Wpadka MSZ na Twitterze. "Tablica upamiętniająca śp. prezydenta Jarosława Kaczyńskiego"

Na Twitterze MSZ pojawił się wpis informujący o wizycie ministra Jacka Czaputowicza w Mołdawii. Nie obyło się bez wpadki - napisano, że szef polskiej dyplomacji złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą "śp. prezydenta Jarosława Kaczyńskiego". Wpis zniknął już z profilu MSZ, padły też przeprosiny.

Na oficjalnym profilu Ministerstwa Spraw Zagranicznych na Twitterze informowano o przebiegu wizyty Jacka Czaputowicza w Mołdawii, gdzie w ostatnim czasie uformowała się nowa koalicja rządowa. W programie wizyty było m.in. spotkanie z prezydentem Mołdawii Igorem Dodonem oraz premier Maią Sandu, a także tamtejszym ministrem spraw zagranicznych - Nicu Popescu.

Pomyłka MSZ na Twitterze. "Nie powinna się zdarzyć"

W jednym ze wpisów chciano poinformować, że minister Jacek Czaputowicz złożył kwiaty pod znajdującą się w Mołdawii tablicą poświęconą byłemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Doszło jednak do pomyłki, a na Twitterze resortu pojawił się wpis o następującej treści:

"Min. Czaputowicz rozpoczął wizytę w Republice Mołdawii. Minister złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego".

Pomyłka została szybko wychwycona przez komentatorów. Po pewnym czasie na profilu MSZ pojawiła się zmieniona wersja wpisu z poprawionym imieniem byłego prezydenta, a resort przeprosił za pomyłkę.

"Przepraszamy za błąd w poprzedniej wersji tweeta. Pomyłka ta nie powinna się była zdarzyć" - napisano na Twitterze MSZ.

Więcej o:
Komentarze (248)
Wpadka MSZ na Twitterze. "Tablica upamiętniająca śp. prezydenta Jarosława Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • racionalist

  Oceniono 63 razy 57

  Tzn ma kopnac w kalendarz, ale najpierw zostac prezydentem? Lepszy bylby wariant bez prezydentury.

 • antonikarcz

  Oceniono 64 razy 54

  Czyżby Czaputowicz, jak Morawiecki z datą wyborów, uprzedzał fakty.

 • flemming

  Oceniono 48 razy 42

  A jak to było jak Komorowski napisał "bul". Ziemkiewicz mało się nie udławił ze śmiechu. A teraz takie życzenie....Wawel już czeka???

 • takaprawda2015

  Oceniono 50 razy 40

  No i człowiek rozmarzył.

 • piotraa81

  Oceniono 51 razy 37

  Czyta człowiek takie rzeczy i zaczyna się w nim pojawiać nadzieja...

 • alejagwiazd

  Oceniono 43 razy 35

  Profesjonalisci ze szkoly medialnej rydzyka.

 • stachu44

  Oceniono 42 razy 34

  "O wszystkim zadecydują kadry" Lenin

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX