Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę. Ten odpowiada: Premiera "Polityki" i tak się odbędzie

Bartłomiej Misiewicz złożył pozew cywilny przeciwko Patrykowi Vedze. Dotyczy on naruszenia dóbr osobistych w związku z filmem "Polityka", który czeka na swoją premierę. Popularny reżyser odpowiedział Misiewiczowi w social mediach i zaprezentował kolejną scenę ze swojej nowej produkcji.

Film "Polityka" Patryka Vegi ma mieć swoją premierę dopiero we wrześniu, ale już wywołuje olbrzymie emocje. Od czasu do czasu reżyser prezentuje w social mediach kolejne sceny z nowej produkcji, które przedstawiają wielu polskich polityków w niekorzystnym świetle. Jeden z bohaterów filmu "Polityka", w którego wcielił się Antoni Królikowski, jest inspirowany postacią Bartłomieja Misiewicza, byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej.

Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę. Chce zablokowania dystrybucji filmu i przeprosin

Jak ustalił Onet, Bartłomiej Misiewicz złożył pozew cywilny przeciw Patrykowi Vedze w piątek rano. Były rzecznik MON domaga się w nim sądowego wstrzymania premiery oraz dystrybucji filmu "Polityka". Chce również, aby na początku filmu oraz na filmowych plakatach znalazły się przeprosiny. Takie same przeprosiny miałyby się znaleźć także w mediach, m.in. w "Super Expressie", "Fakcie", "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej". Bartłomiej Misiewicz żąda też, aby z filmu Patryka Vegi zostały usunięte sceny, które naruszają jego wizerunek. 

-  Żadna wolność artystyczna i żadna wolność wypowiedzi nie może chronić przed kłamstwami i pomówieniami. Tym bardziej, jeśli chodzi o takie rzeczy, jak praca za seks, narkotyki, czy romans z przełożonym [Antonim Macierewiczem - red.] - w rozmowie z Onetem powiedział adwokat Misiewicza, mec. Zbigniew Krüger.

Patryk Vega odpowiada Bartłomiejowi Misiewiczowi. "Podobno w Polsce mamy wolność słowa"

Patryk Vega zdaje się nie przejmować pozwem byłego rzecznika MON. W swoim ostatnim nagraniu, jakie umieścił w social mediach zwraca się bezpośrednio do Bartłomieja Misiewicza, mówiąc, że bez względu na jego działania, film "Polityka" będzie mieć premierę 6 września - jeżeli nie w polskich kinach, to w chińskiej części internetu.

– Misiu, dla ciebie i wszystkich, którzy chcą blokować mój film, mam wiadomość. Premiera filmu „Polityka” tak czy inaczej nastąpi 6 września. Jeśli nie w polskich kinach, to w Chinach. Dlatego, że film zostanie wówczas wrzucony na chińskie serwery. Musisz zatem zrozumieć, że próbując blokować mój film, tylko napędzasz mu oglądalność i w rezultacie zobaczy go jeszcze więcej ludzi. Podobno w Polsce mamy wolność słowa i demokrację, więc wszystkim, którzy dalej chcieliby mnie cenzurować, dedykuję ten film – powiedział Patryk Vega i zaprezentował kolejny fragment swojego nowego filmu, w którym bohater grany przez Antoniego Królikowskiego spowiada się księdzu.

 
Więcej o:
Komentarze (362)
Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę. Ten odpowiada: Premiera "Polityki" i tak się odbędzie
Zaloguj się
 • 9mil

  Oceniono 167 razy 159

  Od kiedy pan Bartek przestał być tylko M. stał się bardzo odważny i roszczeniowy.

 • kotmiki

  Oceniono 151 razy 139

  kryminalista straszy obywatela płacącego podatki jednak krytykującego hitlerowskie metody rządzenia Polską

 • sailor2016

  Oceniono 138 razy 134

  Film się jeszcze nie ukazał, a już naruszył jakieś dobra Miśka. Ciekawe.

 • kjarema

  Oceniono 120 razy 118

  Czyli zaplanowana akcja wypuszczenia misia z paki, po to aby miś zablokował premierę filmu przed wyborami.

 • antekpociecha

  Oceniono 82 razy 82

  Jeszcze nikt nie widział nawet on sam a już pozwał, bo mają prokuraturę a gdyby mieli sądy w całości....

 • smarekdarek

  Oceniono 80 razy 78

  Ale Misiu powiedział że nazywa się Misiewicz, a filmowy bohater ma inne nazwisko. Chyba że filmowa postać Misia robi dokładnie to samo co rzeczywista, więc pozew jest kierowany wyłącznie strachem.
  youtube.com/watch?v=aafFuEY8b00

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX