Jest następczyni Anny Marii Anders. Anna Schmidt-Rodziewicz nową pełnomocniczką ds. międzynarodowych

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest nowy minister - Anna Schmidt-Rodziewicz, dotychczasowa posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpiła w KPRM senator Annę Marię Anders, która zostanie ambasadorem RP.

W KPRM wyłoniono następczynię minister Anny Marii Anders, która zostanie ambasadorem RP w Rzymie. Senator Anders poza funkcją sekretarza stanu w Kancelarii Premiera pełniła też obowiązki Pełnomocnika Prezesa Rady ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego.

Stanowisko sekretarza stanu i pełnomocnika przejęła po Anders posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Schmidt-Rodziewicz, przewodnicząca sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Następczyni Anders. Schmidt-Rodziewicz: Wracam do KPRM jako minister

Nominacją pochwaliła się sama Schmidt-Rodziewicz:

To wielki zaszczyt. Historia zatoczyła koło - po kilkunastu latach wracam do KPRM jako minister. Dziękuję wszystkim posłom z komisji za doskonałą współpracę. Zakończyłam przewodzenie komisji i zaczynam nowy etap współpracy z Polonią i Polakami na Wschodzie.

Wzmianka o "powrocie" do KPRM dotyczy epizodu z lat 2005-2007, gdy Schmidt-Rodziewicz była zatrudniona w gabinecie politycznym w KPRM.

Czym zajmuje się pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego? Pełniąc tę funkcję ma przede wszystkim utrzymywać kontakt z przedstawicielami Polonii, współpracować z MSZ w zakresie swoich zadań, które mają "zmierzać do zacieśnienia i ożywienia kontaktów z partnerami zagranicznymi".

Więcej o:
Komentarze (46)
Nowa minister w KPRM. Anna Schmidt-Rodziewicz zastąpiła Annę Marię Anders
Zaloguj się
 • zd46

  Oceniono 15 razy 11

  A jakie sukcesy miała Anders a własciwie Costa? Czy nie mamy Polek i Polaków zdolnych do sprawowania stanowiska ambasadora w Rzymie, czy musi być Costa-Anders, obywatelka Wielkiej Brytani, USA i Polski? OBELGA DLA POLEK I POLAKÓW!! Po cholere nam ten kosztowny transfer?

 • jxl82

  Oceniono 13 razy 11

  Andersowa opacznie zrozumiała, że przyjedzie jak tatuś na Białym Koniu ;-)

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 11 razy 9

  Też ma rodzinę za granicą i szkoda jej prywatnej kasy na przeloty i żarcie?

 • krynolinka

  Oceniono 17 razy 9

  To się laska sprężaj. Wylatanie takiej kasy jak Andersówna wylatała to nie taka prosta sprawa.

 • laguardia1996

  Oceniono 9 razy 7

  Lzy wzruszenia , mnie oczy zalali....

 • uutek

  Oceniono 9 razy 7

  Kolejne stanowisko "po nic".....

 • remix

  Oceniono 7 razy 7

  Jaka zmiana, taka następczynia!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX