Czarzastego, ale tym razem muszę mu oddać, że ma rację. PO nie chce wygrać...

 • asperamanka

  Oceniono 35 razy 21

  Schetyna prawdopodobnie postanowił powtórzyć manewr przećwiczony przez Kaczyńskiego po 2005 roku. Czyli zapewne nie liczy na wygraną PO z PiS w 2019 roku, ale liczy na to, że głosy tak się rozbiją, że ani PS+Kukiz, ani SLD+Wiosna nie dostaną się do Sejmu, i PO będzie jedyną oprócz PiS partią w Sejmie, i w następnych wyborach jedyną opoxycją, bo pozostali 4 lat poza Sejmem i bez budżetowego cycka nie przetrwają.

  Po drugie, zapewne Schetyna wcale teraz nie chce władzy i nie chce sprzątać po PiS, bo gdy gospodarka dostanie zadyszki trzeba będzie odbierać te 500+ i inne kiełbasy wyborcze, a to grozi kryterium ulicznym.

  Problem polega na tym, że w głównych partiach mamy samych starych dziadków którym już zależy jedynie na doczekaniu na poselskiej posadzie do emerytury, i za 4 lata może się okazać, że już nie będzie z kim i o co walczyć.

 • eye_of_ra

  Oceniono 43 razy 19

  Najdalej za 2-3 dni kiedy zdadzą sobie sprawę, że to już koniec marzeń o wspólnym starcie i wszyscy konkurują o tego samego antyPiSowskiego wyborcę dopiero wtedy skoczą sobie do gardeł.

  Szykują się niezłe emocje. Pewnie nawet Kaczor wyłączy rodeo i poogląda kropkę nad I albo fakty po faktach żeby się pośmiać jak opozycja pluje na siebie nawzajem.

 • sourirer

  Oceniono 25 razy 17

  A Balcerowicz Sonikowi odpowiadał ?
  A tych "działaczy opozycji demokratycznej" to się namnożyło.
  Chyba już przekroczyli liczbę dawnych członków ZBOWiD-u ?

 • 99venus

  Oceniono 41 razy 17

  Czarzasty ma rację.PO miało swoje 8 lat i wykorzystało jak umiało.Dzisiaj to impotenci.

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 52 razy 12

  Brawo! Koalicja SLD, Razem i Wiosny da nam wstęp do świeckiego państwa!

 • oloros11

  Oceniono 8 razy 8

  w sumie wyszlo niezle nawet najwieksza koalicja z PO dzisiaj nie jest w stanie pokonać PiS ale scena polityczna się uporzadkuje - w końcu Nowacka tez zrozumie ze lepiej jej będzie po stronie lewicy i zadnych porozumień z Kukizem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX