Donald Tusk nie wystartuje w wyborach prezydenckich? "Giełda nazwisk ruszyła"

Według portalu Onet.pl, który powołuje się na nieoficjalne rozmowy z politykami Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk może nie być kandydatem partii w najbliższych wyborach prezydenckich. Zamiast niego pojawiają się inne nazwiska, m.in. Rafał Trzaskowski czy Hanna Zdanowska.

Jak dowiedział się portal Onet.pl z rozmów z politykami PO, na ten moment Donald Tusk może nie być  kandydatem partii w wyborach prezydenckich w 2020 roku. - Na ile go znam, a znam go od lat, jestem przekonany, że w tym momencie nie rozważa tego na poważnie - powiedział jeden z parlamentarzystów PO. - On wróci, jak będzie miał prawie sto procent pewności, że wygra. Jeżeli jesienią przegramy, zostanie za granicą - stwierdził inny.

Jednocześnie w oficjalnych doniesieniach ze strony PO plany o prawdopodobnym kandydowaniu Donalda Tuska są nadal aktualne.

Trzaskowski lub Arłukowicz zamiast Tuska?

W miejsce Donalda Tuska pojawiają się inni potencjalni kandydaci i, jak pisze portal, w PO "giełda nazwisk ruszyła". Jednym z nich jest Rafał Trzaskowski, który odniósł wielki sukces w wyborach na prezydenta Warszawy. Sam prezydent stolicy temu zaprzecza i twierdzi, że "skupia się na Warszawie i wsparciu kolegów samorządowców, którzy chcą się włączyć w wybory parlamentarne".

Innym wymienianym wśród polityków PO prawdopodobnym kandydatem jest Bartosz Arłukowicz. - On się odrodził na nowo jako polityk w momencie, gdy wydawało się, że po pracy resorcie zdrowia będzie mógł chodzić do sklepu tylko z kapturem na głowie. A dziś ludzie mu się rzucają na szyję - twierdzi jeden z parlamentarzystów PO. Bartosz Arłukowicz również jednak twierdzi, że zajmuje się "pomocą kolegom i koleżankom w przygotowaniach do kampanii parlamentarnej".

A może Zdanowska?

Wśród osób, które mogą stanąć w szranki z Andrzejem Dudą, Onet.pl, powołując się na źródła w PO, wymienia również Hannę Zdanowską, prezydent Łodzi, która w ostatnich wyborach samorządowych zdobyła 70-procentowe poparcie łodzian. - (...) nie mam planów opuszczania mojego miasta - twierdzi w rozmowie z Onet.pl.

Więcej o:
Komentarze (206)
Donald Tusk nie wystartuje w wyborach prezydenckich? "Giełda nazwisk już ruszyła"
Zaloguj się
 • jakmutam

  Oceniono 53 razy 23

  Zagłosuję nawet na krajalnicę do wędlin o ile będzie miała szansę pokonać Maliniaka. A tak na poważnie to Arłukowicz ma szansę a czarnym koniem mogłaby okazać się A. Dulkiewicz

 • laerke

  Oceniono 46 razy 16

  Znow zlot trolli i pissich czarownic z Lysej Gory na Nowogrodzkiej, bo jest artykul o Donaldzie Tusku.
  Tak wielka jest zawisc, msciwosc i nienawisc kulawego do pana premiera Tuska.

 • pepper-salt

  Oceniono 30 razy 14

  Musiałby być idiotą, aby się taplać w tym polskim piekielnym kociołku!

 • grazena

  Oceniono 30 razy 10

  Tusk jak zwykle solą w oku pisowskich trolli ...śmiech i pożałowania godni ci pismacy.....

 • next-mcgyver2

  Oceniono 17 razy 9

  Dla mnie obojętne kto zostanie prezydentem Polski, byle ten Maliniak już odszedł i dalej nie kompromitował naszego kraju. Na jego facjatę już patrzeć się nie mogę. Może nareszcie czas na jakąś kobietę?

 • czarna.stopa

  Oceniono 16 razy 8

  A może Magdalena Ogórek? A... nie.

 • cleryka

  Oceniono 11 razy 7

  Onet pod kierownictwem Andrzeja Stankiewicza. mąci jak zawsze.Mam od dawna awersję do tego typka,który z kilku misek żre.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX