Rzeszów. Tadeusz Ferenc rzucił legitymacją SLD. Powodem "rozbieżność stanowisk" w sprawie miasta

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc złożył pisemną rezygnację z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Najprawdopodobniej jego decyzja związana jest krytyką, jaka go spotkała po zakazaniu organizacji Marszu Równości.

Jak podaje Onet wczoraj Tadeusz Ferenc złożył rezygnację z członkostwa w SLD. Prezydent miasta pismo w tej sprawie skierował do wiceprzewodniczącego Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Rzeszowie. Za przyczynę takiej decyzji podano "rozbieżność stanowisk w funkcjonowaniu miasta".

Tadeusz Ferenc: Nie pozwolę na naciski żadnej partii

Prezydent Rzeszowa skonfliktował się ze swoją partią 4 czerwca bieżącego roku, kiedy podjął decyzję o zakazie organizacji II Marszu Równości w Rzeszowie. Tadeusz Ferenc uważał, że marsz może kolidować z organizowanym w tym czasie Europejskim Stadionem Kultury. Organizatorzy Marszu Równości odwołali się do sądu, który uchylił prezydencki zakaz. Marsz przeszedł ulicami Rzeszowa 22 czerwca, mimo kontrmanifestacji nie odnotowano żadnych poważnych incydentów.

Po tej decyzji rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Maria Żukowska wyznała, że w nadchodzących wyborach do parlamentu, SLD nie będzie popierało Tomasza Ferenca mimo jego dotychczasowych zasług dla miasta.

Jak podaje "Wyborcza" później ze słów rzeczniczki tłumaczyły się władze podkarpackiego SLD informując, że jej słowa nie są oficjalnym stanowiskiem partii. Do wypowiedzi Żukowskiej odniósł się potem także sam Tadeusz Ferenc, który powiedział - To ja odpowiadam za Rzeszów i nie pozwolę na naciski żadnej partii. Jestem prezydentem, którego wybrali mieszkańcy, ja podejmuję decyzje i mnie z nich ludzie rozliczają. A dzięki rządzącym tą partią ma ona tylko 2-3 proc. poparcia.

Więcej o:
Komentarze (37)
Rzeszów. Tadeusz Ferenc rzucił legitymacją SLD. Powodem "rozbieżność stanowisk" w sprawie miasta
Zaloguj się
 • zbimes

  Oceniono 16 razy 6

  Do czego potrzebna partia 79 letniemu człowiekowi na stołku prezydenta, do końca kadencji może nie dotrwać.

 • losiu4

  Oceniono 5 razy 3

  ludzie! Przeprowadzajta się w Bieszczady. Czy w ogóle na Podkarpacie. Choć na chwile. Sami widzicie że powietrze tam służy temu, by zmądrzeć :) Brawo panie Ferenc, w końcu :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • garfield104

  Oceniono 17 razy 3

  Teraz ? Po tylu latach wożenia się pod szyldem SLD, pan Ferenc zmienia poglądy ? Pewnie na te bardziej modne ? Czyli zapisujemy się do PIS-u ? Krzyż ci na drogę bucu !

 • s-w-z

  Oceniono 13 razy 3

  No i dobrze, SLD nie jest partią dla takich bigotów działających pod dyktando proboszczów. Na stare lata (79) niektórzy tracą sprawność umysłową, to jest prawdopodobnie ten przypadek.

 • duath

  Oceniono 6 razy 2

  Rzeszów.. Rzeszów.. to nie tam gdzie elita polityki, biznesu i kościoła r*cha nieletnie Ukrainki.. i cholera wie co jeszcze?

 • aa1000

  0

  ""Jak podaje Onet wczoraj Tadeusz Ferenc złożył rezygnację z członkostwa w SLD.""
  A w zajawce napisano, że "rzucił legitymacją SLD"

 • samsung_galaxy

  Oceniono 2 razy 0

  Żeby człowiekowi te stare komuchy zaczęły imponować! Świat stoi na głowie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX