Kaczyński przekazał swoją trzynastą emeryturę na cele dobroczynne. "Łzy mi się na oczy cisną"

Jarosław Kaczyński przekazał swoją trzynastą emeryturę na cele charytatywne. Wsparł stowarzyszenie Dalej Razem z Zielonej Góry, które pomaga osobom z autyzmem. Zrobił to na prośbę rodzica jednego z podopiecznych tej organizacji.

W połowie marca 2019 roku Jarosław Kaczyński ogłosił, że przeznaczy swoją trzynastą emeryturę na cele charytatywne. Jak informuje Radio Zielona Góra, prezes Prawa i Sprawiedliwości dotrzymał danego słowa.

Jarosław Kaczyński przekazał swoją "trzynastkę" stowarzyszeniu Dalej Razem

Trzynasta emerytura to świadczenie, które wypłacano emerytom wraz z majową emeryturą. Dodatkowy zastrzyk gotówki dla obywateli, którzy osiągnęli wiek emerytalny, wynosił 1100 zł brutto, a więc 888,25 zł na rękę. Taką kwotą Jarosław Kaczyński zasilił konto stowarzyszenia Dalej Razem. Organizacja ta prowadzi szkołę i przedszkole dla osób z autyzmem. Planuje także uruchomienie hostelu w Sulechowie. Będą mogły w nim zamieszkać niesamodzielne osoby z autyzmem, których opiekunowie czasowo nie będą mogli im pomagać, bo będą np. w szpitalu.

Dlaczego prezes PiS przekazał swoją "trzynastkę" właśnie temu stowarzyszeniu? Maila w tej sprawie napisał do niego ojciec jednego z podopiecznych Dalej Razem. Pan Jerzy znalazł w internecie informację o tym, że Jarosław Kaczyński chce przekazać swoją trzynastą emeryturę na cele dobroczynne. Postanowił, że napisze prezesowi, czym zajmuje się organizacja, która opiekuje się jego 15-letnim synem i poprosi go o wsparcie.

Elżbieta Rafalska potwierdziła: Jarosław Kaczyński wsparł organizację z Zielonej Góry

Mężczyzna nie krył zaskoczenia, kiedy dowiedział się, że prezes PiS rzeczywiście przelał na konto Dalej Razem wspomniane 888,25 zł. "No powiem, bardzo wielkie zdziwienie, zaskoczenie. Wręcz powiem, nawet w tej chwili łzy mi się na oczy cisną" - mówił pan Jerzy w rozmowie z Radiem Zielona Góra.

W szoku był także prezes stowarzyszenia Dalej Razem Sebastian Cycuła

- Na początku myślałem, że ktoś zrobił sobie z nas żart. Staraliśmy się zweryfikować nadawcę. Dowiedzieliśmy się, że wpłata została wykonana na poczcie, ale też, że przy takiej czynności każdy może podać fikcyjne dane. Dopiero minister Elżbieta Rafalska potwierdziła, że to rzeczywiście Jarosław Kaczyński wpłacił pieniądze- powiedział Sebastian Cycuła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Stowarzyszenie wspomina, że nie jest to pierwsza wpłata od polityka, która wpłynęła na konto Dalej Razem - kilka lat temu 1 procent podatku przekazał organizacji prezydent Bronisław Komorowski. 

Więcej o:
Komentarze (152)
Jarosław Kaczyński przekazał swoją trzynastą emeryturę na cele dobroczynne. "Łzy mi się na oczy cisną"
Zaloguj się
 • przewooz

  Oceniono 44 razy 34

  Na co Panu Prezesowi trzynastka, skoro w każdej chwili usłużny prezes PKO może dać 2 miliardy kredytu...

 • justas32

  Oceniono 37 razy 25

  A po co mu 800 zł jak ma 30.000 zł ? Do tego budzą go, karmią, robią zakupy, wiozą do Sejmu, dają obiad, wiozą do domu, zakładają pampersa i kładą spać. Po co takiemu pieniądze ...

 • yaspiman

  Oceniono 17 razy 17

  po co pisać o tym starcu i mordercy swojego brata?
  tysiące ludzi wpłaca wieksze kwoty na różne cele charytatywne i nie robią wokół tego cyrku.
  robią to po prostu z potrzeby serca, a ten błazen robi wsszystko dla poklasku, prowadząc nieustanną grę.

 • pan.szklanka

  Oceniono 25 razy 17

  Brawo. 880 zł to co prawda nie 100 tysięcy, które podatnik miesięcznie dokłada do ochrony Nadprezesa, ale widocznie tego nawet Suski z Sasinem i Czarneckim nie potrafią podciągnąć pod "dobroczynność".

 • ela-007

  Oceniono 22 razy 16

  Ostatnio został podliczony i wyszło, że jest prawie ze złota. Ważne, że skromny.

 • pioterek

  Oceniono 20 razy 16

  Nadpapież z Torunia dziękuje.
  Śmietnik historii czeka.

 • gama01

  Oceniono 17 razy 15

  Czego to sie przed wyborami nie robi. A ciemnota placze ze szczescia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX