Tomasz Arabski nieprawomocnie skazany. Mamy komentarz. "Wyrok niesprawiedliwy i absurdalny"

- Uważam ten wyrok za niesprawiedliwy i właściwie absurdalny - tak Tomasz Arabski komentuje czwartkowy wyrok sądu dotyczący organizacji lotu do Smoleńska. Nieprawomocny wyrok to 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Były szef kancelarii premiera zamierza apelować.

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Tomasza Arabskiego winnym niedopełnienia obowiązków w zakresie organizacji wylotu polskiego przedstawicielstwa do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Arabski został nieprawomocnie skazany na dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Tomasz Arabski komentuje wyrok: Absurdalny

W świetle materiału dowodowego uważam ten wyrok za niesprawiedliwy i właściwie absurdalny

- mówi w rozmowie z Gazeta.pl Tomasz Arabski. Jak poinformował były szef KPRM, zamierza odwołać się od wyroku.

Z kolei rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska uważa, że wyrok sądu w sprawie Tomasz Arabskiego jest symbolicznie niski. - Oczywiście jest to pierwsza instancja, oczekujemy na dalszy bieg wydarzeń i ewentualne reakcje stron - mówiła Czerwińska w Sejmie. Podkreśliła, że wyrok, który został orzeczony, jest symbolicznie niski wobec tego, co się wydarzyło, wobec skali szkód, które zostały wyrządzone Polsce i wszystkim tym, którzy zginęli.

Wyrok sądu ws. organizacji lotu do Smoleńska

W ocenie warszawskiego Sądu Okręgowego Tomasz Arabski dopuścił do organizacji lotu z prezydentem na pokładzie na trasie Warszawa-Smoleńsk, mimo że lotnisko docelowe - Siewiernyj - w świetle prawa międzynarodowego nie było lotniskiem. Nie mogło więc przyjmować samolotów o tym statusie.
Za niedopełnienie obowiązków w tej samej sprawie sąd skazał również pracownicę kancelarii premiera, Monikę B., na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Równocześnie sąd uniewinnił trzy inne osoby oskarżone w tej sprawie: pracownika Kancelarii Premiera Mirosława K., oraz dwoje pracowników Ambasady w Moskwie, Justynę G. i Grzegorza C.

Więcej o:
Komentarze (275)
Tomasz Arabski nieprawomocnie skazany. Mamy komentarz. "Wyrok niesprawiedliwy i absurdalny"
Zaloguj się
 • alfred_hugecock

  Oceniono 100 razy 78

  Ile dostaną faktyczni organizatorzy lotu, tj. zapijaczona morda Sasin i imitacja prezydenta Duda?

 • 2.joana

  Oceniono 86 razy 64

  Jeszcze na szczęście żyją ludzie, którzy pamiętają całą tę atmosferę sprzed feralnego lotu! Ciekawe, czy pan Arabski, czy ktokolwiek inny mógł wtedy powiedzieć, że lot się nie odbędzie, bo lotnisko nie takie, piloci niedoszkoleni, itp.itd. zostałby wtedy zagryziony! A tak - próbuje się to zrobić teraz

 • titus_fox

  Oceniono 78 razy 62

  A Stasiak oznajmiający wszem i wobec, że za lot 10.04 odpowiada Kancelaria Prezydenta i wszystkim od niego wara, to już co, nie liczy się?

 • marchwianka.0

  Oceniono 81 razy 61

  Ciekawe, czy coś było w tym wyroku o głównym organizatorze lotu czyli o kancelarii prezydenta RP???

 • koment7

  Oceniono 64 razy 54

  Czyli każdy kto widzi samobójcę skaczącego z wysokości jest współodpowiedzialny za jego śmierć, jeśli wcześniej go nie uprzedzi, że skacze na własną odpowiedzialność. Totalny absurd. Za ten lot powinny odpowiedzieć osoby go organizujące, ale z kancelarii prezydenta!!!

 • bogucjusz

  Oceniono 65 razy 53

  Teraz wiecie, jak będą działały PiSuarne sądy.

 • krynolinka

  Oceniono 68 razy 50

  Prorządowe twittery mówią, że to strasznie niski wyrok jak za spowodowanie śmierci prawie stu osób. Jeśli tak, to chyba podkomisja pana Antoniego dzisiejszego solenizanta ulegnie samorozwiązaniu?

 • chi-neng

  Oceniono 60 razy 44

  A kiedy wreszcie zabiora sie do Dudy i Sasina, przydupasow Kaczysnkich z Kancelarii Lecha K, ktorzy organizowli te wycieczke do Katynia po glosy wyborcze dla niemoty ex-prezydenta z sitwy/mafii Kaczynskich?!

 • chlopzlasu

  Oceniono 49 razy 41

  Żenująca sytuacja. Przecież Arabskiemu kazano się odwalić od organizacji tego lotu. Temat przejęła Kancelaria Prezydenta. Wyobraźcie sobie teraz jaka byłaby afera gdyby Arabski się nie zgodził... Ci sami ludzie, którzy teraz go skazują, skazywaliby go za niedopuszczenie do lotu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX