Budka zdradza, do czego PO będzie namawiać Wiosnę i PSL. "Mamy szanse zawrzeć poligamiczny związek"

Wiosna deklaruje chęć rozmów z Koalicją Obywatelską, ale dla PSL-u start z centrolewicą jest absolutnie nie do zaakceptowania. Robert Biedroń apeluje do Włodzimierza Kosiniaka-Kamysza, żeby się go nie bał, a Borys Budka liczy na "poligamiczny związek" z obiema partiami.

Robert Biedroń, lider Wiosny, poinformował w sobotę podczas konferencji prasowej, że władze jego partii wydały mu upoważnienie na prowadzenie rozmów o ewentualnym starcie w wyborach do parlamentu w szerokiej koalicji. Deklaracja ucieszyła szefa PO Grzegorza Schetynę, który opowiada się za jak najszerszą koalicją, ale zdecydowanie przeciwko opowiedział się Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący PSL. 

Nie ma miejsca na jednej liście wyborczej, przy całym szacunku, szanowaniu poglądów Roberta Biedronia i jego ugrupowania, nie ma miejsca na jednej liście dla Wiosny i dla PSL-u. Takiej listy nigdy nie będzie

- powiedział były minister pracy i polityki społecznej. 

Na ten ostry sprzeciw na łamach "Super Expresu" odpowiedział Robert Biedroń. - Nie bójcie się nas! Władziu, nie bój się mnie - powiedział tylko były prezydent Słupska. 

Pytany o patową sytuację Borys Budka z PO odpowiedział w osobliwy sposób:

Mamy szanse zawrzeć poligamiczny związek i będziemy do niego namawiać PSL i Wiosnę. Liczę, że pójdziemy szeroką koalicją przeciw PiS.

PSL nie chce "skrętu w lewo"

PSL przed miesiącem poinformował o swojej decyzji, by w jesiennych wyborach do parlamentu wystawić Koalicję Polską ze Stronnictwem na czele. Do ugrupowania miałyby dołączyć się inne partie i środowiska podzielające wartości "chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe". 

Odłączenie się od Koalicji Obywatelskiej było - jak mówił Kosiniak-Kamysz - następstwem rozmów z wyborcami. - Wiele osób mówiło: za dużo było skrętu w lewo i on jest niebezpieczny. My nie zgadzamy się na nadmierny skręt w prawo, na skrajność ze strony prawicy i ze strony lewicy - argumentował.
 

Więcej o:
Komentarze (145)
Budka zdradza, do czego PO będzie namawiać Wiosnę i PSL. "Mamy szanse zawrzeć poligamiczny związek"
Zaloguj się
 • malpa-z-paryza

  Oceniono 30 razy 18

  co za hipokryta ten Kamysz.. przeciez slubu nie bedzial bral z Biedroniem

 • barbarella.net

  Oceniono 24 razy 16

  Jak pamiętam, to PSL zawsze doklejał się do kogoś. Aby tylko zdobyć stanowiska i poobsadzać je znajomymi. Jak trafi się pretekst, to przykleją się do PiSu.
  PSL zawsze był jak sprzedajna ...

 • viaac

  Oceniono 25 razy 11

  Światopoglądowo nie muszą być zgodni. Wystarczy, że wygrają, odwrócą pisowskie deformy, a winnych łamaniu prawa piswoskich aparatczyków pozbawią immunitetów i postawią przed sądem.

  Jak już to zrobią, mogą rozpisać kolejne wybory i iść osobno, jak chcą.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 8

  dziwne że w koalicji z SLD nie przeszkadzały Władziowi wartości: chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe???

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 11 razy 5

  Tak mi się przypomniało z matury:
  Ksiądz wini pana a pan księdza a nam podatnikom zawsze nędza.

 • puuchatek

  Oceniono 11 razy 5

  "Wiosna deklaruje chęć rozmów z Koalicją Obywatelską, ale dla PSL-u start z centrolewicą jest absolutnie nie do zaakceptowania."

  Z kim?! Z "centrolewicą"?…

  Wiosna to "centrolewica"? No bez jaj… Wiosna to po prostu lewica - żadne centro. Żeby nie było: nie mówię, że to źle, po prostu stwierdzam fakt.

 • chi-neng

  Oceniono 9 razy 5

  "Wiele osób mówiło: za dużo było skrętu w lewo i on jest niebezpieczny. "
  -----
  Coz za dziwny zbieg okolicznosci Wam zawsze towarzyszy i kieruje Was zawsze do tych, ktorzy dzierza wladze.
  W 'bambuko' to nie z nami panie KK; wiekszosc z nas jest w pelni swiadoma do kogo disiaj macie 'ciagotki' :)
  To skret w prawo jest necacy, a nie w lewo.
  I mydlic oczu nie musicie nikomu...

 • polakadam

  Oceniono 13 razy 5

  Wspólnym mianownikiem poszanowanie prawa i demokratycznych wartości. To wystarczy. W innych sprawach mogą mieć różne opinie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 4 razy 4

  PSL powinno wystartować w koalicji z PiS-em przynajmniej wszystko będzie czytelne i jasne...
  a ja nie bardzo rozumiem dlaczego największa w Polsce partia lewicowa, czyli SLD nie zjednoczyła jeszcze pierdyliona ruchów i partii socjaldemokratycznych? Przecież mogli by w takiej koalicji spokojnie zdobyć 15-20% elektoratu - a to nie jest nic, biorąc pod uwagę mentalność w naszym kosciolkowo-wsiowo-discopolowym kraju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX