Prawicowy portal komentuje podwójną porażkę Szydło: Parlament Europejski nie jest jej wart

Autor portalu wpolityce.pl przekonuje w felietonie, że Parlament Europejski nie jest wart, by "Beata Szydło pełniła w nim jakąkolwiek funkcję". "Dwukrotne odrzucenie jej kandydatury (...) jest świadectwem ideologicznej pleśni panoszącej się dziś w Strasburgu i Brukseli" - czytamy na portalu.

Beata Szydło dwukrotnie kandydowała na stanowisko Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim i dwukrotnie nie została wybrana. Politycy PiS przekonują, że klęska Szydło była złamaniem porozumień między politykami poszczególnych frakcji w PE. Jarosław Kaczyński, a później szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, przekonywali, że "utrącenie" kandydatury Szydło spowodowały, chrześcijańskie wartości, reprezentowane przez byłą premier.

Jeszcze w środę pojawiały się niepotwierdzone informacje, że Szydło wystawiona będzie do głosowania po raz trzeci. Ostatecznie jednak kandydowała Słowaczka - Lucia Durisz Nicholsonova i to ona została szefową komisji. Nim jednak to się stało, Tomasz Domalewski, felietonista portalu wpolityce.pl także przyczyn porażki Szydło upatrywał w ideologii.

Szydło "niczym jakiś piękny pejzaż w oczach barbarzyńcy"

W tekście "Ten parlament nie wart, by Beata Szydło pełniła w nim jakąkolwiek funkcję", Domalewski pisze m.in. tak: "Dwukrotne odrzucenie jej kandydatury w trakcie ustalania przewodniczącego jednej z komisji jest świadectwem ideologicznej pleśni panoszącej się dziś w Strasburgu i Brukseli".

Dalej Domalewski kreśli wizję "lewactwa", które chce "rozwalać wszystko po kolei, w szczególności jakiekolwiek przywiązanie do kulturowych, religijnych tradycji, dzięki którym Europa mogła przez wieki być zwierciadłem, w którym chcieli się przeglądać inni". 

Autor dalej pisze o "Timmermansach i Schulzach", dla których "honorowanie tradycyjnej rodziny, jej naturalnych nawyków, tęsknot, marzeń, honorowanie wielowiekowych tradycji jest tylko przyczyną do całkowitej zagłady tej spuścizny". Dalej czytamy: " (...) dlatego Beata Szydło tkwi temu nikczemnemu towarzystwu w atmosferze, niczym jakiś piękny pejzaż w oczach barbarzyńcy".

Czarnecki: Szydło nie ukorzyła się przed Unią

Porażkę Szydło, już po wyborze na przewodniczącą komisji Słowaczki, skomentował w radiu TOK FM Ryszard Czarnecki. - Pani premier Szydło jest tu pamiętana jako ta, która nie ukorzyła się przed Unią, nie klęknęła. Tylko twardo broniła polskich interesów i zostało jej to zapamiętane - powiedział Czarnecki. Europoseł stwierdził też, że chodziło o "zemstę za Timmermansa". - To Polska stworzyła blok państw, który go zablokował - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (337)
Prawicowy portal komentuje podwójną porażkę Szydło: Parlament Europejski nie jest jej wart
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 74 razy 66

  Dajcie sobie spokój z ideologią pisie barany. Tej kobiecinie się to stanowisko po prostu nie należało.
  Ryszard ty idź już spać.

 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 54

  Kicia się nie nadaje do europejskiej polityki i tyle w temacie. Nikt nie lubi wrzeszczących bab prowadzonych na sznurku przez kociarza z Nowogrodzkiej.

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 44 razy 42

  Zgadzam się z tow. red. Domalewskim. Uważam, że Szydło znacznie lepiej sprawdzi się jako manager obory w niewielkim gospodarstwie rolnym gdzieś na Podkarpaciu.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 34 razy 34

  No i słusznie, niech becia założy sobie swój parlament w stodole na wsi!

 • li.mone

  Oceniono 32 razy 32

  karnowskie imbecyle

 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 29

  Idźmy dalej. Nagroda Nobla też nie jest warta pani Szydło. Gdy zaproponują odrzuci z obrzydzeniem. Od razu beatyfikacja. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX