Nie był zaproszony, ale złapał za mikrofon. Pijany wójt zakłócił imprezę. "Prosiłem Grażynkę, żeby było"

Miało być uroczyste pożegnanie kustosz, jednak zakłócił je pijany wójt. Nie dość, że nie był zaproszony na "Niedzielę u Niechciców", to jeszcze złapał za mikrofon. Nagrano m.in., gdy bez większego ładu i składu wójt gminy Żelazków mówi: - To, o co walczy... prosiłem Grażynkę, żeby było.

Nic nie zapowiadało, że na pozór spokojna impreza kulturalna w miejscowości Russów (woj. wielkopolskie) zostanie zakłócona. 7 lipca odbywała się tam "Niedziela u Niechciców" w Dworku Marii Dąbrowskiej.

Tego samego dnia żegnano również kustosz dworku Grażynę Przybylską, odchodzącą na emeryturę. Jedna z bohaterek uroczystości miała nawet okazję wcielić się w Barbarę Niechcic z "Nocy i dni" Dąbrowskiej i odtworzyć jedną ze scen.

Choć dopisywała pogoda, niedzielną zabawę zepsuł wójt gminy Żelazków, w której leży Russów. Jak opisuje lokalny portal kalisz24.info, wójt, choć nie był zaproszony na imprezę, to ostatecznie się na niej pojawił.

Pijany wójt zakłócił zabawę. "Prosiłem Grażynkę"

Dodatkowo, w trakcie zabawy, samorządowiec złapał na mikrofon i zaczął przemawiać. Trudno jednak pojąć, co tak naprawdę chciał powiedzieć włodarz gminy Żelazków.

Udało mi się ją lekko zreformować i właśnie to, co dzisiaj państwo zobaczycie, to jest "Noce i dnie", to, o co walczy... prosiłem Grażynkę, żeby było. Dziękuję ci bardzo

- mniej więcej tyle można zrozumieć z tego, co mówił wójt. Później zaczęły się próby usunięcia włodarza z podestu, ten jednak dzielnie trwał przy mikrofonie. Co jakiś czas można też usłyszeć śmiechy uczestników imprezy. Tu nagranie:

 

Kalisz24 opisuje, że do Russowa wezwano policję, a funkcjonariusze wylegitymowali na miejscu 60-letniego mężczyznę, który był pijany - miał ponad dwa promile alkoholu. 

Więcej o:
Komentarze (80)
Wielkopolska. Pijany wójt zakłócił imprezę kulturalną w Russowie. "Prosiłem Grażynkę, żeby było..."
Zaloguj się
 • z.04.2019

  Oceniono 39 razy 37

  czy to ten sam ??? cyt: ...Wójt gminy Żelazków od 5 lutego przebywał w areszcie w związku z postawieniem mu m.in. zarzutów znęcania się nad członkami rodziny w okresie między sierpniem 2018 r. a 20 stycznia 2019 r., za co grozi mu do 5 lat więzienia....

 • lk10

  Oceniono 32 razy 30

  powinno się barana wywalić siłą tak ze sceny jak i ze stanowiska - wstydu nie ma wstrętny dziad!

 • maxwywar2

  Oceniono 28 razy 28

  No ale o co chodzi - to jest wlasnie poziom władz lokalnych i centralnych zresztą też.

 • hirokuni

  Oceniono 24 razy 24

  chłopak wygrał po raz 5 czy 6 wybory samorządowe.... i świętuje do dzisiaj; zakończy świętowanie jak się kolejne wybory będą zbliżać :PPP

 • 1-wolne

  Oceniono 26 razy 22

  Odwiedzam Kalisz po 20 latach nieobecności i widzę upadek miasta.Brak dróg łączących ze światem ( ani obwodnicy ani autostrady) Nic dziwnego że przemysł po PRL upadł a nowych inwestycji brak. Z miasta kiedyś wojewódzkiego Kalisz dzisiaj to miasto prowincjonalne przypominające miasto zaboru rosyjskiego. KALISZANIE OBUDŻCIE SIĘ I ZMIEŃCIE UŚPIONĄ WŁADZĘ WŁADZE

 • nick_t_nie_moze_byc

  Oceniono 20 razy 20

  Do dziś jest pewnie z tego dumny! Bo każdy cham i prostak ostatnio jest bardzo dumny ze swojego chamstwa i prostactwa.

 • rodziu81

  Oceniono 23 razy 17

  Chlop wie jak byc blisko ludzi i wczuc sie w ich klimat.

 • nietyp

  Oceniono 19 razy 15

  Ponowny wybór w następnej kadencji zapewniony... Suweren doceni swojego przedstawiciela.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX