Budka o decyzji PSL ws. startu w wyborach: Ludowcy mogą zniknąć lub stać się przystawką PiS

Pojawiają się pierwsze komentarze polityków Platformy Obywatelskiej dotyczące decyzji PSL ws. startu w wyborach. Zdaniem Jana Grabca partia "wybiera PiS", a w opinii Borysa Budki ludowcy mogą stać się "przystawką" ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

PSL ogłosiło w piątek swoją decyzję ws. startu w wyborach do parlamentu. Władysław Kosiniak-Kamysz dalej utrzymuje, że konieczne są dwa bloki opozycyjne - centrowy i lewicowy. Rozmowy z Grzegorzem Schetyną nie zakończyły się jednak decyzją o połączeniu sił w jesiennych wyborach. - Nie widzimy w kierownictwie Platformy chęci budowy bloku centrowego. My chcemy budować blok centrowy, Koalicję Polską, która daje szanse na wyraziste poglądy - mówił szef ludowców w piątek w Sejmie.

Borys Budka o decyzji PSL: Mogą stać się przystawką PiS

Borys Budka po tej deklaracji rysuje pesymistyczny scenariusz dla partii. - Może to skutkować tym, że ludowcy mogą zniknąć albo stać się przystawką PiS-u. Nie wierzę, że taka była intencja Władysława Kosiniaka-Kamysza. Zbyt wiele nas łączy programowo i w spojrzeniu na Polskę, żeby mógł popełnić ten błąd - powiedział Budka w "Wydarzeniach i Opiniach" na antenie Polsat News. Według posła PO decyzja PSL oznacza "w razie czego kierunek PiS". 

Polityk przekonuje, że "jedyna koalicja jaka istnieje i wystartuje to Koalicja Obywatelska". - Jeśli PSL wystartuje, to pod własnym szyldem. Nie ma możliwości, żeby ugrupowanie, które miało 5,14 proc. w wyborach 4 lata temu, jako ugrupowanie współrządzące, szło pod jakimś innym szyldem - stwierdził.

Jan Grabiec: PSL wybiera PiS

Poseł przyznał też, że PSL nadal może przystąpić do Koalicji Obywatelskiej. Podkreślił, że nie chciałby, by 5 proc., które może zdecydować o odsunięciu PiS od władzy, zostały zmarnowane. 

Również Jan Grabiec surowo ocenił decyzję władz PSL. Skomentował ją dla PAP krótko: - Decyzja PSL oznacza, że PSL wybiera PiS, ale mamy nadzieję, że to nie jest decyzja ostateczna.

Więcej o:
Komentarze (120)
Borys Budka o decyzji PSL ws. startu w wyborach: Ludowcy mogą zniknąć lub stać się przystawką PiS
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 45 razy 33

  Nie: "mogą się stać" tylko NA PEWNO staną się przystawką - którą PiS zeżre i wydali - jak Leppera...

 • antropoid

  Oceniono 27 razy 19

  TYLKO kompletni durnie mogą rozważać spółkę z PiSem... To jak interesy z mafią - krótki zysk i uciecha - a potem w ekspresowym tempie na dno...

 • block52

  Oceniono 24 razy 18

  PSL nie stanie się żadną przystawką PIS Zwyczajnie nie wejdzie do SEjmu

 • wagabunda

  Oceniono 30 razy 18

  O, wreszcie powiało optymizmem.
  Czyli jesienne wybory najprawdopodobniej będą wyglądać tak;
  - PiS mając poparcie w granicach 40-45% będzie walczyć o to, aby niczego z tego nie uronić, bo o powiększeniu nie ma mowy!
  - Koalicja Europejska, zrzeszająca WSZYSTKIE podmioty demokratycznej Opozycji, mając w sumie poparcie również w granicach 40-45%, będzie walczyć o to, aby ugrać jeszcze coś więcej, bo o uszczupleniu tej liczby też raczej mowy nie ma.
  - PSL mając poparcie w granicach 3-4% będzie walczyć o przetrwanie, ale ponieważ progu samodzielnie i tak nie przekroczy, to po wyborach będzie już mogło ze spokojem zająć się tym, o co mu chodzi najbardziej. Czyli będzie mogło z czystym sumieniem "strzec wartości", "stać niezłomnie na straży nietykalności biednych proboszczów" i "kultywować chrześcijańskie myślenie resztek swojego elektoratu.
  Panie Kosiniak i panie Kamysz, posłuchajcie mnie obaj; " brawo wy!"

 • antonikarcz

  Oceniono 29 razy 15

  Widać nadszedł czas, aby PSL znikło, jak znika typowa polska wieś.

 • matylda1001

  Oceniono 17 razy 13

  Obawiam się, że PSL stanie się przystawką pisu nie po wyborach ale PRZED wyborami. PSL to polityczna dama lekkich obyczajów i z każdym jej po drodze pod warunkiem wszakże, że dorwie się do władzy. Co więcej, PSL byłby już dawno przystawką pisu gdyby tylko w 2015 roku pisi potrzebowali koalicjanta. To nie było tak, że Kosiniak- Kamysz brzydził się kurduplem. On po prostu nie był wtedy kurduplowi do niczego potrzebny.

 • quinquedactylus

  Oceniono 15 razy 9

  Ssaki leśne nie zniknęły, to i psl całkiem nie zniknie. najstarszy zawód świata jest zawsze na marginesie, ale jest wieczny.

 • qnqn

  Oceniono 14 razy 8

  Panie Władysławie. Nie chcę cytować Piłsudskiego który wyraził się niezbyt pozytywnie o PSL nazywając Was "qrwą obrotową", ale tak to właśnie wygląda. A z drugiej strony, Pańska polityka zaczęła również przypadać do gustu ludziom takim jak ja, przynajmniej do teraz, bo jak zawsze PSL nie trawiłem, to jakiś czas temu oceniłem Pana jako inteligentnego i honorowego człowieka. Natomiast ostatnie działania jednak sprawiają, że zaczynam weryfikować tą ocenę.
  Panie Władysławie, na koniec. Niech Pan spojrzy na historię jadozbawa i niech mi Pan powie, który z ludzi, jaki wchodził w układy z tym hochsztaplerem kaczyńskim, został potraktowany uczciwie? Zarówno w polityce jak i życiu biznesowym ta kanalia nigdy nie wywiązała się z umów. Powie Pan że zbynio zero albo gowinek... Proszę Pana, te dwa cwaniaki robią wyłącznie za procenty u jarka. Gdyby pis miało poparcie gwarantujące większość konstytucyjną, te dwa miękkie wacki znalazły by si ę w rynsztoku, wyniesione tam osobiście przez prezesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX