Komentarze (147)
Kosiniak-Kamysz: Do wyborów parlamentarnych proponujemy dwa bloki - lewicę i umiarkowane centrum
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • arkon4

  Oceniono 5 razy 5

  Pamiętam jak niejaki Kłopotek z PSL po aferze taśmowej atakował Tuska, oczerniał go i próbował rozerwać koalicję w momentach kryzysu. Takich skrytych agentów PIS, lub po prostu przygłupów i zdrajców ta partia ma wielu. Więc może nie warto...

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 5

  Milosciwy mój Panie Najjasniejszy, wlodarzu na Nowogrodzkiej a i Wolski wcalej.
  Ja Twój ponozek i najniższy sluga Twój, usilowalem pokonać Twego wroga Timmermansa Niderlandzkiego na Polu Brukselki.
  Niestety tylko połowicznie się to podalo i trza się spodziewać najazdu Timmermansa z wojskami TSUE w jeszcze większej nawale. Dlatego proszę wyznaczyć waszmosciow dla szancow strojenia na Nowogrodzkiej a jakoz na Wolsce. Takoz trza nam rozwazyc sojusze z chanem moskiewskim, ktoren ma moc SPECNAZU wszelakiego. Ja tu koncze i podwodami rozstawnemi czem prędzej zawracam na pożytek Pana mego Najjasniejszego.
  Wielce ci zaufany, Pinokiu Wroclawski

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 5

  Dzień upadku kaczyzmu ustanowimy Wielkim Świętem Obywatelskim, dniem wolnym od pracy, a może także, każdą miesięcznice tego wydarzenia :)....

  Mnie jako wyborce demokratycznej opozycji interesuje tylko ten dzień, każdy kto to odwleka działa na naszą szkodę i szkodę naszych dzieci i wnuków a może nawet prawnuków.....

 • agonda

  Oceniono 11 razy 5

  W Polsce socjaldemokratyczne Razem uchodzi za radykalnie lewicowe, a ultrakonserwatywny PSL za umiarkowane centrum. Czas jednak zacząć nazywać rzeczy po imieniu. Tak czy inaczej PSL się kończy. K-Kamysz stracił rozum, a figury pokroju Sawickiego lgną do podłej zmiany. Potrzebna jest oferta dla tych mieszkańców wsi, którym nie odpowiada rola średniowiecznego zaścianka. Na razie takich osób jest niewiele, ale to może się zmienić. Jeszcze 15 lat temu na wsi duże wpływy miała lewica i PO, więc to jest możliwe.

 • polak66maly

  Oceniono 7 razy 5

  ...a po wyborach szukamy uczciwej roboty.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 7 razy 5

  Mam nadzieję,że Schetyna nie zgłupieje i nie pójdzie na układ z Kosiniakiem. Niech przepadnie PSL na na 4 lata,to pójdzie może po rozum za 4 lata. PiS Wam p.PSLowcu już zabrał wam elektorat przekupnymi plusami i osiągniecie wynik 3-4% .

 • wo151

  Oceniono 9 razy 5

  Kamysz mizdrzy się do PO, a Sawicki marzy o propozycji PiS; czyli wszystko po staremu: być mniejszościowym, ale wzbudzajacym ból zębów, koalicjantem rządzących

 • zgred151

  Oceniono 4 razy 4

  PSL zawsze byl przy tych co rozdaja stanowska i synekury

 • marcin1948

  Oceniono 8 razy 4

  PSL potwierdziło że jest polityczną panienką lekkich obyczajów.

 • W AG

  Oceniono 4 razy 4

  Kamysz!!! Przecież to będzie wreszcie koniec tej zachłannej zbieraniny. Najwyższy czas żeby to się dokonało. Pamiętam jeszcze wyczyny niejakiego Burego i matołów którymi się otaczał. A znany z tv pijak który będąc posłem nie wiedział co się z nim dzieje. Chyba dlatego został w Kielcach szefem pewnej agencji. Itd przykłady można mnożyć. Liczę że to wreszcie będzie koniec. Sld tak skończyło to i na was pora.

 • darnell

  Oceniono 6 razy 4

  Wreszcie spełni się mój sen polski sejm bez PSL-u.

 • xan-ti

  Oceniono 8 razy 4

  Kosiniak Kamysz - chłopie biedny, nazywając prymitywizm obyczajowy, ukierunkowany na biskupów - "umiarkowanym centrum" liczysz chyba na wyrwanie tzw. ciemnego ludu, bo nikt inny na to pie...... się nie nabierze.
  Chcecie być jak PiS, prawda? Jadą na kołtuństwie i im żre, to czemu nie próbować zostać PiS bis? Tylko po co komu w niedużym państwie 2 wsteczne prawice, prześcigające się, która niżej zegnie kark przed biskupami i szybciej zaspokoi ich żądania? LOL
  W PO jest garstka rozumnych, mam nadzieję, że nie pójdą z tymi peeselowskimi palantami do wyborów i PSL raz na zawsze zniknie z polskiej sceny politycznej.

 • urian

  Oceniono 10 razy 4

  Lada moment Kamysz ogłosi ,że bliżej mu do PiS i zaproponuje Kaczyńskiemu poszerzenie Zjednoczonej Prawicy i umieszczenie jego nazwiska ( choćby tylko jego jedynego) na listach wyborczych. On wted powie, że jest PSL-em i że PSL połączył się z PiSem.

 • lew131313

  Oceniono 6 razy 4

  Panie prezesie Wielkiej Partii Peezel! Pilnuj pan swego nosa, a nie dyktuj innym co mają robić! W ostatnich trzech sondażach pana śmieszna partyjka miała wyniki; 2,9% , 4,5% i 5,0%, natomiast partia Wiosna 8,9% , 7,9% i 6,4%. Dlaczego więc wciąż pan tak bezczelnie sugeruje (ba, wręcz wymusza!) Schetynie z kim ma się wiązać w koalicji? Co pan może w ogóle takiej koalicji zaoferować? Ten swój podprogowy wyniczek?
  Owszem, można Biedronia nie lubić (lub wręcz nienawidzić, tak jak pan ze swoim "chrześcijańską" miłością bliźniego), ale nie wolno tego jego poparcia lekceważyć! Natomiast pana partyjkę już zlekceważyć można, bo jesteście śmieszni!
  Ale dobrą propozycją dla pana byłoby to; Kosiniak idzie do wyborów samotnie jak PSL, a Kamysz przyłącza się do koalicji, ot co. Ale powtarzam; PRZYŁĄCZA SIĘ, a nie że ktoś SIĘ DO PSL PRZYŁĄCZA! Przestańcie uprawiać więc błazenadę tylko grzecznie uszki po sobie, ruki po wszam i klękać przed Schetyną! A akurat w klękaniu to pan wprawę ma, łatwo przyjdzie.

 • oloros11

  Oceniono 10 razy 4

  czy oni maja swiadomosc ze to juz koniec?

 • agaton.tona

  Oceniono 4 razy 4

  "Miałeś chamie złoty róg"

 • edi54

  Oceniono 3 razy 3

  Grzegorzu Schetyna , zdecydowanie porzuc jakiekolwiek rozmowy z PSL.To nabardziej wredna partia w Polsce. Na va bank w najbliższych wyborach nie przekroczy progu wyborczego.Czy nam się to podoba czy nie wieś kompletnie spisiowała..Wielu potencjalnych kandydatow PSL chcialoby sie widzieć w PiS. Kosiniak powinien Bogu dziekowac , ze kilku reprezentantow PSL znalazlo sie w PE w Brukseli. Tak jak piS ma swoj stały elektorat tak tez SLD posiada stabilny elektorat.Zatem realne szanse ma tylko koalicja : PO, SLD,Nowoczesna .....

 • bloxyx

  Oceniono 3 razy 3

  Ahaaa, czyli umiarkowane centrum teraz a dawniej to zwykła dziwka była? PSL jak już coś wymyśli...

 • frogman

  Oceniono 5 razy 3

  kanapowa 2 procentowa partyjka stawia wszystkim warunki? a niech idą w niebyt

 • franiux

  Oceniono 5 razy 3

  Czyli PSL idzie na dno, to dobra wiadomość. Jak Jarek umrze albo przyjdzie kryzys to i PIS szlak trafi może za 10, może za 15 lat ale to się stanie. Czyli 2 prokościelne partie odejdą w niebyt. Szkoda że do tego czasu to nie zostanie tu kamień na kamieniu. Ale to będzie cena i nauczka za wybranie kato-socjalizmu.

 • ewulka987

  Oceniono 5 razy 3

  Schetyna nie daj się zakasować arogancją PSL. Nie oni będą dyktować warunki, bo mają ledwo 5 %. Trudno ,nawet można przegrać z PiS ,ale dać się PSL, bo ich konserwatyzm to klęczenie przed biskupami. Jestem tolerancyjna i wolę sojusz z LGBT (choć jestem katoliczką z miasta ) niż z ludźmi obojętnych na pedofilię i na skubanie z kasy państwa przez polski Kościół.

 • urian

  Oceniono 7 razy 3

  Kamysz musi odejść !!!!

 • urian

  Oceniono 7 razy 3

  Kamyszowi wydaje się, że członkowie PSL zagłosują tak jak on zdecyduje , na taka albo inną koalicję, albo na PSL gdyby poszedł sam. Otóż nie. W ostatnich eurowyborach bardzo wielu członków PSL zagłosowało na PiS, jeszcze więcej bezpartyjnych chłopów. I teraz też zagłosują za albo przeciw PiS-owi bez względu co ten kamysz powie. Chłopi maja swój rozum i nie będą słuchać jakiegoś partyjnego narcyza, bez względu czy ta partia nazwała siebie chłopską, robotniczą czy sprawiedliwą.

 • tygrys102

  Oceniono 5 razy 3

  kamyszu - jesteś jak ziobro - drugie wielkie zero !

 • lesnojeziorska

  Oceniono 5 razy 3

  Zasadniczy problem: nieodróżnianie lewicy i liberalizmu. To nie są tożsame pojęcia. Bez zauważenia faktu, że PiS jest lewicą, nie ma w ogóle o czym mówić.

 • sander7777

  Oceniono 5 razy 3

  PSL to partia kułaków. Nieroby chcieli by żeby wszyscy byli u nich parobkami. To pogrobowcy Witosa, za jego rządów była największa nędza na wsi.

 • franko66

  Oceniono 3 razy 3

  Setyna zostaw tych głupich chłopów niech do PiS się przyłączą .Damy radę ale później do rządzenia też nie potrzebni o ile uda im się wejść.

 • emeni

  Oceniono 5 razy 3

  No dobra, PSL zawsze bylo i jest twardym, prymitywnym kołtunem, podobnym w kwestiach obyczajowych do PiS, ale w PO jest trochę ludzi rozumnych i jak oni odnajdą się w tym skansenie? Zreszta po co komu PiS bis?

 • 31.februarius

  Oceniono 17 razy 3

  PSL - "Żywią y bredzą"

 • baby1

  Oceniono 7 razy 3

  Biedroń swym oświadczeniem o możliwości udziału w koalicji uzyskał dwie rzeczy:
  1) nikt nie będzie mógł powiedzieć, że działa przeciwko PO i opozycji,
  2) załatwił PSL na amen, bo przecież ci na tyle boją się proboszczów, że z antychrystami z Wiosny nie pójdą do wyborów.
  PO też ma zagwozdkę, bo z jednej strony PSL to koalicjant pierwszego wyboru, a drugiej strony, to raczej w niewielkim stopniu wpłynie na wynik wyborów.
  Będzie ciekawie.

 • bosman64

  Oceniono 7 razy 3

  No cóż wygląda na to że PISuary będą rządzić następną kadencję, i to dzięki debilom z opozycji co to nie potrafią się między sobą dogadać, takim właśnie jak Kosiniak. Ale może to i lepiej bo budżet już teraz trzeszczy inflacja się rozkręca i srebrny developer i jego dudowłazy będą się musieli sami z tymi problemami zmierzyć. Ostateczny rachunek zapłaci i tak suweren.

 • antropoid

  Oceniono 11 razy 3

  NIE DOPUSCIĆ DO WŁADZY BIEDRONIA - fajne ma Kosiniak-Kamysz pojęcie o lewicowości... :)

 • ewa-316

  Oceniono 2 razy 2

  Niech się przygotują na "piękną" katastrofę mocarze ze śladowym poparciem, jeszcze stawiają warunki...śmiechu warte.

 • kocurimysza

  Oceniono 2 razy 2

  Ja bym proponowal Rozgonic WAS WSZYSTKICH KORYCIARZY NA CZERY STRONY , abyscie wszyscy znikli z kart zycia i Historii razem z Klerem . wszyscy POLITYCY w kosmos .

 • urian

  Oceniono 8 razy 2

  Coś za głośno Kamysz krzyczy przeciwko Wiośnie. Nie zdziwiłbym się gdyby okazał się Kamysz zakamuflowanym homoseksualistą. Kto zwykle pierwszy woła "łapać złodzieja " ? Że ma żonę i dziecko ? Mało takich !

 • borsuk07

  Oceniono 4 razy 2

  ja dziewica chce a boję się ?

 • czarnyminio

  Oceniono 8 razy 2

  Żenada,upadek. PSL-u ty próbujesz grać na fujarze , której nie masz.

 • zlazmiana2016

  Oceniono 4 razy 2

  Platformo twardo z chłopami: albo zgadzacie się na 1 blok albo idźcie sobie sami i stańcie się opozycją pozaparlamentarną. Cwaniak chce na plecach platformy wprowadzić kilkudziesięciu (20-30) posłów PSL do sejmu.

 • 162tony

  Oceniono 4 razy 2

  Znaczy od lewicy do prawicy, kto się załapie to jego...
  Walczymy o jakikolwiek wynik, byle kilka osób się dostało. Później połączyć się z PISem i po sprawie.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma czegoś takiego jak "radykalna rewolucja prawicy". Prawica nie robi rewolucji. Jak zaczyna robić rewolucje przestaje być prawicą.

  Jedyną słuszną odpowiedzią na radykalną, lewacką rewolucję PiS jest emigracja z tego katolickiego zadupia do jakiegoś cywilizowanego, protestanckiego kraju.

 • helena1481949

  Oceniono 1 raz 1

  co oni, w sondażach znajdujący się poza sejmem mogą proponować. TO NIE SŁABY STAWIA WARUNKI !!!!!!!!!!!!!!

 • mazbip

  Oceniono 1 raz 1

  Tzw. "okreslony" program i "okreslone" wartosci to wyrzucic ze stolkow PiS i samemu na nich zasiasc. A co z programem tzw. Wielkiej Opozycji. Mam tutaj popozycje. Niech kazda partia z Wielkiej Opozycji napiscze swoj program. Pozniej z odrobina wody dac je wszstkie do miksera i dobrze zmiksowac. Pozniej mozna to prezentowac wyborcom.

 • urian

  Oceniono 5 razy 1

  Kamysz nie wyobraża sobie koalicji z Lewicą. No to niech Kamysz nie startuje w wyborach i po sprawie. Czy komuś zależy żeby on był w sejmie ? Chyba tylko jemu i dlatego próbuje żonglerki by znaleźć się na czele jakiejś listy wyborczej, na tzw. biorącym miejscu. Członkowie PSL zagłosują tak jak będa chcieli, niezależnie od tego co chce dla siebie kamysz.

 • wagabunda

  Oceniono 9 razy 1

  Ot, trafiła kosa na kamień, czyli KOSiniAk na Kamysz.
  Facet się sam zakiwał, zapędził się sam w kozi róg wręcz modelowo.
  Niby proponuje te dwie koalicje całkiem z głową, ale jednocześnie robi błąd za błędem wynikające z jego zwykłego zarozumialstwa i manii wielkości.
  Bo niby z jakiej racji PSL z poparciem 3% może ZAPRASZAĆ DO SWOJEJ KOALICJI Platformę z poparciem około 30%? Odbiło im? To raz.
  A po drugie; Jeśli nawet Schetyna by pękł i wielebnego Kosiniaka posłuchał, to przecież najpierw by musiał... WYRZUCIĆ ze swojej koalicji SLD! Wyobrażacie sobie więc te awantury?
  Ale OK, sama propozycja wcale nie jest taka zła, przyznam, że ja osobiście również byłbym za tym, aby do walki z PiS-em stanęły dwie koalicje (PO+.N+PSL oraz Wiosna+SLD+Razem+Zieloni+jakiś drobiazg), tylko że już od samego zarania Peezel popełnił wręcz katastrofalny błąd natychmiast wychodząc z KE, ogłaszając wszem i wobec, że tworzy swoją własną Koalicję Polską, do której innych zaprasza. Co za burackie myślenie. Panie Kamysz - to pan jest osobiście odpowiedzialny za ten chaos, który teraz na opozycji panuje, tylko pan!!!!

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 9 razy 1

  Układ PiS - kościółek rozegrał Opozycję przystępując do ataku na lgbt i "lewactwo" po ujawnieniu skali pedofilii i nieprawości kleru a "umiarkowane centrum" postanowiło zagrać w zaproponowaną przez PiS - kościółek grę czyli c.d. zmowy milczenia, bo "atak na kościół to atak na Polskę" :((( A polskie gwałcone dzieci to "taka katolicka tradycja" i obyczajowość?!. Po co podejmować niewygodne tematy?!
  Wstyd. Nagle Lewica stała się niechcianym "dzieckiem" lub kukułczym jajem, mimo że sensowne postulaty lewicowe może poprzeć, powiedzmy około 15% wyborczyń i wyborców?! Czy wiele kobiet i wyborców lewicy ma zostać w domach czy ktoś o nich sensownie zawalczy?!
  W zderzeniu z konserwatywnymi poglądami w naszym polskim zaścianku, sensowna edukacja seksualna, invitro, tabletka dzień po, antykoncepcja, związki partnerskie, szybki dostęp do rzetelnego ginekologa, przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet i dzieci, równouprawnienie i równa płaca, rzetelna egzekucja alimentów, wsparcie niepełnosprawnych i seniorów, "wędka zamiast ryby", sprawiedliwy podział wypracowanych dóbr, dobra edukacja i medycyna, rzeczywiście świeckie państwo, rozliczenie kościoła za pedofilię i nietransparentne finansowanie także powiązanych z nim fundacji, walka o respektowanie konstytucyjnych praw człowieka dla wszystkich itp wydają się "lewicowym skrajnościami" (?!), choć w innych krajach UE stanowią centrum i oczywistą oczywistość!!!
  Podkreślę, że w Parlamencie Europejskim PiS wszedł w koalicję tylko z 8% europosłów o podobnie konserwatywno- nacjonalistycznych
  poglądach jak oni, co świadczy o dużej skrajności poglądów tej partii a u nas są niestety partią wiodącą!!! I PSL dalej uporczywie proponuje ten kierunek zamiast wspierać siły progresywne?!
  Większość politykow-konserwatystów to pozoranci i obłudnicy: słowa na pokaz a czyny (rozwody, dzieci pozamałżeńskie, pseudocelibat kleru, zdrady, ucieczka przed alimentami, przemoc) świadczą same za siebie, nawet w PSL. Myślicie, że ludzie tego nie widzą?! Czemu PSL wzmacnia dalej moralność typu pani Dulskiej?! Jaki jest koń, każdy widzi :(
  A może jednak czas na europejską progresywną Polskę?! Dlaczego Polska ma być ciągle opóźnionym zaściankiem?! Bo kler ma z tego profity?! A co z resztą Polek i Polaków?!
  Lewica nie ściemnia i nie gra świętoszków, daje prawo do bycia sobą bez nietolerancji i dyskryminacji i walczy o respektowanie konstytucyjnych praw czlowieka bez względu na płeć, wyznanie, poglądy, orientację i status materialny!
  Weźmy przykład z Irlandii (zmiana podejścia do kościoła) i Czech (rozwój gospodarczy, dobra pomoc medyczna, spoleczenstwo obywatelskie). Przecież tam nie rządzi lewica a te wartości są wyraźnie!!! Daleko nie trzeba szukać dobrych rozwiązań!
  Czy nas stać na wieloletnią zapaść światopogladowo- gospodarczą?!
  Quo vadis Polsko?!

 • feelek

  Oceniono 13 razy 1

  Jestem "za".
  PO/PSL to taka koalicja jak CDU/CSU z tą różnicą, że w Polsce to powinno być podzielone w taki sposób: przed tabliczką z symbolem: koniec obszaru zabudowanego działa PO, za tą tabliczką- PSL. Jest coś takiego jak naturalna alternatywa dla PiS i w miastach jest to PO, a na wsiach PSL.

  Nic nie stoi na przeszkodzie aby "Biedronia"/SLD/ Zandberg/Zieloni dogadali się na płaszczyźnie programowej i dostali 15%. Głosować na nich nie zamierzam, ale im dobrze życzę. Spęd w postaci szerokich list anty-PiS spowoduje coś odwrotnego: część pslowców zagłosuje na PiS.

 • raju_baju

  Oceniono 2 razy 0

  A wystarczyłoby poprawić proporcjonalność ordynacji do Sejmu, tak, by procent głosów był bardziej zbliżony do procenta zdobytych mandatów, a można to osiągnąć poprzez: zmniejszenie liczby okręgów do ok. 16 (co zmniejszyłoby rzeczywiste progi wyborcze w poszczególnych okręgach), obniżyć ogólnopolskie progi wyborcze do 4% dla partii i 6% dla koalicji, zmniejszyć liczbę podpisów wymaganych do zarejestrowania list. Wówczas nie byłoby chocholego tańca opozycji, bo bloków wyborczych mogłoby być kilka, i to bez wpływu na ostateczny wynik wyborów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX