Jeden z kluczowych dowodów ws. wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu został uszkodzony

Dwa dowody w sprawie wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu z lutego 2017 roku zostały uszkodzone. Jeden z nich może być kluczowy - to nagranie z monitoringu, na którym zarejestrowany jest przejazd kolumny z ówczesną premier.

Jak informuje TVN 24, uszkodzeniu uległy dwa dowody wykorzystywane w sprawie wypadku kolumny, którą ówczesna premier Beata Szydło w lutym 2017 roku przemieszczała się po Oświęcimiu. Oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku został 23-letni Sebastian Kościelnik poruszający się wtedy fiatem seicento.

Dwa dowody uszkodzone, jeden - bardzo ważny

Informację, że uszkodzone zostały dwie płyty CD, z czego jedna zawierała nagranie przejazdu kolumny Beaty Szydło, a druga materiał stacji TVN 24 programu "Czarno na Białym", potwierdziło biuro prasowe Sądu Okręgowego w Krakowie. Nie wiadomo jednak, w jakich okolicznościach do tego doszło.

"Teoretycznie istnieje możliwość odtworzenia przedmiotowych dowodów rzeczowych przy użyciu zaawansowanego sprzętu i metod" - przekazała na piśmie rzecznik sądu Beata Górszczyk, jednak ekspert zajmujący się odzyskiwaniem danych dla służb specjalnych, policji lub prokuratury uważa, że zależy to od stanu, w jakim znajduje się płyta.

Co więcej, z informacji sądu wynika, że nie jest prowadzone postępowanie w sprawie uszkodzenia płyt.

Obrona nie wiedziała o zniszczeniu dowodów

- Korzystając z uprawnień obrońcy, jestem w posiadaniu kopii płyt, które są dowodem w postępowaniu. Dotąd nie wiedziałem, że dwie są uszkodzone. Nikt mnie o tym nie poinformował - przekazał w rozmowie z TVN 24 mecenas Władysław Pociej, obrońca Sebastiana Kościelnika. Podkreślił, że "dowody muszą być odzyskane", tym bardziej że kopia obrony nie może być wykorzystana w procesie. Użyte w nim mogą być jedynie kopie binarne z oryginału nagrania, zgrywane przez biegłych informatyków, co ma zapobiec manipulowaniu dowodami cyfrowymi.

Więcej o:
Komentarze (361)
Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu: jeden z kluczowych dowodów został uszkodzony
Zaloguj się
 • oby2gat

  Oceniono 125 razy 117

  Wygrałem zakład !!!! Przewidziałem znikanie dowodów oprócz jednego -kierowca fiata winien !!!! HA HA HA

 • jantarski11

  Oceniono 84 razy 76

  No kurna chcieli my , w dwa i pół roku robili my co mogli, a tu płyty się porysowały, bęc i kurna diabli sprawę wzięli. Co my pani premier powiemy ona tak czekała na solidne i uczciwe wyjaśnienie tego przykrego incydentu.
  Zrozpaczeni prokuratorzy czekający na rychły awans

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 84 razy 74

  Czekam na dzień, w którym pisowski reżim weźmie w końcu za dudę suwerena (a w końcu weźmie, gdy poczuje się wystarczająco silny) i tak go wyobraca, że się suwerenowi 500+ czkawką odbije.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX