Dwoje europosłów PiS siedziało podczas "Ody do radości". Sasin: Ja bym wstał. Inni mówią o kłopotach ze zdrowiem

Politycy PiS tłumaczą Witolda Waszczykowskiego, który nie wstał w PE, gdy odgrywano "Odę do radości". Według Jacka Sasina "może zabrakło refleksu". Z kolei anonimowi politycy PiS mówią Wirtualnej Polsce, że może być to kwestia problemów zdrowotnych byłego szefa MSZ.

Wtorkowe posiedzenie Parlamentu Europejskiego było pierwszym nowej kadencji,. Na sali pojawili się więc nowi europosłowie, wybrani podczas majowych wyborów w krajach Unii Europejskiej. W trakcie tego posiedzenia ustępujący przewodniczący PE Antonio Tajani poprosił zebranych o powstanie, gdy wykonano "Odę do radości".

Gdy muzycy i Anais Yvoz, śpiewaczka operowa, zaczęli wykonywać utwór, kamery pokazały ławy europosłów. Można było zobaczyć między innymi parlamentarzystów partii Brexit, którzy stanęli tyłem. W tym czasie europosłowie PiS, byli ministrowie MSZ i MEN, Witold Waszczykowski i Anna Zalewska siedzieli. Z kolei Jacek Saryusz-Wolski wykorzystał ten moment do - zapewne - robienia zdjęcia tabletem.

PiS tłumaczy Waszczykowskiego

W programie "Tłit" Wirtualnej Polski wicepremier Jacek Sasin pytany o to zdarzenie mówił, że czasami "tak się zdarza", że ktoś jest tak zaaferowany rozmową, czy innymi zajęciami, że zbyt późno orientuje się, co się wokół niego dzieje. - Ja bym wstał, nic nie zaszkodzi. Może zabrakło refleksu - zadeklarował Sasin.

Sprawy w rozmowie z portalem nie chciał komentować Witold Waszczykowski.WP rozmawiało na ten temat za to z innymi politykami PiS, pragnącymi zachować anonimowość.

Ma problemy zdrowotne w kwestii poruszania. Może to była przyczyna

- mówił jeden z nich.

Więcej o:
Komentarze (289)
Witold Waszczykowski siedział podczas odgrywania "Ody do radości". PiS tłumaczy europosła
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 104 razy 96

  KŁOPOTY ZE ZDROWIEM (psychicznym) to ma cały PiS.

  Podobnie z ilorazem i elementarnym wychowaniem.

 • jxl82

  Oceniono 85 razy 81

  "kłopoty ze zdrowiem"? Zapewniam, że w kolejce do kasy, posłowie Pis cudownie ozdrowieją i będą okupować dwadzieścia miejsc w pierwszej dziesiątce. Wszystko dzięki wstawiennictwu Matki Boskiej Pieniężnej.

 • polakadam

  Oceniono 49 razy 47

  Waszczo na pewno ma kłopoty zdrowotne. I to nie tylko z poruszaniem się . Także z głową.

 • antropoid

  Oceniono 45 razy 41

  Hymn UE oleje - ale po wypłatę w eurówkach pierwszy pogna.

  Motłoch mający się za "nowom elytę"...

 • def11

  Oceniono 43 razy 39

  Już po wyborach do PE, nie trzeba udawać, dla PiS-u to przecież tylko "wyimaginowana wspólnota", choć całkiem niewyimaginowana kasa.

 • abm1

  Oceniono 40 razy 38

  Tłusty wieprz łódzki wypiął swoją ogromną d....ę na Polaków w podziękowaniu. że go wybrano do PE. Taki jest ten motłoch pisowski pozbawiony kultury osobistej.

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 38

  Zwalą na konteksta, że im klej na siedzenie foteli wylał. Albo jeszcze inną bzdurę wymyślą. A po prostu nie wstali bo nie było przekazu dnia. Teraz już profesor Sasin wszystko wyjaśnił.

 • antropoid

  Oceniono 36 razy 34

  Mało "suwerenowi" chamów ze słomą w butach na Wiejskiej - to jeszcze ich do Europy posłał.

  Poruta i Sromota...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX