Donald Tusk przed komisją VAT. Komentarze: "Tusk robi co chce", "Sprowadzony na ziemie"

- Myślę, że jedyny efekt tego przesłuchania to będzie przypomnienie, jakim sprawnym jest politykiem - napisał dziennikarz polityczny Michał Kolanko w odniesieniu do poniedziałkowego przesłuchania Donalda Tuska przed komisją ds. wyłudzeń VAT. - Przewodniczący Horała sprowadza coraz bardziej nerwowego i złośliwego Donalda Tuska na polską ziemię - stwierdziła z kolei posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Donald Tusk, były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, zeznaje dziś przed komisją ds. VAT. Choć przesłuchanie jeszcze się nie skończyło, wśród komentatorów już zawrzało.

"Całe przesłuchanie na korzyść Tuska"

- Widać, że pierwsze wymiany zdań ustawiły całe przesłuchanie na korzyść Donalda Tuska.
Wydaje się, że efekt polityczny tego przesłuchania będzie mniejszy niż poprzedniego - napisał Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".

- Tusk zaczyna odliczać szefowi komisji nieścisłości. Myślę, że jedyny efekt tego przesłuchania to będzie przypomnienie, jakim sprawnym jest politykiem - dodał dziennikarz

- Donald Tusk zwrócił uwagę szefowi komisja VAT, że Liechtenstein i Andora nie są członkiem UE i nie mogą podlegać ocenie Komisji Europejskiej. Marcin Horała: ja panu nie przeszkadzałem - odnotował Jacek Nizinkiewicz. - Tusk robi z członkami komisji co chce - dodał w kolejnym wpisie.

Mecenas Tuska Roman Giertych prowadzi na Twitterze badania ilościowe. - 11:1 Tusk znokautował Horałę - stwierdził.

Ciut bardziej merytorycznie wypowiedział się Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu.

- Naprawdę, jest za co krytykować PO i jest pole do dyskusji. Ale na rozum, to niemożliwe, by Tusk równocześnie zabił 96 osób w Smoleńsku, był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT, a wolnej chwili wymyślił jeszcze przekręcik na złoto w Amber Gold - napisał Schwertner.

"Tusk stał się własną karykaturą"

Zupełnie inaczej przebieg przesłuchania ocenia posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. - Nerwowe próby Donalda Tuska kwiecistego zagadywania, spowalniania wartkości przesłuchania rozwlekłym filozofowaniem, złośliwościami politycznymi, udawaną, sceniczną emfazą - na nic. Przewodniczący Horała sprowadza coraz bardziej nerwowego i złośliwego Donalda Tuska na polską ziemię. Donald Tusk miga się sekretarsko - napisała na Twitterze.

Samuel Pereira z TVP Info swoje przemyślenia opublikował w formie wiersza zwieńczonego zdaniem "aż przykro patrzeć, że przespał moment, gdy stał się własną karykaturą".

- Słuchając zeznań Donalda Tuska przed komisją ds. wyłudzeń VAT można odnieść wrażenie, że funkcja premiera w czasach ośmiu lat rządów PO-PSL wiązała się z ZEROWĄ odpowiedzialnością za kraj - Tusk za nic nie odpowiadał, niczego nie kontrolował i o niczym nie wiedział... - napisali łódzcy przedstawiciele PiS.

Donald Tusk przed komisją ds. VAT, ale na tym nie koniec

W tym tygodniu we wtorek komisja zaplanowała też przesłuchanie byłego ministra spraw wewnętrznych, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacka Cichockiego, a także byłego wiceprzewodniczącego tego ostatniego organu Adama Jassera.

Komisja bada prawidłowość działań oraz zaniedbania i zaniechania organów oraz instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego. Zakres jej działań obejmuje lata 2007 - 2015. Posłowie rozpoczęli prace w lipcu ubiegłego roku.

Według szacunków Ministerstwa Finansów, luka w podatku VAT w badanym przez komisję okresie mogła wynieść ponad 250 miliardów złotych.

Więcej o:
Komentarze (370)
Donald Tusk przed komisją VAT. Komentarze: "Tusk robi co chce", "Sprowadzony na ziemie"
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 117 razy 95

  No cóż, Tusk to polityk światowego formatu. Przesłuchujący to Wolacy z neobolszewicką mentalnością.

 • krynolinka

  Oceniono 92 razy 82

  Morawieckiego przesłuchać. Jak to się stało, że widział te rzekome nieszczęścia pod rządami Tuska i jakoś nie reagował.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 73 razy 63

  Liechtenstein w UE i ten facet skończył prawo? Chyba że myślał o Lechistanie?

 • pysio62

  Oceniono 55 razy 51

  Tusk rozjechal tych PIS-owskich nieudacznikow, Horale i Smolinskiego jak chcial, widac, ze ci osobnicy maja powazne luki w ogolnym wyksztalceniu, jak i powazne problemy z podstawowymi zasadami logiki. To nie jest zadna komisja sledcza Sejmu, to jest tylko i wylacznie zalgana PIS-owska propaganda, ktora ma szkalowac, obrazac, znieslawiac przeciwnikow politycznych Kaczynskiego i PIS-owcow, i nic wiecej.

 • antropoid

  Oceniono 53 razy 47

  Ten się przynajmniej stawi.

  Jak przyjdzie czas na TW "Balbinę" - to zes...ny "idol prawicy" będzie przysyłał prawników, a sam nie wyściubi nosa z nory :)

 • ochujek

  Oceniono 53 razy 45

  Brawo jałowa Krysia! Pojeść i atakować z każdej strony. Po katolicku.

 • pysio62

  Oceniono 54 razy 42

  Tusk to wybitny polityk, postac nieporownalnie wiekszego formatu niz Kaczynski, Duda, Morawiecki i wszyscy PIS-owcy i PIS-opodobni razem wzieci. To nie oznacza jednak, ze Tusk nie popelnial bledow, czy zaniechan w przeszlosci. Olbrzymim bledem Tuska w 2007 roku bylo nierozliczenie tej calej samozwanczej IVRP. W niedalekiej przyszlosci ten blad nie moze zostac powtorzony. Nie ulega najmniejszej watpliwosci, ze Kaczynski, Duda i PIS-owcy to wspolczesni pisobolszewicy z ktorymi trzeba walczyc, odsunac od wladzy, osadzic i osadzic w wiezieniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX