Szydło po kolejnej porażce: Jestem jedną z niewielu osób na tej sali, dla której wartości europejskie są bardzo ważne

- Ja jestem być może jedną z niewielu osób na tej sali, dla której te prawdziwe wartości europejskie, które tworzą naszą wspólnotę i z których nasza wspólnota wyrosła, są bardzo ważne - mówiła Beata Szydło po tym, jak po raz drugi nie została wybrana na szefową komisji ds. zatrudnienia. Była premier wyraziła tez zaniepokojenie, że "ważne dla Europejczyków wartości są w PE łamane".

W poniedziałek 15 lipca Beata Szydło po raz drugi nie została wybrana na szefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim. Była premier uzyskała jeszcze gorszy wynik, niż w poprzednim głosowaniu. Przeciw jej kandydaturze było 34 posłów, za -19, a dwóch wstrzymało się od głosu. Posłowie PiS nazywają porażkę Szydło "odwetem", przejawem wojny ideologicznej i "vendettą za brak poparcia Timmermansa". Komentatorzy i opozycja drwią z kolei, że podwójna porażka Szydło to "nowa wersja głosowania 27 do 1".

Szydło o swojej kandydaturze. "Jestem być może jedną z niewielu osób na tej sali..."

"Beata Szydło po kolejnej porażce w głosowaniu na szefa komisji ds. zatrudnienia PE opowiada, jak bliskie są jej wartości unijne, i jak szanowała je w czasie kierowania rządem.Odlot (i ogrom frustracji)" - napisał Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju, który zamieścił na Twitterze film z wystąpienia Szydło. Słychać na nim, jak była premier po kolejnej porażce w głosowaniu tłumaczy, dlaczego byłaby świetną kandydatką na szefową komisji ds. zatrudnienia. Szydło kilkukrotnie podkreśla też, jak bliskie są jej europejskie wartości. 

Musiałam zabrać w tej chwili głos, ponieważ przed momentem jeden z członków naszej komisji powiedział, że bardzo chętnie poprzecie państwo tę osobę z naszej grupy, która będzie szanowała wartości i dla której wartości są ważne. Ze smutkiem przyjęłam tę wypowiedź, bo wydaje mi się, że pan który to mówił niewiele mnie zna

- przekonuje Szydło.

Ja jestem być może jedną z niewielu osób na tej sali, dla której wartości, te prawdziwe wartości europejskie, które tworzą naszą wspólnotę i z których nasza wspólnota wyrosła, są bardzo ważne

- dodaje, podkreślając, że była wierna europejskim wartościom zarówno gdy była posłem na Sejm, premierem Polski, jak i wtedy, gdy pełniła "funkcję w lokalnych władzach w swojej gminie".

Muszę powiedzieć tak, że bardzo martwię się, że te wartości, które tak ważne są dla Europejczyków i budują wspólnotę, zostają tutaj w taki sposób łamane

- kończy swoje wystąpienie Szydło.

Więcej o:
Komentarze (707)
Tak Szydło tłumaczyła zalety swojej kandydatury w PE. "Ważne są dla mnie europejskie wartości"
Zaloguj się
 • robusto

  Oceniono 246 razy 244

  Ta kobieta jest tak oderwana od rzeczywistości, że naprawdę w swych kłamstwach się już całkowicie pogubiła! Jej osoba udowadnia, że polski katolicyzm, nie ma nic wspólnego z wiarą katolicką i chrześcijaństwem.

 • aproxymeo

  Oceniono 162 razy 162

  ta baba ma naprawdę deficyt intelektualny i to dość pokazny, no ale co się dziwić zasoby ludzkie pis i wszystko jasne

 • bbarab

  Oceniono 130 razy 130

  Trzeba było eurodeputowanym wypłacić po 500 euro, uwierzyliby jak połowa Polaków.

 • taroudant

  Oceniono 123 razy 123

  Jesteś jedną z niewielu osób na tej sali nieznającą żadnego języka (poza wolskim), nie mającą pojęcia o świecie i mającą mentalność i wygląd wsiowego głupka.

 • six_a

  Oceniono 97 razy 97

  beata ma talent. przysrała siedzącym na sali i jeszcze się dziwi, że ją omijają jak psią kupę na środku chodnika.

  te liście na garsonce to konopie?

 • notremak

  Oceniono 90 razy 90

  Zupełnie nie wiem, dlaczego sobie przypomniałem, co mówił mi Ojciec: "Chama, synu, poznasz po tym, że jest bezczelny wobec innych i bezkrytyczny wobec siebie".
  ".

 • luni8

  Oceniono 81 razy 81

  Tak.
  Wstawanie podczas hymnu UE,
  Ukrywanie flag unijnych,
  Wzywanie Komisji Weneckiej po czym psioczenie ze ci sie na niczym nie znają,
  Rozwalanie systemu prawnego i psioczenie by UE sie nie wtrącała.
  Spowodowanie wypadku i uruchomienie machiny państwowej by zwalić winę na młodego chłopaka..
  Dawanie premii pod stołem, bo się należały..

  Same Unijne wartości...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX