PiS znalazło następcę Adama Bielana. Marek Pęk oficjalnym kandydatem na wicemarszałka

Marek Pęk jest oficjalnym kandydatem na wicemarszałka Senatu. Na tym stanowisku zastąpi Adama Bielana, który objął mandat europosła.

Po wyborach do europarlamentu mandat senacki Adama Bielana nie zostanie przez nikogo objęty, ale nieobsadzona pozostała jego dotychczasowa funkcja. Bielan zostając europosłem zwolnił fotel wicemarszałka Senatu.

Na najbliższym posiedzeniu Senatu, 26 czerwca, senatorowie wybiorą jego zastępcę. Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości już wystąpili z nominacją - nowym wicemarszałkiem miałby zostać Marek Pęk. Biorąc pod uwagę układ sił w izbie wyższej - najpewniej w środę obejmie nową funkcję.

W swoim wniosku o nominację dla Pęka senatorowie wspominają o jego karierze politycznej. W latach 2004-2009 był asystentem prawnym posłów do PE, został senatorem w wyborach w 2015 roku. Dalej czytamy:

Członek Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości (...). Sekretarz Senatu IX kadencji, zastępca przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej, członek Komisji Ustawodawczej, członek Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Bogdan Pęk w sejmiku, Marek Pęk - w Senacie

Nazwisko Pęk w polskiej polityce jest szerzej znane za sprawą ojca przyszłego wicemarszałka Senatu - Bogdana Pęka. To wielokrotny poseł na Sejm, przez jedną kadencję europoseł, a później senator. 

Więcej o:
Komentarze (54)
Marek Pęk kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na wicemarszałka Senatu. Zastąpi Adama Bielana
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 26 razy 26

  Wiem, że moralne skarlenie Bielana trudno zastąpić, ale nazwisko pt. "Pęk" daje nadzieje, że intelekt też pójdzie precz!!!

 • tomtg123

  Oceniono 23 razy 23

  Pan Marek Pęk jest spadkobiercą pewnej malowniczej tradycji, bardzo ciekawe, czy 2gie pokolenie rodu Pęków w Sejmie też będzie leżeć uchlane do nieprzytomności na sejmowym korytarzu ?

 • cleryka

  Oceniono 18 razy 16

  ku.ś.wa jak nie jeden Pęk,to drugi Pęk?Nic mnie juz nie zdziwi,bo to chory Kraj!Tylko szkoda kraju i ludzi.

 • antropoid

  Oceniono 13 razy 13

  CAŁY PiS to PĘK SŁOMY.

 • nutka7.17

  Oceniono 12 razy 12

  Czas kretynów nam nastał i mają oni w obecnej Polsce "świetlaną przyszłość" i perspektywy dalszego niedorozwoju umysłowego, niestety naszym kosztem.

 • fakiba

  Oceniono 10 razy 10

  Członek (pis) i nic więcej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX