Audycję w Polskim Radiu prowadził polityk PiS, gościem była Beata Szydło. "Znakomity nowy format"

W studio Polskiego Radia 24 w niedzielę pojawiła się była premier Beata Szydło. Była gościem prowadzącego audycję europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego, który już wcześniej zapraszał partyjnych kolegów. Program nazywa się "Konfrontacje idei". "Chcecie więcej argumentów za upartyjnieniem mediów?" - pyta jeden z komentatorów.

Niedzielna audycja w Polskim Radia 24 sprawiła, że dziennikarze i komentatorzy zaczęli się zastanawiać nad tym, jaka powinna być misja mediów publicznych. Poszło o program "Konfrontacje idei", który prowadzi w publicznej rozgłośni prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.

W przeszłości do studia Krasnodębski zapraszał już kolegów z partii (gośćmi byli Saryusz-Wolski czy Legutko), ale 7 lipca, jeszcze gdy trwała konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach, u polityka PiS zagościła była premier, teraz europosłanka, Beata Szydło. Program był jednak daleki od nazwy "Konfrontacje idei", ponieważ była premier niespecjalnie miała z czym się mierzyć, skoro po drugiej stronie mikrofonu siedział jej partyjny kolega.

Beata Szydło opowiadała m.in. o Fransie Timmermansie, który "upodobał sobie ataki na Polskę" czy sukcesach PiS w polityce społecznej.

"Konfrontacje idei" z Szydło. "Chcecie więcej argumentów za upartyjnieniem mediów?"

Z programu, który nadawany jest w Polskim Radio, kpił na Twitterze Patryk Michalski, dziennikarz RMF FM:

Europoseł Krasnodębski z PiS w roli dziennikarza przepytał europoseł Szydło z PiS w publicznym radiu. Znakomity nowy format programu.

Patryk Wachowiec z FOR skwitował to natomiast tak:

Krasnodębski rozmawia z Szydło w radiu finansowanym z pieniędzy podatników. Chcecie więcej argumentów za upartyjnieniem mediów?

Michał Stasiński z PO też wykorzystał okazję, by wbić szpileczkę PiS-owi:

Nowatorska formuła mediów publicznych - w pełnym wymiarze po ewentualnej repolonizacji mediów: Krasnodębski rozmawia z Szydło a w przyszłości Suski poprowadzi wywiad z Błaszczakiem, Mazurek z Terleckim, Morawiecki z Kaczyńskim. 3xS - samodzielni, samorządni i samofinansujący się.
Więcej o:
Komentarze (269)
Audycja w Polskim Radiu - prowadził je polityk PiS, gościem Beata Szydło. Nazwa programu? "Konfrontacje idei"
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 112 razy 98

  Wspaniale. Facet, który poniósł dotkliwą porażkę w wyborach na wiceszefa PE oraz baba, której mierny intelekt i nieadekwatna do kompetencji ambicja stanowiły zalety pozwalające osadzić ją jako marionetkę na stolcu premiera, i którą rano zaciekle broniono, a wieczorem posunięto ze stolca, i którą - jako byłą premier - wrzucono do trzeciorzędnej komisji, bo wystraszyła się, że Europa pęknie ze śmiechu podczas przesłuchań na komisarza.

  Jaki był tytuł tej audycji? "Poranek przegrywów"?

 • mkll95

  Oceniono 94 razy 84

  Szydlo ma strasznie tepy wyraz twarzy. Chyba nawet bardziej od Beaty Kempy.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 76 razy 62

  Niedługo na antenie prezes będzie sam siebie przekonywał o istnieniu demokracji w Polsce.

 • jxl82

  Oceniono 60 razy 50

  Co następne? Prokurator Kaczyński przesłuchuje posła Kaczyńskiego w sprawie Srebnej?

 • hdtvpolska

  Oceniono 59 razy 49

  Taka prosta baba a nie wie, bo woli zapomnieć że kazała wyłączyć w aucie sygnał dźwiękowy ...
  "Chłopaki" zawsze wyłączali AUDIO by Babulon sobie zasypiał. Taka była przez lata dyspozycja "Szefowej". I oto mamy proste pytanie: nikt tego nie wie, nie pamięta ?

 • jurek4491

  Oceniono 50 razy 42

  Czy Brocha złożyła gratulacje Krasnodębskiemu za wspaniały wynik , na 751 możliwych głosów zdobył zaledwie 85 - cudownie dostał w dupencję , ha ha ha .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX