Andrzej Duda o działaniach Komisji Europejskiej ws. reformy sądownictwa w Polsce: To forma opresji

Andrzej Duda powiedział, że z "ubolewaniem" postrzega działalność Komisji Europejskiej, dotyczącą zmian w polskim wymiarze. Prezydent stwierdził, że KE nie ma "traktatowego tytułu", by ingerować w polski system sądowy. - Traktuje to jako formę opresji wobec Polski - powiedział prezydent.

Wątek reformy sądownictwa pojawił się podczas wspólnej konferencji Andrzeja Dudy i prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy. - Z ubolewaniem postrzegam zachowanie Komisji Europejskiej od pewnego czasu. Ustrój wymiaru sprawiedliwości nie jest sprawą wspólnotową, tylko jest sprawą indywidualną państwa członkowskiego i instytucje europejskie w żaden sposób nie powinny w to ingerować - powiedział Andrzej Duda.

Andrzej Duda o działaniu Komisji Europejskiej: Forma opresji

- Mówiąc szczerze, nie mają ku temu żadnego traktatowego tytułu, więc to zachowanie ze strony komisji od samego początku traktuje jako formę opresji wobec Polski. Mam nadzieję, że tego typu praktyki zostaną zaprzestane - dodał.

Gitanas Nauseda pytany był, czy Litwa poprze ewentualne sankcje KE wobec Polski, spowodowane zmianami w polskim sądownictwie. - Przede wszystkim przed potępianiem powinniśmy się dobrze zapoznać z sytuacją - powiedział Nauseda. - Myślę., że decyzja Polski była zmotywowana chęcią zwalczania korupcji i zjawisk nomenklaturowych w systemie sądowym - dodał.

Jak podnosił prezydent Litwy, "strona Polska reaguje" na decyzje Komisji Europejskiej i jest gotowa do współpracy. - Nie powinniśmy iść drogą sankcji, ale drogą lepszego wzajemnego zrozumienia - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (126)
Andrzej Duda o działaniu Komisji Europejskiej ws. reformy sądownictwa: To forma opresji
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 60 razy 58

  Cały czas się zastanawiam czy on udaje czy naprawdę jest taki ograniczony .

 • def11

  Oceniono 52 razy 52

  UWAGA !

  wg prezydenta RP i prawnika Andrzeja Dudy obowiązek przestrzeganie prawa to "forma opresji" !!

 • biesczad1

  Oceniono 51 razy 47

  Jędruś, działania KE nie godzą w "polski system sądowy" - godzą w "bolszewicki system sądowy"!!!

 • bkazm1

  Oceniono 44 razy 44

  formą opresji wobec Polski jest ta żałosna,tragiczna i grteskowa prezydentura

 • Krakowiaczek Jeden

  Oceniono 38 razy 36

  I toto jest prezydentem. I toto jest prawnikiem. Świetnie działa przeciw Polsce. I dla Rosji... Ale skończą się pieniądze, długopis będzie niepotrzebny. Tylko gdzie ich wszystkich posadzić za zdradę państwa i narodu, skoro KS zniesiono

 • alben albus

  Oceniono 36 razy 34

  Formą opresji jest PiS i pana prezydentura..

 • mozart

  Oceniono 25 razy 23

  Kto za tego idiotę napisał pracę doktorską?

 • verdura2763

  Oceniono 25 razy 23

  Co bucu Maliniaku, spodobało się życie na koszt podatnika , pięć latek mija, pasowało by jeszcze pięć , tak będzie ale na Montelupich w Krakowie, płazie Kaczora tw. Balbiny a chłopaki na takiego tłuściutkiego czekają.

 • michur51

  Oceniono 23 razy 23

  no popatrz znowu ich krzywdzą? niezłomny czasami lepiej milczeć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX