Atak na biuro PO w Poznaniu. Mężczyźni zerwali tablicę i krzyczeli: "Tusk powinien siedzieć"

Do ataku na biuro poselskie Platformy Obywatelskiej w Poznaniu doszło w poniedziałek po południu. Dwaj mężczyźni wtargnęli do biura, zerwali ze ściany tablicę i zaczęli krzyczeć, że "Donald Tusk powinien siedzieć". Sprawą zajęła się poznańska policja.

O ataku na biuro poselskie PO w Poznaniu przy ul. Zwierzynieckiej napisał "Głos Wielkopolski". Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 14, a całą sytuację opisały kobiety, które tam pracują. 

Poznań. Atak na biuro poselskie PO 

Pracownice biura poselskiego PO w Poznaniu opowiadają, że ich czujność wzbudził hałas na zewnątrz. Gdy wyszły, zobaczyły dwóch około czterdziestoletnich mężczyzn, którzy właśnie odkręcili od ściany tablicę i rzucili ją na ziemię. Zaczęli krzyczeć, że nie życzą sobie, żeby takie rzeczy (tablica informująca, że w środku znajduje się biuro poselskie PO) były w przestrzeni publicznej, a partia nie powinna istnieć. Kobiety dodają, że mężczyźni byli agresywni, ale nie grozili im. Zanim zdążyły zadzwonić na policję, mężczyźni oddalili się. Próbowali jednak kontaktować się z poznańskim biurem. Mężczyzna, który rzucił tablicę na ziemię, miał dzwonić do poznańskiej siedziby i krzyczeć, że Donald Tusk to kłamca, który powinien być w więzieniu. Jak informuje poznańska "Wyborcza", ostatni telefon nie został odebrany, ale mężczyzna nagrał się na automatyczną sekretarkę. Na jej wyświetlaczu pokazał się numer dzwoniącego, który pracownicy przekazali policji. Zdaniem senatora Piotra Florka, który był w tym czasie w biurze, akcja była zaplanowana. Zwraca uwagę, że do odkręcenia tablicy potrzebne były kombinerki, które mężczyźni musieli mieć ze sobą. 

Pomimo że mężczyźni się oddalili, na miejsce przyjechała policja. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji informuje, że funkcjonariusze będą ustalili tożsamość tych osób.

Więcej o:
Komentarze (313)
Atak na biuro poselskie PO w Poznaniu. Mężczyźni zerwali tablicę i krzyczeli "Tusk powinien siedzieć"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 82 razy 62

  Gdyby to był napad na biuro Pis, Waszczykowski ze łzami w oczach przed kamerami TVPIS łamanym głosem szeptałby "Nie zabijajcie nas".

 • vegemot

  Oceniono 68 razy 58

  Głupota ciemnoty nie przestaje zadziwiać. Nieudacznicy życiowi, ktorzy za swoje niepowodzenia oskarzaja kogos kto postawił kraj na nogi. Oczywiscie jedyni prawdziwi patrioci i katolicy

 • saviour

  Oceniono 42 razy 28

  Balbina dostała od jakiegoś tajniaka prezencik urodzinowy w postaci małego zamaszku na Tuska XD...
  Obyś się przekręciła, żoliborska cioto. Obyś zdychała w męczarniach na raka, zawistna mendo.
  I nie, pisory, nie wygarniajcie mi "oto pełowska tolerancja w pełnej krasie". Ja nic nie podpisywałem. ZERO tolerancji dla mafii piss.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX