Komentarze (665)
Nowy sondaż CBOS. PiS w wyborach do Sejmu z poparciem dwukrotnie wyższym niż PO
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 10 razy 6

  Czyli sprawa jest jasna i oczywista: Schetyna won z PO. Odspawać go od koryta, wsadzić do jednego wora z Neumanem i Halickim, i do Warty!

 • teddy_boy

  Oceniono 16 razy 6

  Jeśli naprawdę sądzicie, że prawie 50 procent społeczeństwa, to są ludzie, którzy głosują i będą głosować na PIS, tylko dlatego, że ich część partycypuje w programie 500+, to każda złotówka wydana na wasze wykształcenie (sądząc po waszych komentach, to maksymalnie licencjat) została zmarnowana i lepiej ją było przeznaczyć na ratowanie wolnych krów.

 • leninnus

  Oceniono 16 razy 6

  Kolejna gej parada z udziałem Trzaskowskiego z waginą etc i witamy PO poniżej 20% . Ale przynajmniej gazeta będzie klaskać...wraz z chórem lemingów.

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 22 razy 6

  Jaki z tego morał? Nie ważne są ideały - ważne że się kasa zgadza! Wolność? Po co wolność macie przecież telewizję....

 • zd46

  Oceniono 13 razy 5

  Kaczyński zostanie doprowadzony przez Tuska do obłędu, bo na razie odwiedza go totalna obsesja, bojaźń i paniczny strach. Wiele błędów można zarzucić Tuskowi podczas, prawie 8 letniego sprawowania urzędu Premiera RP, szanowanego poza granicami kraju, ale tylko ten, co „nic nie robi, nie popełnia błędów”. Rządził w czasie światowego kryzysu ekonomicznego utrzymując Polskę w całkiem niezłej kondycji. Dotknęła go także, osobiście i służbowo, największa w historii Polski, TRAGEDIA NARODOWA, katastrofa lotnicza w Smoleńsku, w której zginęło 96 osobistości Polski, w tym Prezydent Lech Kaczyński. Kierował uroczystościami żałobnymi i procedurami konstytucyjnymi państwa na wyczucie, z wewnętrznym rozdarciem i emocjami, przecież NIKT NIE PRZEWIDZIAŁ TAKIEGO DRAMATU, nikt nie miał nawet pojęcia o procedurach, ICH NIE BYŁO, I NIE MOGŁO ICH BYĆ! Teraz i to za wszelką cenę Kaczyński ze swoją „ideą fix” i z PiS-em chcą udowodnić Tuskowi przekręty, niegodziwość, a tu nic, po prostu „gó...”. Niewiele się dorobił, domek ma niepozorny, ma kochającą się rodzinę, a pracując zarabia i nie ma ani „srebrnej, ani wież, ani pokrętnych interesów, nie ma działek 15 hektarowych i pokrętnego rozpisywania majątku, nie ma rodziny ni pociotków osadzonych w państwowych instytucjach i rządzie. Uczciwy człowiek, wbrew oskarżeniom, no to mu trzeba dorobić GARBA z Kaczyńskiego jadu. Dla wyjaśnienia, Kaczyński sprawował urząd Premiera RP około 2 lat i odszedł w swarach, intrygach, pomówieniach, oskarżeniach odszedł w niesławie NISZCZĄC PO DRODZE wiele postaci ze świata polityki, kultury, medycyny, prawa i tylko z zazdrości, że NICZEGO wielkiego nie osiągnął, ale na pewno będzie miał miejsce na najczarniejszych stronach naszej historii, historii Polski.

 • hastatrespasos

  Oceniono 5 razy 5

  Gdyby ta prognoza miała się sprawdzić, gdyby w przyszłym parlamencie miało zabraknąć pospolitego ruszenia spod znaku K’15, korwinistów itp. oszołomów, byłby to jedyny plus. Ale wobec całkowitego zdeklasowania przez sPISek opozycji demokratycznej, to i tak nie ma większego znaczenia.

 • cambrone

  Oceniono 5 razy 5

  Suweren za pincet+ sprzedał demokrację.Zmieni zdanie jak śląska na gryla będzie po 300 zł.

 • kac

  Oceniono 7 razy 5

  Niech PO dalej skręca na lewo... to skończy z poparciem jak Wiosna...

 • yaicarz

  Oceniono 11 razy 5

  Osobnicy z gatunku Homo-Szympans natarciu !. Wystarczy 1 kg kiełbasy/na tydzień i skrzynka gorzały (oczywiście oprócz pińcet plus), a możemy głosować na wet na Hitlera albo innego Stalina

 • szaja25

  Oceniono 21 razy 5

  Polska to dziwny kraj, suweren im bardziej dymany, tym bardziej wdzięczny i zadowolony. I my się dziwimy, że zawsze nas "rozbierali", niczego się nie uczymy nawet na błędach, mentalność chłopów pańszczyźnianych.

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 12 razy 4

  Tylko Schetyny mi nie zmieniajcie jako wodza antypislamizmu.
  Ma duże zasługi dla nas moherów.

 • ukix

  Oceniono 8 razy 4

  Jedyną dobrą rzeczą, jaką można powiedzieć o Polsce, jest to, że mamy bardzo przystojne dziewczęta. Zła zaś to ta, że wolimy pójść w niedzielę do kościółka, a po mszy zapomnieć o wszystkim. Tak jest bezpieczniej. Polacy są, jak to powiedział Norwid, wspaniałym narodem i bezwartościowym społeczeństwem. ~Stanisław Lem

 • aus

  Oceniono 6 razy 4

  Co za smutna wiadomosc.....dla mniejszosci....sorry.....

 • leninnus

  Oceniono 8 razy 4

  No i jeszcze można podziękować lemingom za pogardę wobec wyborców PiS. To też działa

 • vfib

  Oceniono 8 razy 4

  Nie jest to ani trochę zaskakujące. Podejrzewam, że sondaże robione przez inne firmy pokażą podobną tendencję. Bo PiS nie ma z kim przegrać. Wiosna ciut namieszała, ale pytanie czy te 7% to nie jest mniej więcej maks tego, co mogą osiągnąć. Co by tam nie mówić o programach itp. to PiS ma spójny przekaz, swoje "propozycje". Opozycja ma tylko jeden przekaz: odsunąć PiS od władzy. I działania ad hoc po propozycjach PiSu. Nic swojego. No ile można na litość? Fajnie też ponarzekać na plebs, i poprawić sobie ego na zasadzie : "my to kwiat intelektu, przecudnie wykształcony na wspaniałych uczelniach i elitarnych kierunkach itepe, a "oni" to takie ludki od pługa oderwane. Problem w tym, że w demokracji głos robotnika budowlanego (z całym szacunkiem dla tegoż) waży tyle samo, co głos profesora medycyny.

 • andraki

  Oceniono 6 razy 4

  Dejta jeszcze każdemu po stówie, to wam jeszcze skoczy

 • Piotr Szymański

  Oceniono 14 razy 4

  Polska, to dziki, narodowo-socjalistyczny, kibolo-pisowski, odmozdzony, katolicki kraj. My, pracujący, inteligentni i wykształceni jesteśmy zgubieni

 • hopsasaitralala

  Oceniono 10 razy 4

  Większość kocha socjalizm, bo go zna...
  Tym bardziej, że rozdają kasę.

 • tenalg

  Oceniono 16 razy 4

  dzięki nagraniom z Sowy dowiedzieliśmy się jak PO gardzi i nienawidzi Polski i Polaków, więc 20 proc. poparcia to niesamowite osiągnięcie drużyny Donka...

 • zd46

  Oceniono 8 razy 4

  Gierek miał więcej, ale też do czasu a potem? Naród miał dość "zbafcy móch" i na krzyk "POMOŻECIE", już nie pomogli. Kaczyński, "ten się śmieje, kto się śmieje ostatni". Pamiętasz, jak Caucescu chciał się śmiać, ale nie mógł, nie było mu do śmiechu.

 • jalib

  Oceniono 8 razy 4

  Póki Schetyna na czele PO, Jarek może spać spokojnie.

 • nanabun

  Oceniono 16 razy 4

  Nic się nie zmieni, dopóki pisiory nie zarżną do końca finansów państwa. Dopiero jak bieda zajrzy wolactwu w oczy, to będzie szansa na jakąkolwiek zmianę. Wszystkie powstania przeciw komunie (poza 1968) były się z pobudek ekonomicznych. Ludziom komuna jako taka nie przeszkadzała - był socjal, były kiełbaski na pochodach pierwszomajowych (na których grzecznie dreptało wielu obecnych pisiorów). Nie jesteśmy żadnym wybitnym narodem pragnącym i kochającym wolność. W powstaniach XIX w też brał udział znikomy procent społeczeństwa. A za kasę w 1846 chłopi wyrżnęli szlachtę. Obecnie głupie 500 wystarczyło, żeby wydobyć z narodu pazerność i krótkowzroczność.

 • stachud

  Oceniono 14 razy 4

  Zadłużenie Polski dawno przekroczyło 1 bln zł. Tylko idiota chciałby w takiej sytuacji przejął władzę. Hołota 500+ lada moment wywiezie PIS na gnoju za miasto.

 • zdziwiony6

  Oceniono 24 razy 4

  Trzeba sobie sczerze powiedzieć, że wyniki tego sondażu nie są rezultatem polityki PiS lecz żenującej nieudolności opozycji.

 • lew131313

  Oceniono 5 razy 3

  OK, skoro wszystkich aż tak bardzo interesują aktualne sondaże, to wobec tego zbierzmy fakty.
  Otóż;
  w powyższym artykule jest mowa o najnowszych badaniach CBOS, i tak;
  PiS - 44%
  PO - 22%
  Wiosna - 7%
  Kukiz - 4%
  KORWIN - 3%
  PSL - 3%
  SLD - 2%
  Nowoczesna, Razem, Zieloni i Ruch Narodowy - wszystkie solidarnie po 1% poparcia ankietowanych.

  Ale dokładnie w tym samym terminie pracownia sondażowa Social Changes też przeprowadziła badania preferencji prawie dokładnie tej samej ilości osób tzw. "reprezentatywnych". I tak;
  PiS - 38,6%
  PO - 26,2%
  Wiosna - 9,3%
  Kukiz - 8,3%
  PSL - 4,6%
  Lewica Razem (Partia Razem, UP, itd) - 4,3%
  SLD - 3,8%
  Ruch Narodowy - 2,5%
  KORWIN - 2%
  Nowoczesna - 1,9%
  Zieloni - 1,2%

  A zatem, gdyby tak wreszcie wszyscy liderzy Opozycji poszli po rozum do głowy i na czas Wyborów wznieśli się ponad podziały (choćby tylko na ten czasem, potem w Sejmie niech już się dzielą jak chcą!), pochowali głęboko do kieszonek swoje ambicyjki i potworzyli odpowiednie Koalicje, to wynik by mógł wyglądać tak;
  - PiS - 38,6% - a jeśli Kukiz tradycyjnie by zdradził i się doń przyłączył, to w sumie 46,9%
  - Koalicja Polska lub Europejska (jak zwał tak zwał) złożona z PO, PSL, Nowoczesnej i Zielonych to w sumie 33,9% (26,2+4,6+1,9+1,2)
  - Koalicja Lewicowa złożona z Wiosny, SLD i Lewicy Razem to 17,4% (9,3+4,3+3,8)

  A więc summa summarum wychodziłoby w sumie 51,3% całej Opozycji kontra PiSowski 38,6%
  I co, dałoby się wygrać..?
  I właśnie z tego Kaczyński doskonale sobie zdaje sprawę, wciąż mitygując tryumfalizm swoich partyjnych podwładnych. Bo oni się wciąż tą przewagą chełpią, ale Prezes widzi dalej i... się po prostu realnie boi BARDZO PRAWDOPODOBNEJ PRZEGRANEJ jeśli tylko Opozycja wreszcie się zbierze "do kupki".
  Tylko że niestety do tego scenariusza potrzeba jednego; politycznej mądrości opozycyjnych liderów!!!!!
  A z tym o zgrozo jest jak na razie wręcz tragicznie; nieudacznikowi Schetynie wodzowskie ambicyjki wprost uszami się wylewają, Kosiniak-Kamysz jest bardziej wciąż mylącym krzesło z klęcznikiem kościelnym wikariuszem aniżeli politykiem, Lubnauer to chodząca mściwość i aż "do n-tej potęgi" niekompetencja, Kossakowski to zielony UFOludek, w ogóle o którego istnieniu ma poj,ecie chyba co najwyżej 1% ogółu polskiego społeczeństwa, to po prostu człowiek-nikt, Czarzasty najpierw powinien sobie dobrze upudrować swój fioletowy alkoholowy nochal zanim w ogóle się wyborcom na oczy pokaże, Zandberg to z kolei napompowany miłością własną bufon, również nieskory do żadnej merytorycznej rozmowy poza wygłaszanymi monologami, natomiast Biedroń swój wieczny uśmiech (skądinąd szczery) powinien natychmiast zamienić na poważniejszą minę politycznego gracza, bez przyzwolenia, aby inny fraternistycznie czy nawet paternistycznie klepali go po ramieniu.
  O Kukizie, Braunie, Korwinie, Godek czy Liroyu to nawet szkoda pisać - gorzej niż folklor.

 • opiniamoja

  Oceniono 7 razy 3

  i było wiek emerytalny podnosić, byście sobie rządzili i rządzili

 • tsa69

  Oceniono 9 razy 3

  Płacz ciemnogrodu głosującego na PO te ich wyświechtane argumenty o nadchodzącej zagładzie to miód na me serce.

 • tomq12

  Oceniono 13 razy 3

  wg statystyk elektorat PiS jest o wiele bardziej inteligentny niż PO, nic dziwnego , nikt kto ma inteligencję na poziomie przeciętnym nie zagłosowałby na PO po tych wszystkich aferach i nieudolności.

 • remislanc

  Oceniono 11 razy 3

  I tak trzymać. A tęczowa biedronka też odleci w p*zdu.:)

 • block52

  Oceniono 7 razy 3

  No nic nie idzie Ulica i zagranica nic nie pomogła Klęska w wyborach do PE Sondaże wskazywały 3-4 mandaty więcej A tu masz 5 mandatów więcej Teraz szykuje się lanie na jesieni

 • 2-sort

  Oceniono 3 razy 3

  koronnym argumentem pis-elektoratuatu jest ze oni jacy są tacy są ale przynajmniej DAJĄ

 • titus_fox

  Oceniono 5 razy 3

  CBOS....

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 11 razy 3

  Jak Bóg da, wrócimy po wyborach do sądów polskich i zaprowadzimy tam trochę demokracji zamiast nepotyzmu:))))

 • gnom_kartuski

  Oceniono 9 razy 3

  Wodzu Schetyna..... jedną ręką trzymaj stołka, żeby się od dooopy nie odkleił, a drugim wygrażaj z daleka, że "jeszcze wygramy'".

 • laborantkolaborant

  Oceniono 11 razy 3

  Nie PiS jest dobry, tylko konkurencja to zbieranina chciwych ćwoków bez pomysłu na cokolwiek, której jedynym marzeniem jest co najwyżej dorwanie sie do koryta z ośmiorniczkami.

 • aus

  Oceniono 15 razy 3

  PiS takie poparcie..... o jak mi przykro....hehehehe

 • zd46

  Oceniono 9 razy 3

  Archiwalia PZPR stały się aktualiami PiS, bo jest to dla nich "kopalnia wiedzy wszelakiej" a zarazem "polityczny katechizm zamordyzmu". Korzystają tak samo z Urbana, jak i z Orbana a chwalą Ubera.

 • swru

  Oceniono 11 razy 3

  Już wiadomo czemu Polska była pod zaborami. Mentalność niewolników. Można ich kupić za parę stówek. Aż się niedobrze robi. PiS zrobił tylko 1 błąd. Wystarczyło rzucić 10 złotych miesięcznie. Efekt byłby ten sam.

 • teddy_boy

  Oceniono 13 razy 3

  Uprzejmie zapytuję;Totalni szmalcownicy, czy bardzo doopa piecze? Tuż po Eurowyborach,do terenowych oddziałów PO zaczęły napływać zatrważające wiadomości,otóż, na rynku wystąpił pokazny deficyt w asortymencie maści na ból doopy. Co bardziej przezorni funkcjonariusze oraz sympatycy totalnej szmalcowni, już teraz przystąpili do gromadzenia zapasów maści na jesień, licząc się z tym że ból doopy będzie jeszcze bardziej intensywny i co nie bagatelne, długotrwały, trwać on będzie wiele....wiele lat! Czuj duch!

 • mindowe

  Oceniono 9 razy 3

  Macie lemingi dwie kotwice, które ciągną was na dno, pierwsza to Dyndało, druga Czaskoski, a Ku...ński i inne badziewia w stylu gości od wychodka, czy toi-toi stanowią również zbędny balast, nic na to nie POradzicie, nawet witalność Biedronia wam nie pomoże. :-)

 • kor102

  Oceniono 25 razy 3

  Lemingi jednak uwierzyli, że jak są wyznawcami PO, to są młodzi , taktowni, wykształceni , .... i z wielkiego miasta.
  Natomiast pisane przez nich komentarze są wyjątkowo wulgarne i prostackie.
  Nabieram przekonania, że oni nawet tego nie rozumieją.

 • tenalg

  Oceniono 21 razy 3

  22 proc. to i tak sporo zważywszy ze elektorat PO to głownie komuniści, byli agenci służb, aferały no i "żelazny" elektorat - więźniowie. sporo tego....

 • beaviso

  Oceniono 7 razy 3

  A pozostali durnie na co zagłosują? Myślę o tych prawie 50% uprawnionych, którzy jak zwykle nie ruszą zadów. Współsprawców tragedii polskiej.
  A zresztą... Gdy patrzę na tych bezmózgów dookoła, chamów, społecznych prymitywów i pospolitych idiotów, to nabieram przekonania, że ten naród po prostu zasługuje na rządy PiS i właściwą im kulturę oraz retorykę dyskusji. I piszę to z Gdańska, a nie spod Przemyśla...

 • wiarus25

  Oceniono 7 razy 3

  To niech zrobią przedterminowe wybory haha. Osiem lat się przygotowywali jak je sfałszować.

 • sunzi15

  Oceniono 9 razy 3

  CBOS, jak TVPiS, jest narzedziem rezymowej
  dywersji i propagandy.
  Jest jak Pani Pelagia :
  Jak dla TVPiS, to powim -
  pincset, tysiac a nawet sto tysiecy procent.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 6 razy 2

  Czas na wyprowadzkę z Polski. Przynajmniej mentalną

 • feurig59

  Oceniono 8 razy 2

  Zatrudniam 15 ludzi, tych ssmych od lat fachowcow w branzy rzemieslniczej, mogacych swobodnie utrzymac swoje rodziny. Place co roku okolo 60 000 podatku, czyli z grubsza 10x 500+.
  Zarowno ci, ktorzy.go rozdaja, jak ci, ktorzy go biora nazywaja mnie antypolakiem, lewackim scierwem, zlodziejem, komuchem, esbekiem, bo politycznie blizej mi do innej opcji niz oni.
  Zabawne. Taki prawdziwy patriotyzm przyjaznie nastawiony do rodakow. Wspanialy kraj i narod madry, roztropny, przyjazny, chrzescijanski...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX