Nieoficjalnie: Szydło nie będzie kandydatką frakcji PiS na wiceszefową europarlamentu

Według nieoficjalnych informacji RMF FM Beata Szydło wcale nie będzie kandydować z ramienia EKR na wiceszefową PE. Zamiast niej o fotel wiceprzewodniczącego ma powalczyć Zdzisław Krasnodębski. Wcześniej padły zapowiedzi, że inna była premier będzie kandydować na to stanowisko, czyli Ewa Kopacz.

Trwa formowanie się nowych układów na europejskiej arenie politycznej. Po wyborach do Parlamentu Europejskiego wyłaniani są kandydaci na poszczególne stanowiska. W połowie czerwca padły nazwiska tych polskich polityków, którzy mogą zostać wiceszefami europarlamentu (ich wybór odbędzie się na początku lipca, na pierwszym posiedzeniu kolejnej kadencji).

Już wtedy było wiadomo, że była premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej będzie kandydować na wiceszefową PE z ramienia Europejskiej Partii Ludowej, czyli frakcji, w skład której wchodzi właśnie PO, a także PSL.

Nieoficjalnie: Nie Szydło, a Krasnodębski na wiceszefa PE

RMF FM ustaliło nieoficjalnie, kto ma być kandydatem partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy Prawo i Sprawiedliwość, na to stanowisko. Według informacji rozgłośni nie będzie to wcale była premier Beata Szydło, natomiast o tę posadę ma powalczyć europoseł Zdzisław Krasnodębski.

Do obsadzenia są też miejsca w komisjach europarlamentu - eurodeputowani PiS, jak twierdzi RMF FM, mają liczyć, że ich politycy otrzymają szefostwo w dwóch komisjach. PO natomiast ma oczekiwać, że jej europosłowie otrzymają funkcję przewodniczącego w jednej.

Brukselska układanka na tym się nie kończy. We wtorek posiedzenie miała Grupa Socjalistów i Demokratów, któremu przewodniczył były premier Leszek Miller (dostał tę możliwość z racji wieku). Wybrano na nim nową szefową S&D - została nią Iratxe Garcia Perez, hiszpańska socjalistka z PSOE (Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza).

Więcej o:
Komentarze (144)
Parlament Europejski. Nieoficjalnie: Szydło nie będzie kandydatką frakcji PiS na wiceszefową europarlamentu
Zaloguj się
 • martha.wise

  Oceniono 53 razy 47

  Ani słowa po angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku czy włosku.
  Polszczyzna też nie robi wrażenia.

  W porównaniu z panią Szydło nawet Tarczyński, takie jest chyba nazwisko Jenota, wydaje się być językowo bardziej aktceptowalny.

 • senior2244

  Oceniono 39 razy 33

  Ona się nadaje do rozrzucania na polu gnoju a nie na wiceszefową europarlamentu.

 • pascvale

  Oceniono 31 razy 29

  Razem z klempą będą dobierać tapicerkę do krzeseł na portierni.

 • moppy

  Oceniono 31 razy 27

  Będzie teraz zamiatać i wycierać kurz w ławach PE. Tylko do tego się nadaje.

 • owca888

  Oceniono 27 razy 25

  A krówsko zaczęło swoje premierowanie od wypiss.dolenia flagi europejskiej.

  W ONUCACH, bez języka na salony. Żeby nas.rać na dywan i rozwalać unię od środka.

 • niko8472

  Oceniono 27 razy 25

  Nie? Ooooo, jak mi przykro. Miała olbrzymie szanse ponieść zwycięstwo w tej kandydaturze i tak sromotnie daje pola. Może wróci na jesień do polskiej polityki nasza lokomotywa siły przewodniej?

 • niko8472

  Oceniono 28 razy 24

  "Frakcja PiS"

  Ciężka bzdura, frakcje, tako rzecze prawo, nie mogą składać się z partii wyłącznie jednego państwa. "Frakcja PiS" jest absurdem, EKR może być zdominowane przez PiS ale to wynika z tego że w PE PiS jest trędowaty, nikt nie chce mieć pisiora we frakcji.

 • kuba161048

  Oceniono 21 razy 19

  Ale komu tam gotować rosół ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX