Andrzej Duda pojawił się na spotkaniu w Sosnowcu. Dla prezydenta miasta zabrakło zaproszenia

Prezydent Andrzej Duda pojawił się na imprezie organizowanej w Sosnowcu. Wśród zaproszonych gości zabrakło włodarza miasta. Prezydent Arkadiusz Chęciński nie kryje zdziwienia. Mówi, że kwestie bezpieczeństwa powinny stać ponad podziałami politycznymi.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Sosnowiec, gdzie w jednej z jednostek straży pożarnej zorganizowano dzień otwarty w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2019". Pojawił się wojewoda i marszałek województwa, parlamentarzyści i sosnowieccy radni. Zabrakło jednak samorządowców na czele z prezydentem Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

Prezydent Sosnowca bez zaproszenia na spotkanie z Andrzejem Dudą

Jak informuje sam Arkadiusz Chęciński, to że nie uczestniczył w imprezie nie było jego złą wolą. Po prostu nie otrzymał zaproszenia. O spotkaniu dowiedział się natomiast z internetu. Prezydent Sosnowca nie kryje zdziwienia, że władze samorządowe miasta nie zostały zaproszone na imprezę związaną z akcją "Bezpieczne wakacje". Zwłaszcza, że, jak podkreśla, kwestie bezpieczeństwa powinny stać ponad podziałami politycznymi. - Tu zawsze jest obszar porozumienia - mówił w rozmowie z Silesia24.pl.

Prezydent Chęciński wysłał w tej sprawie pismo do Kancelarii Prezydenta - informuje NaTemat.pl. Wyraził w nim swoje zdziwienie i rozczarowanie tym, że on i jego współpracownicy z sosnowieckiego ratusza nie zostali uwzględnieni. "Mimo że pochodzimy z różnych obozów politycznych to właśnie przy takich okazjach należy okazywać sobie wzajemny szacunek" - pisze Arkadiusz Chęciński. Dodaje również, że pomimo iż on sam nie został zaproszony, magistrat w Sosnowcu informował o spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą na swoich mediach społecznościowych i zapraszał na nie. Na koniec prezydent wyraził jeszcze nadzieję, że brak zaproszenia to zwykły błąd, nie celowe działanie i dodał, że prezydent Andrzej Duda jest zawsze mile widziany w Sosnowcu.

O to dlaczego władze samorządowe Sosnowca nie zostały zaproszone na dzień otwarty związany z akcją "Bezpieczne wakacje" zapytaliśmy Kancelarię Prezydenta. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o:
Komentarze (144)
Andrzej Duda pojawił się na spotkaniu w Sosnowcu. Dla prezydenta miasta zabrakło zaproszenia
Zaloguj się
 • dupazbita

  Oceniono 58 razy 56

  Ależ Panie Prezydencie brak zaproszenia od Adriana to wyróżnienie!!!

 • rozterka47

  Oceniono 56 razy 46

  Powinny ale przecież PIS najlepiej co potrafi to dzielić społeczeństwo .
  Sosnowiczanie jak się czujecie podzieleni na lepszych i gorszych ?

 • krynolinka

  Oceniono 58 razy 40

  Bo pycha się wylewa pisiorom uszami. Duduś już zaczął kampanię i go nosi co to nie on.

 • pakulec

  Oceniono 35 razy 35

  Budyń mógłby na rękach chodzić i robić jeszcze głupsze miny, a Pis i tak jest bez szans w Sosnowcu

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 35 razy 31

  W Sosnowcu też była taka oszałamiająca frekwencja, że trzeba było na takim zbliżeniu dziki tłum fotografować, żeby pustych boków i tyłów nie było widać?

 • odysej2012

  Oceniono 30 razy 26

  " "Mimo że pochodzimy z różnych obozów politycznych to właśnie przy takich okazjach należy okazywać sobie wzajemny szacunek" - pisze Arkadiusz Chęciński. "
  I to jest właśnie podejście cywilizowanych ludzi. Obóz rządzący niestety nie tak szybko tego nie pojmie.

 • wpac

  Oceniono 25 razy 21

  Niea czego żałować. Budyń to Budyń.

 • hermiona67

  Oceniono 22 razy 20

  Przynajmniej nie musiał słuchać tego bredzenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX