Jarosław Kaczyński na pikniku zapowiedział swoje odejście? "Za 4 lata pewnie nie będę tu stał ja"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zasugerował podczas rodzinnego pikniku w gminie Gózd, że pod koniec przyszłej kadencji Sejmu nie będzie już liderem partii. - Mam już swoje lata - powiedział.

Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego pikniku rodzinnego w gminie Gózd na Mazowszu mówił m.in. o programie Prawa i Sprawiedliwości dla małych miast i wsi. Deklarował, że celem PiS-u jest wyrównywanie szans między większymi a mniejszymi ośrodkami. Zapowiedział, że szczegóły zostaną ogłoszone w sierpniu lub wrześniu, przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

- My nie chcemy wojny, chcemy, żebyśmy się porozumieli - zapewniał prezes PiS, odnosząc się do kontaktów PiS-u z opozycją.

- Ci wszyscy, którzy mówią o jakichś śmietnikach, którzy stosują agresywny język, naprawdę Polsce nie służą. Naprawdę, kończmy z tym, potrzebne jest porozumienie, potrzebna jest sytuacja, w której razem wykorzystamy tą wielką szansę, która dla Polski istnieje - dodał.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w gminie Gózd

Prezes PiS stwierdził również, że "gdyby była dyktatura, to nie byłoby żadnej opozycji". - Jesteśmy dzisiaj wyspą wolności w Europie - podkreślił Jarosław Kaczyński. Przekonywał, że dla Prawa i Sprawiedliwości ważna jest również równość, ale żeby ją uzyskać, nie trzeba "stać pod czerwoną flagą", ale można stać pod biało-czerwoną.

Jarosław Kaczyński nawiązał też pod koniec przemówienia do przyszłości swojej politycznej kariery.

- Wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu, bo ja już mam swoje lata, więc to pewnie nie będę ja, będzie mógł powiedzieć "kolejny raz dotrzymaliśmy słowa i uczyniliśmy wielki krok w tym kierunku, o którym mój poprzednik mówi" - zakończył.

Więcej o:
Komentarze (540)
Jarosław Kaczyński na pikniku zapowiedział swoje odejście? "Za 4 lata pewnie nie będę tu stał ja"
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 126 razy 102

  Taaaaak, my też mamy nadzieje, ze za cztery lata nie będziesz tam waść stał, tylko gdzieś indziej SIEDZIAŁ! :)

 • jxl82

  Oceniono 71 razy 59

  "kolejny raz dotrzymaliśmy słowa i uczyniliśmy wielki krok w tym kierunku, o którym mój poprzednik mówi"-J. Kaczyński." Staliśmy nad przepaścią – A teraz zrobiliśmy wielki krok do przodu". Władysław Gomułka.

 • kuba161048

  Oceniono 68 razy 58

  Człowiek który rozpętał wojnę polsko polską teraz mówi że nie chce wojny.
  Skłócił cały naród a teraz udaje niewiniątko że to niby on jest atakowany , obłuda i fałsz do kwadratu.

 • feurig59

  Oceniono 62 razy 52

  Nie chcemy wojny, chcemy porozumienia, ale wy jestescie elementem animalnym, antypolakami, komuchami i zlodziejami, folksdojczami, Targowica, ukryta opcja niemiecka, najgorszym elementem, powinniscie wisiec i zgolimy wam glowy, ale nie chcemy wijny, chcemy porozumienia.
  To wy jestescie jakcwyzej no i jak mozna sie z takimi porozumiec, przeciez to zdrada...

 • andrzej2310

  Oceniono 51 razy 45

  Człowiek który upaństwowił złodziejstwo polityków partyjnych teraz chciałby w ciszy odejść na emeryturę. Ale może mu się to nie udać, bo suweren może zechce go jednak za to kiedyś rozliczyć.

 • koment22

  Oceniono 48 razy 40

  Czyli co, za 4 lata będzie sterował z tylnego siedzenia nie tylko Prezydentem i Premierem ale także prezesem swojej własnej partii ? Sprytne...

 • klimek1974

  Oceniono 48 razy 36

  Spieprzaj dziadu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX