Komentarze (427)
Spór o tereny Westerplatte. PiS krytykuje Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska odpowiada
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nutka7.17

  Oceniono 13 razy 13

  Kiedyś miejscami pamięci narodowej opiekowała się młodzież szkolna, porządkowała, pieliła chwasty, a przy okazji uczyła się historii. Obecnie młodzież, głównie prawicowa, angażuje się raczej w demolowanie, niszczenie, dewastowanie oraz chamskie pokrzykiwanie i pohukiwanie na tych, którzy próbują w tym bajzlu coś dobrego zrobić.

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 20 razy 12

  PiS jełopy dojdą się sami tylko kasy szkoda

 • marywil2012

  Oceniono 11 razy 11

  pisowscy kłamcy i manipulatorzy kiedyś odejdą. w międzyczasie zrobią wszędzie taki syf jak na zdjęciu. tak z resztą będą instytucjami zarządzać jak to się stało w stadninach w janowie. nic nie powstanie. żadne samochody, lotniska, żadne przekopy to tylko mydlenie oczu. chodzi im wyłącznie o konfliktowanie ludzi i przypisywanie sobie sukcesów, które stworzyli inni. to jest bolszewicka swołocz.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 11 razy 11

  "PiS przywróci Westerplatte Państwu Polskiemu"....kurczę,kto dzieli znowu Polskę na pisowską Polskę i innych Polaków?! Dość tej obłudnej polityki pisiorów! Westerplatte ma tam p czcigodną pamięć i uroczystości każdego 1 września. Muzeum II wojny światowej znajduje się kilka kilometrów dalej w Gdańsku. O co chodzi?,jak nie wiadomo o co,to chodzi o pieniądze.

 • agalik

  Oceniono 12 razy 10

  Płażyński nie pierwszy raz pokazuje jaką jest świnią !!!

 • jasmin711

  Oceniono 9 razy 9

  Pokażcie jak pisiory dbają o pomnik w Smoleńsku albo swoje "ławki patriotyczne"... Hipokryci do kwadratu!!!

 • zelenyles

  Oceniono 10 razy 8

  Selin kłamie tak po PIS-owsku

 • romangrzybek

  Oceniono 8 razy 8

  W tamtym roku byłem na Westerplatte i miedzy innymi mogłem "podziwiać", obejrzeć i poczytać szereg wielkich tablic przedstawiających różnych "Żołnierzy Wyklętych" Żaden z nich nie miał nic wspólnego nawet z Gdańskiem.

 • j-ugo

  Oceniono 10 razy 8

  Urodziłem się w Gdańsku w 1961 roku. Od kilku lat co rok wsiadam na rower i jadę na Westerplatte.
  Widzę zmiany. Pan Sellin też gdańszczanin tego nie zauważył? Pewnie tam nie bywa.
  Panie Sellin na półwyspie nie ma miejsca na muzeum. Nie można zmieniać wyglądu tego miejsca.
  Według mnie kopiec z pomnikiem też zbudowano bez sensu. Panie Jarku pojedź na Westerplatte i popatrz ale nie jako poseł PiS, lecz jako gdańszczanin.

 • cleryka

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Sellin,wiceministrze kultury,historyku,nie pracujący nigdy w żadnej placówce. Co pan by w tym muzeum Westerplatte za okazy wstawił? kawałki złomu? Po co kopać ten kawałeczek Ziemi krwią zalanym we wrześniu 1939? Na głowe wszyscy upadliście?!

 • motylanogatomkamazura

  Oceniono 7 razy 7

  Jako pracownik dość dużego muzeum w niezbyt wielkiej miejscowości mogę stwierdzić jedno: budowa, czy rozbudowa muzeum prezentującego jedyną, słuszną (pisowską) narrację mija się z celem. Siedzę w tej działce niemal 15 lat i wiem, że elektorat prawicy to mniej niż promil muzealnej publiki. Do muzeów chodzą ludzie z otwartymi głowami, progresywnych poglądach, z chęcią poznania, ogólnie pojęte "lewactwo". Druga strona, konserwatywna i zamknięta i tak wie swoje, stąd w muzeach nie bywa. Niekiedy podczas oprowadzania ludzie sami z siebie komentują bieżącą politykę, nie zdarzyło się żebym spotkał kogoś popierającego PIS, za to krytyków "dobrej zmiany" - całkiem sporo. Zaś co do pana Nawrockiego, to typowy usłużny pisowski aparatczyk, który prof. Machcewiczowi nie dorasta nawet do pięt. Najlepiej o tym osobniku świadczy pomysł budowy muzealnej kaplicy. Otóż, panie Nawrocki, zbyt dosłownie potraktował pan sformułowanie o muzeach jako świątyniach kultury.

 • tedfarmer

  Oceniono 7 razy 7

  Widzę po wpisach,że koorwy pisuarowe jeszcze nie śpią .Bardzo się szmaciarze starają ale tego goowna Sellina nic nie wytłumaczy.Tępy,głupi buc.CHWD Sellinowi,wszystkim trollom,całemu pisuarowi i wszystkim ich wyborcom.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 7

  Kacperek jest, jak "V kolumna" dla Gdańska, działa na szkodę społeczności gdańskiej i zachowuje się, jak wrzód na d...e, nie ma forsy a się buduje? Chłopaszku, ale ci walnęło soczyście w mózgownice. Kaczyński i jego wyznawcy chcą nas pozbawić POLSKI i polskości, chcą przejąć każdy kawałek Polski pod swój "głupawy" zarząd, chcą zarządzać każdą jedną cegłą, Oni zachowują się, jak "okupanci" i jak "zaborcy rozbiorowi" i chcą abyśmy w Polsce, my Polacy, czuli się obco !!! Zbrodnia PiS-u !

 • teista_inaczej

  Oceniono 9 razy 7

  Porównanie obecnego pisiego nierządu do czasów komunizmu jest jak najbardziej na miejscu...

 • didka50

  Oceniono 8 razy 6

  bo tam kaczynscy bronili Polski i trzeba imkolejny pomnik ich wielkosci(157cm)postawic.

 • lica79

  Oceniono 10 razy 6

  Plażyński jak widać dla koryta gotowy jest powiedzieć każda brednie

 • topiramax

  Oceniono 6 razy 6

  Dulkiewicz ma rację. Obudzili się . Ta władza jedyne co chciałaby robić to wstegi przecinać w błysku fleszów, transmitować swoje uroczystości zarezerwowane dla swoich oficjeli i swoich mówców. Pamiętam wyrzucenie harcmistrza z obchodów na Westerplatte. Nie zapomniałam. Haniebne to było ale pokazało jak bardzo władzy zależy na zawłaszczeniu wszystkiego co związane z pamięcią i celebracją. Wezmą pod swoje skrzydła, zaproszą wybranych i dopuszczą do mikrofonu kogo wskażą. Pani Ptezydent jestem z Panią.

 • piotr1ipawel2

  Oceniono 8 razy 6

  Przypomnę jak pani Szydło fotografowała się na tle ruiny fabrycznego budynku w Nowej Soli, mówiąc o Polsce w ruinie. Gdyby kamera obróciła się o 45 stopni, toby pokazała nową halę, ale to by nie była już Polska w ruinie. Pisowscy politycy nie cofną się przed żadnym kłamstwem, by pokazać, że ich jest na wierzchu. Niestety suweren to łyka. Tak jak w każdym miejscu w Polsce, tak i na Westerplatte można znaleźć śmieci. Swoją drogą, czy te zdjęcia na prawdę pokazują Westerplatte?

 • mackowy74

  Oceniono 8 razy 6

  Pis k.....,ŻĄDAJĄ OD KAŻDEGO POSZANOWANIA PRAWA, UCZCIWOŚCI, A SAMI ZACHOWUJĄ SIĘ JAK SZKODNIKI!!ALE PO CO K...IM WESTERPLATTE???,NIE MOGĘ TEGO POJĄĆ!!!PRZECIEŻ TO NAWET BRZMI Z NIEMIECKA,A ONI NIEMCÓW BY W PIEKLE UGOTOWALI,CHA,CHA!!

 • andrew1507

  Oceniono 10 razy 6

  kiedy zakończymy orgazmy prezia?

 • 10robo10

  Oceniono 8 razy 6

  Westerplatte broni się jeszcze

 • suweren18

  Oceniono 7 razy 5

  Brawo PiS ! Kolejny raz pokazujecie że chamstwo, draństwo i buractwo to wasza metoda na kaczy zamordystan jaki wprowadzacie w Polsce ! Odsuwanie, zabranianie, narzucanie swojej woli jak również tłamszenie obywateli jest tą cholerną zmianą jaką karmicie obywateli !
  Łapy precz od Westerplatte !

 • grzegorz_jurkiewicz

  Oceniono 7 razy 5

  słów brakuje na określenie tego sku...sy.... jakiego dopuszczają się pisiory

 • scarletscarab

  Oceniono 7 razy 5

  A po kiego kolejne muzeum? Moze ktos ma statystki mowiace o tym ile srednio dziennie jest zwiedzajacych we wszystkich muzeach w Polsce? O ile oczywscie ktokolwiek wie ile tysiecey muzeow w Polsce jest...

 • zd46

  Oceniono 7 razy 5

  Wiceminister Kołtuństwa i Dziadostwa Narodowego zachowuje sie, jak pancernik XXI wieczny z opancerzoną kiepełą „Szlezwik Sellin” ostrzeliwujacy fekaliami i gnojem Westerplatte oraz Gdańsk a tym ostrzałem z lądu kieruje Kacperek Płażyński, który poszedł na „współpracę z agresorem”. Dwaj gdańscy negatywni bohaterowie, dla których lokalny patriotyzm, to tylko ich miłość własna i narcyzowatość pospolita ociekajaca wazeliną i lokajstwem.

 • donmarek

  Oceniono 5 razy 5

  Nawet tow. Wiesław miał jakiś honor !!! Żoliborski impotent i jego przydupasy nawet nie znają znaczenia tego słowa !!!

 • cleryka

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Smoliński,pracownicy muzeum II wojny światowej w Gdańsku,zatrudnieni przez pisowskiego kustosza nie są archeologami,nie sa upoważnieni do szukania kamieni i bóg sam wie czego chcieli szukać. Paranoja pisowska,goni paranoję.Jeszcze w Polsce obowiązują przepisy i zasady kodeksu nadużywania władzy.

 • malgretout

  Oceniono 5 razy 5

  pisiorska banda w natarciu: chcą tak jak w warszawie wszystko podporządkować ideologii i zawłaszczyć teren do uprawiania propagandy

 • dziadekjam

  Oceniono 21 razy 5

  Chyba w tej skomplikowanej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie kolejne poddanie Westerplatte Niemcom..:-)

 • gapcio2010

  Oceniono 6 razy 4

  Prymityw i Szambo to NAJWIEKSZA ZARAZA I DZUMA Z CHOLERA RAZEM WZIETE !

 • janviertrois

  Oceniono 6 razy 4

  W ogóle nie należy przejmować się uwagami PiS-u. Robią to celowo w chamski i prymitywny sposób, aby ich przeciwnik wiecznie czuł się poniżony i obrażony. Oni na pewno nie przejmują się kultur a polityczną i standardami prowadzenia polityki we współczesnym świecie. Ich tok politycznego wnioskowania wrócił do lat 30 ubiegłego wieku. Uwielbiają tamte czasy, tamte sposoby sprawowania władzy i krytyki opozycji. Nie zdziwię się, jak prezes w niedługim czasie będzie traktowany przez swoich zwolenników co najmniej tak samo, jak swego czasu był traktowany generał Franco w Hiszpanii.

 • pollion1

  Oceniono 8 razy 4

  muzeum Westerplatte imieniem Kaczyńskich całej rodziny będzie nazwana ...a potem jak zwykle wywali się cały burdel do piachu ...polak potrafi

 • canuck_eh

  Oceniono 6 razy 4

  Czy potrzebne jest jedno muzeum? Czy w istniejacych nie mozna utworzyc wystawy mowiacych o wydarzeniach na Westerplatte?

 • prosze_pozdrowic_brata

  Oceniono 4 razy 4

  Pradziadek miał na imię Frantz i pochodził z Ąustro-Węgier, konkretnie z Linz. W XIX wieku wyprowadził się do Warszawy, przez Grodno - gdzie nabył posiadłość - trafił do Elbląga, końcówkę nazwiska z "vitz" zmienił na "wicz" i w Domu mówiliśmy tylko po polsku. W Grodnie urodził się jego syn i w czasie wojny obronnej bił się z Niemcami w 2 Pułku Ułanów Grochowskich - skończył pod Kockiem w SGO Polesie w ostatniej bitwie pod Wolą Guławską.

  Gdańszczanie, co z wami??? Czy wy wiecie czym było Freie Stadt Danzig??? Skąd ten KOMPLEKS???

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 4

  Pastuchy Kaczyńskiego będą się tłumaczyć z zamachów bombowych "Gejbombera" dzięki któremu Zimny Lesiu (ten co jest zdecydowanie za wąski na Wawel) wygrał wybory.

 • uwoj.bydgoszcz

  Oceniono 10 razy 4

  Ironia losu - w 39 Westerplatte broniło się przed Niemcami, 80 lat później trzeba bronić Westerplatte przed żoliborskimi bolszewikami......

 • agnrodis

  Oceniono 4 razy 4

  Przeciez PiS juz obiecal swoim i innym pociotom PiSowskim cieple posady w tym Panstwowym Muzeum na Westerplatte!!!!!!!! Ale baba sie uparla, ze nie ... i bardzo dobrze, ze sie uparla.

 • petrolsol

  Oceniono 4 razy 4

  Smutne to bardzo smutne że tak wielu moich rodaków mają dziurę zamiast mózgu i popierają PiS smutne

 • pd2016

  Oceniono 6 razy 4

  PiS wara od Westerplatte!

 • aalliiccee

  Oceniono 4 razy 4

  "zaniedbany teren" bo są tam budynki wartowni zbombardowane na początku września. Pisdusie chcą je odbudować. Takie poronione pomysły pisu.

 • nibycostamwiem

  Oceniono 4 razy 4

  Był tam to zamiast robić zdjęcia, mógł posprzątać!!

 • andrew1507

  Oceniono 4 razy 4

  Ktoś w internecie napisał, że słyszał o grypsie od Falenty, czy to może być kołek
  osikowy dla kaczyzmu?

 • ochujek

  Oceniono 10 razy 4

  Bolszewickie porządki chcą pisiory wprowadzać gdzie tylko się da.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX