Stanisław Karczewski: Adam Bodnar powinien dla świętego spokoju podać się wreszcie do dymisji

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski krytycznie ocenił reakcję Adama Bodnara na zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o zamordowanie 10-letniej Kristiny z Mrowin.

Stanisław Karczewski był gościem programu #Jedziemy telewizji TVP Info. Był pytany m.in. o reakcję Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara na zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o zamordowanie 10-letniej dziewczynki z Mrowin. Przypomnijmy: w komunikacie na stronie RPO wskazano, że zachowanie policjantów, którzy zatrzymali 22-letniego Jakuba A., naruszało jego godność. Mężczyzna został wyprowadzony z budynku boso i w bieliźnie, a funkcjonariusze policji zakuli go w tzw. kajdanki zespolone.

"Użyte przez policję środki wydają się w tym przypadku nieproporcjonalne i mają charakter pokazowy, stanowiący przykład manifestacji siły państwa wobec jednostki, do którego nie powinno dojść w demokratycznym państwie prawa" - pisał o zatrzymaniu Jakuba A. Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur, działający przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Marszałek Sejmu: Rzecznik Praw Obywatelskich dzieli Polaków na lepszych i gorszych

Stanisław Karczewski skrytykował Adama Bodnara za wypowiedź dotyczącą zatrzymania 22-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin. Zdaniem marszałka Senatu Rzecznik Praw Obywatelskich "chciał troszkę zabłyszczeć, chciał stać się gwiazdą".

- Gdyby rzecznik faktycznie był zainteresowany tą sprawą, to mógłby w formie swojej interwencji, ale nie publicznej, zwrócić uwagę policji. On chciał zabłysnąć, by o nim mówiono - ocenił Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu powiedział także, że Adam Bodnar i Andrzej Rzepliński "dzielą Polaków na lepszych i gorszych", a Rzecznik Praw Obywatelskich stał się politykiem i atakuje Prawo i Sprawiedliwość, choć powinien być "pozapolityczny".

- Mają zupełnie inne podejście do tych, którzy stoją po stronie „ich” Polski i tych, którzy tworzą Polskę. My powtarzaliśmy, że Polska jest jedna, Polska jest jednakowa dla wszystkich - powiedział Stanisław Karczewski.

Stanisław Karczewski: Zostaliśmy złapani w pułapkę

Marszałek Sejmu podkreślił na antenie TVP Info, że policja i prokuratura działała w sprawie zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin w sposób bardzo szybki i sprawny, a zamiast rozmawiać o tym, jak dobrze działają polskie służby, dyskutujemy o wypowiedzi Adama Bodnara.

- Zostaliśmy złapani w pułapkę, bo rozmawiamy o nim [Rzeczniku Praw Obywatelskim - red.], a nie o bandycie, nie o tym, co się wydarzyło - powiedział Stanisław Karczewski.

Zdaniem marszałka Sejmu Adam Bodnar powinien odejść. - Rzecznik Praw Obywatelskich powinien dla świętego spokoju podać się wreszcie do dymisji - powiedział.

- Oczywiście szanujemy jego kadencję, ten wybór... Muszę powiedzieć, że niewiele brakowało, a Senat odrzuciłby kandydaturę pana Bodnara. Zabrakło nam dosłownie dwóch głosów. Bardzo żałuję, bo mielibyśmy innego rzecznika. Nawet gdyby został wybrany przez Platformę Obywatelską, być może byłby lepszy - powiedział Stanisław Karczewski.

Więcej o:
Komentarze (404)
Stanisław Karczewski: Adam Bodnar powinien dla świętego spokoju podać się wreszcie do dymisji
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 181 razy 173

  A według mnie Karczewski bardziej się nadaje do dymisji i to natychmiast

 • polakadam

  Oceniono 123 razy 121

  To nie Bodnar dzieli Polaków. Podział Polaków na tych patriotycznych co pochodzą z AK-owskich rodzin i na tych co stoją tam gdzie ZOMO zrobił dawno temu niejaki Jarosław K. Do tego dołożył gorszy sort, element animalny, komunistów i złodziei, potomków SBeków i cały czas szujowata antypolska kanalia judzi na potęgę. Jad, nienawiść, dzielenie.
  Efekty tego podziału Polaków są jeszcze gorsze jak podział za PRL-u w którym to wszyscy (łącznie z rządzącymi tym domem wariatów )wiedzieli, że "socjalizm" to kompletna pomyłka.
  Teraz niestety powstała sekta smoleńska z dogmatami wiary w którą bez żadnych wątpliwości wierzy dość spora ilość zahipnotyzowanego ciemnego ludu. Pozostali wiedzą, że pis chce wprowadzić (a właściwie już prawie wprowadził nowe PRL) tyle tylko, że nieporównywalnie bardziej podłą, zakłamaną, złodziejską i do tego idiotycznie faryzejsko kościółkowe.
  I ten podział uniemożliwi dalszy rozwój Rzeczpospolitej...albowiem już Rzeczpospolitej nie ma.
  Jest faszystowsko-bolszewicki chamski PRL.

 • viaac

  Oceniono 88 razy 84

  Dla Waszego świętego spokoju, pislamskie zakały.
  Trochę szczerości Cię nie zabije, Karczewski.

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 80 razy 76

  Karczewski to książkowy przykład miernoty w polityce, serwilisty i lizusa. Najpierwszy jest oczywiście obatel, ale ten niedaleko za nim.

 • puuchatek

  Oceniono 77 razy 73

  Panie Karczewski,

  kiedy PiS już straci władzę i kiedy Pan i Pańscy koledzy będziecie stawiani przed sądem za łamanie Konstytucji, korupcję i zawłaszczanie państwa, życzę Panu, serio i bez cienia sarkazmu, żeby osoba, która będzie wtedy pełniła funkcje RPO była równie kompetentna, fachowa i niezależna jak pan Bodnar - bo naprawdę będziecie kogoś takiego potrzebowali.

 • pan.szklanka

  Oceniono 59 razy 59

  Karczewski, jak na katolika przystało, zaleca kamienowanie po zatrzymaniu. A w razie ewentualnej sądowej pomyłki zamówi się mszę za duszę ukamienowanego i wszyscy będą zadowoleni.

 • z.04.2019

  Oceniono 58 razy 58

  Pis-owiec mówi przekazem dnia. A z braku czegoś innego hasło Bodnar w pis-ie obowiazuje nadal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX