Kaczyński w Katowicach: Jesteśmy formacją demokratyczną. Sądzę, że kiedyś historycy to zauważą

Jarosław Kaczyński podsumował programową konwencję w Katowicach. Prezes PiS wyraził nadzieję, że historycy w przyszłości docenią politykę jego formacji. - (...) Uznają za wielki dorobek i wielką pozytywną zmianę - powiedział.

W niedzielę dobiega końca trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Drugiego dnia do zebranych stolicy śląska polityków i działaczy przemawiał Jarosław Kaczyński. W niedzielę pojawił się ponownie, by podsumować to spotkanie. - Trzeba zapytać Polaków, jaka forma uprawiania polityki jest lepsza. Czy ta, którą my stosujemy, dyskutując, przygotowując pewne programy, a następnie je realizując, czy ta, która opiera się na emocjach? Ja jestem głęboko przeświadczony, że ten pierwszy model jest nieporównanie lepszy dla Polski - mówił Jarosław Kaczyński. 

- Bez wiarygodności nie ma demokracji. Jeżeli formacje, które biorą udział w wyborach, wprowadzają społeczeństw w błąd, zapowiadając coś, czego nie zrobią, nie potrafią zrobić, a bardzo często po prostu nie chcą zrobić, to wtedy cały mechanizm demokratyczny jest jedną wielką manipulacją - podnosił prezes PiS. 

Jarosław Kaczyński w Katowicach: Jesteśmy formacją demokratyczną

Jak wywodził, jego partia jest "formacją demokratyczną", podobnie jak koalicja, do której należy. - Sądzę, że kiedyś historycy ten fakt zauważą i uznają go za wielki dorobek i wielką pozytywną zmianę w naszej polityce, w naszym życiu publicznym - powiedział Kaczyński. - Musimy iść tą drogą, bo innej, dobrej dla naszej ojczyzny nie ma. Musimy budować wiarygodność, budować zaufanie i musimy w ten sposób przekonywać społeczeństwo do tego, co czynimy, do tej wielkiej dobrej zmiany. W ten sposób musimy podtrzymywać dobry czas Polaków, dobry czas Polski - stwierdził.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że w "październiku, a być może w listopadzie" odbędą się wybory do parlamentu. - Musimy w tych wyborach odnieść zwycięstwo, które pozwoli ten czas podtrzymać. Zwyciężymy! - zakrzyknął szef PiS.

Więcej o:
Komentarze (501)
Kaczyński w Katowicach: Jesteśmy formacją demokratyczną. Sądzę, że kiedyś historycy to zauważą
Zaloguj się
 • m.godwin

  Oceniono 106 razy 88

  Historycy zauważyli, że w latach trzydziestych ubiegłego wieku w Niemczech pewna formacja doszła do władzy w ramach procedur demokratycznych. Ponadto zauważyli coś więcej Tym razem nie inaczej będzie.

 • dan_on

  Oceniono 87 razy 77

  nikt w normalnym i demokratycznym państwie nie musi zapewniać obywateli o tym. mam tyko nadzieję, że jednak dożyjesz momentu, w którym historia cię oceni.

 • alquoz

  Oceniono 78 razy 66

  cieciu jeden, jestem historykiem i już dziś mogę ci powiedzieć, że jesteś zakałą w naszej historii, brudem i wstydem. tyle w temacie oceny ciebie i twojej mafii.

 • pionier630

  Oceniono 67 razy 61

  Kaczyński- "Jesteśmy formacją demokratyczną" A ja jestem murzynem mam 215 cm wzrostu, grałem kiedyś w NBA i byłem lepszy od Michaela Jordana. No i kto lepiej kłamie?

 • sir.fred

  Oceniono 51 razy 51

  Jesteście formacją kłamców (prezio, Pinokio i Krysia), pijaków (Kruk i Karski), złodziei (Jojo), komunistycznych popłuczyn (Piotrowicz, Jasiński, Kujda i wielu, wielu innych) i niedouczonych błaznów (Suski). Całe masy pominiętych serdecznie przepraszam, ale komentarz powinien być krótki.

 • anty_moradziecki

  Oceniono 58 razy 48

  Faszystowsko - przestępczą raczej i do tego nie potrzeba historyków. Ewenentualnie jedynym który mógłby uważać i twierdzić, że Pis to demokraci, to pożal się Boże historyk, bankster, kłamca z 2 wyrokami - Mateusz M. Jaki historyk - takie teorie...

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 46 razy 40

  Buahahaha. Kaczyński tym razem o tym, że PiS jest partią demokratyczną. Znowu jakby przydrożna lafirynda o cnocie rozprawiała.

 • barakuda62

  Oceniono 40 razy 38

  Jesteśmy formacją demokratyczną. Sądzę, że kiedyś historycy to zauważą
  ..................
  Jak będą na poziomie Cenckiewicza i innych piewców wielkości dokonań kartofla i twoich kurduplu to już ci deklaruję że bezapelacyjnie zauważą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX