Schetyna nie chce związków partnerskich ani aborcji. Jeszcze w kwietniu deklarował co innego

Grzegorz Schetyna jednoznacznie wypowiedział się na temat dostępu do aborcji i zalegalizowania związków partnerskich. - Absolutnie nie będzie na nie miejsca w kampanii - stwierdził w radiowej Trójce. Co innego mówił kilka miesięcy temu.

Gościem piątkowego "Salonu politycznego Trójki" był Grzegorz Schetyna. Głównym tematem rozmowy były plany na najbliższą kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu. 

Padło również pytanie, czy w kampanii znajdzie się miejsce na związku partnerskie i legalizację prawa do aborcji. - Absolutnie nie będzie. Wszyscy członkowie muszą przyjąć zasady programowe, które będziemy podzielać. Musimy mówić jednym głosem o zasadach programowych - stwierdził.

Grzegorz Schetyna zaprzecza sam sobie ws. aborcji i związków partnerskich

Po raz pierwszy Grzegorz Schetyna tak kategorycznie wypowiedział się na temat obecności tych kwestii w kampanii wyborczej. Co więcej, jeszcze kilka miesięcy temu deklarował, że związki partnerskie zostaną wprowadzone, jeśli opozycja wygra wybory.

- Jestem przekonany, że jeśli wygramy wybory, to uchwalimy związki partnerskie. [...] Klimat społeczny się zmienił, Polska dojrzała do związków partnerskich, społeczeństwo przyzwyczaja się do tego, że to jest coś normalnego - mówił w kwietniu br. w wywiadzie dla "Newsweeka".

Więcej o:
Komentarze (299)
Schetyna nie chce związków partnerskich ani aborcji. Jeszcze w kwietniu deklarował co innego
Zaloguj się
 • D B

  Oceniono 57 razy 33

  ciekaw jestem kiedy Schetyna zaprzeczy temu co powiedział dzisia,j czyli że podwyższenie wieku emerytalnego było błędem xddd
  ogólnie przesłanie Grzesia na dzisiaj jest takie: " nie bójta się, głosujta na nas, będzie tak jak za PiSu, tylko lepi!"

 • justas32

  Oceniono 53 razy 31

  Jako przeciwnik PiS uważam że opozycja do niczego się nie nadaje - są beznadziejni, podobnie jak PiS ...

 • coelka

  Oceniono 57 razy 31

  Przecież wiadomo ,że Schetyna to kon trojański kościoła nie lubię go tak samo jak Kaczyńskiego .Choroba Polski jest kościół katolicki i tacy politycy jak Schetyna i Kaczyński .

 • justas32

  Oceniono 55 razy 27

  Pan Schetyna uwielbia czarować elektorat PiS. Elektorat PiS go nienawidzi. Podobnie zresztą jak jego własny elektorat. W taki sposób Grzegorz Schetyna swoją słabością i nieudacznictwem niszczy Polskę. Myśli że ludzie będę głosować na PO żeby tylko być przeciwko PiS ? Błąd ...

 • supertiumacz

  Oceniono 43 razy 25

  Czyli dalej ten gość klęczy przed biskupami?

  Boszzzzz.... Jaki on miałki i nijaki....

 • yeah_bunny

  Oceniono 38 razy 20

  a potem sie dziwi ze PO spada poparcie i muszą się sklejać z kim popadnie żeby uciułać 20 procent
  Grzesiu go home!

 • justas32

  Oceniono 31 razy 19

  Schetyna robi wszystko żeby być w opozycji - nic nie robić, brać kasę i móc narzekać na niedobry PiS ...

 • whitepony

  Oceniono 26 razy 16

  Ok czyli dzisiaj jesteśmy konserwatywni. Ciekawe co będzie w poniedziałek.

 • ewulka987

  Oceniono 20 razy 14

  Schetyna ,ty przestań się bać polskiego ,niemoralnego Kościoła ,bo i tak poprą PiS, a przekupne i fałszywe PSL pogoń ,bo to są HAMULCOWYMI i katolicy jak ja opowiadam się za TOLERANCJĄ , POSTĘPEM i nie chcę KONSERWATYZMU PSL. Won z nimi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX