Małgorzata Gersdorf: Hasła o złodziejach nie chwyciły, teraz jesteśmy nazywani postkomunistami

- Żadnej korupcji u nas absolutnie nie było, więc teraz się mówi o postkomunistach - powiedziała Małgorzata Gersdorf, odnosząc się do reformy wymiaru sprawiedliwości i zarzutów, że w Sądzie Najwyższym orzekają sędziowie, którzy należeli do PZPR.

W poniedziałkowej "Kropce nad i" pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf odniosła się m.in. do tego, jak obecna władza kreuje wizerunek sędziów. Przypomniała w tym celu o kampanii "Sprawiedliwe sądy" Polskiej Fundacji Narodowej, która na ulicach polskich miast rozmieściła w 2017 roku rozmieściła billboardy z napisem: "Tak jest: sędziowie o sobie 'nadzwyczajna kasta'. Tak będzie: sędziowie, jak wszyscy obywatele - gdy łamią prawo, ponoszą odpowiedzialność". Sąd apelacyjny odrzucił ostatnio apelację PNF złożoną po wyroku sądu rejonowego, według którego sfinansowanie tej kampanii było niezgodne z celami statutowymi fundacji.

- Hasła o złodziejach, skorumpowanych, nie chwyciły, bo nie było takich przypadków - powiedziała Małgorzata Gersdorf. - Teraz się mówi o postkomunistach. To jest nowa mantra - zaznaczyła.

Sędzia Gersdorf: Prezydent mija się z prawdą

Pierwsza prezes skomentowała również słowa Andrzeja Dudy, który podczas wizyty w Białym Domu stwierdził, że "ze zdumieniem odkrył, że w polskim Sądzie Najwyższym znajduje się cała grupa sędziów, którzy orzekali, jako sędziowie należący do komunistycznej partii, którzy nawet orzekali w czasie stanu wojennego, skazując ludzi na więzienie".

- Nie chciałabym mówić ostro, ale pan prezydent mija się z prawdą - stwierdziła sędzia Małgorzata Gersdorf.

Więcej o:
Komentarze (332)
Małgorzata Gersdorf: Hasła o złodziejach nie chwyciły, teraz jesteśmy nazywani postkomunistami
Zaloguj się
 • sowielustro

  Oceniono 66 razy 50

  To poważne nadużycie ze strony p. Małgorzaty Gersdorf, że próbuje przyrównywać się do rodowodowych postkomunistów i postubeków, jak tow. Pawłowicz, tow. Piotrowicz, tow. Karski, oboje tow. Przyłębscy i mnóstwo innych towarzyszy tworzących trzon rządzącego Przekrętu i Szwindla.

 • ks.pedofil

  Oceniono 58 razy 46

  Jak wam developer mówił że jest układ nikt mu nie wierzył. No to on wam udowodnił że jest. On jest główną postacią tego układu.

 • biesczad1

  Oceniono 56 razy 42

  Z tymi postkomunistami, to chyba chodziło o członkinie Socjalistycznego Związku Studentów Polski: Julię Przyłębska i Krystynę Pawłowicz - obecnie w PiSie...

 • lesnojeziorska

  Oceniono 45 razy 37

  A Wolfgangowa to co?

 • czechy11

  Oceniono 38 razy 32

  Jedyna postkomunistka obecnie w sadownictwie to z Julia Przylebska miłowana przez towarzysza Dudę działaczka wspólnie z nijaką Pawłowicz w Komunistycznym Związku Studentów Polskich. Zreszta w KRS komunistka Pawłowicz razem komunistą Piotrowiczem i paroma innymi PZPzrowcami zajmują die dekomunizacja tych którzy nigdy w komunistycznych organizacjach nie występowali.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 34 razy 26

  Gdyby tak wykluczyć z pisobolszewii starych komuchów, esbeków i konfidentów, zostałyby może ze dwie osoby w całej Polsce.

 • czechy11

  Oceniono 33 razy 25

  PZPRówa z ZSMP Prztlebska córka PZPRowca i żona kapusia SB to Człowiek Wolności zgodnie z komunistycznym organem propagandy PiS Do Rzeczy😊😊😂😂

 • jtby

  Oceniono 33 razy 25

  Zabawne, że pisdolskie postkryptokomuchy, których sztandarowym prawnym ryjem jest tow. prok. stanu wojennego oskarżający na podstawie kwitów przygotowywanych przez SB robią zarzut z przynależności do PZPR.
  Na czele tej bandy stoi moralny i polityczny kurdupel, który był tak głęboko zakonspirowanym opozycjonistą, że chyba sam o tym nie wiedział i nawet SB doszło do wniosku, że szkoda dla niego koja, bo pajac nieszkodliwy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX