Marek Falenta pisał nie tylko do Dudy i Kaczyńskiego. Jest też list do Morawieckiego

Marek Falenta wysłał nie dwa, a trzy listy do najważniejszych osób w państwie. Poza prezesem PiS i prezydentem, biznesmen znany z afery taśmowej napisał też do premiera Mateusza Morawieckiego - ujawnia "Rzeczpospolita". Nie wiadomo jednak, co zawiera pismo.

Marek Falenta, biznesmen, bohater afery taśmowej i skazany za udział w tej sprawie, zanim z Hiszpanii trafił do Polski, słał pisma w różne miejsca.

"Rzeczpospolita" ujawniła treść jego listu do prezydenta Andrzeja Dudy, który trafił do Kancelarii Prezydenta, z kolei "Gazeta Wyborcza" pismo do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

W obydwu pismach Falenta oskarża PiS o inspirowanie jego działań, czyli zlecania podsłuchów w warszawskich restauracjach. Od prezydenta domaga się ułaskawienia, twierdzi też, że został przez Prawo i Sprawiedliwość "oszukany".

Trzeci list Falenty. Biznesmen napisał też do premiera

Z kolei do prezesa PiS pisał: "Panie Prezesie, jest mi bardzo przykro. Liczyłem, że wielka sprawa, do jakiej się przyczyniłem, zostanie mi zapamiętana i po wygranych wyborach załatwiona niejako z urzędu".

Teraz, jak ujawniła "Rzeczpospolita", okazuje się, że Marek Falenta pisał jeszcze do jednej ważnej persony w państwie - premiera Mateusza Morawieckiego.

W przypadku tego pisma nie ma jednak żadnych konkretów - list pozostał bez odpowiedzi.

Według naszych nieoficjalnych informacji (Falenta - red.) podał w nim więcej szczegółów niż w liście do prezydenta

- czytamy w dzienniku.

Rewelacje z listów Falenty ujrzały światło dzienne po tym, jak sprowadzono go do Polski, gdzie ma odbyć karę 2,5 roku więzienia za udział w aferze taśmowej. W latach 2013-2014 pod jego auspicjami odbywało się nagrywanie osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych w dwóch warszawskich restauracjach.

Więcej o:
Komentarze (73)
Afera taśmowa. Marek Falenta pisał nie tylko do prezesa PiS i prezydenta. Jest też list do premiera
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 39 razy 37

  Falenta - każda rewolucja pożera własne dzieci. Trzeba było czytać książki to byś wiedział.
  Niezła grupa przestępcza wyłania sie z tych listów. Dokładnie taka jak wynikało z analizy wydarzeń kiedy wybuchła afera podsłuchowa. Tylko że tak naprawdę na taśmach oprócz kupowania działek na słupy przez Mateusza ( to w zeznaniach kelnerów) nic nie było.
  Prawdziwa afera i układ to organizacja tego przez PIS

 • sector23

  Oceniono 27 razy 23

  Niestety, suweren ma na to serdecznie wywalone.... do czasu jednak, kiedy źródełko zasilające 500+ nie wyschnie. A prędzej, czy później wyschnie, tyle tylko, że o Falencie nie będzie już nawet pamiętał pies z kulawą nogą.

 • jahodovy

  Oceniono 22 razy 20

  Śmieszny, żałosny pan Falenta. "Walczyłem dla Polski i razem z Cezarym Gmyzem pomogłem odbić Polskę z rąk przestępców" - "walczyłeś" za grube miliony, by oddać Polskę w ręce PiSbolszewików, Rydzyka i ruskim wpływom, a potem próbowałeś uciekać przez okno, bo się przestraszyłeś, że towarzysze cię opuścili.

 • clamcay

  Oceniono 26 razy 20

  Dziś Kingy siedzi w celi
  Wspomina dobre dni
  Napisał do papieża
  Bardzo długi list
  Świąteczną wysłał kartkę
  Do samego prezydenta
  Lecz nikt o nim już nie mówi
  Nikt o nim nie pamięta

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 18 razy 18

  Marek jesteś normalnym kozłem ofiarnym i to wszystko możesz sobie pisać nawet do papieża nie wiem najlepiej napisz do pana Twardowskiego na księżycu- chociaż nie!!, ponieważ swego czasu prezes wszystkich prezesów z bratem chcieli mu zajumać dom.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 20 razy 18

  Im dłużej rządzi PiS tym więcej ludzi PiSu siedzi :D

  Chrzanowskiego co prawda wypuścili i czeka na proces w domu, ale Misiu siedzi i Falenta też posiedzi.

  No jeszcze zięcia Lecha Kaczyńskiego wypuścili - on siedzieć nie może bo jakby nie było może być ojcem wnucząt prezydenta pie...cia.

 • anty-oszolom

  Oceniono 18 razy 18

  Głupiś Falenta. Komuchy zawsze poświęcały leszczy dla swoich interesów. Nie byłeś im bratem, tylko narzędziem. Adziś narodowi socjaliści z piSS leją na ciebie.

 • vito60

  Oceniono 16 razy 14

  Kto ma resztę nagrań? Kupujemy węgiel z Donbasu,, Orlen nie domaga się sensownych odszkodowań od Rossnieftu, w EU pissowi głosują za likwidacją sankcji wobec Rosji, IPN demaskuje naszych szpiegów, Macierewicz ma wszystko w d..., Falenta miał niezwykłe chody w na wschodzie. Jeśli coś chodzi jak kaczka, kacze jak kaczka to pewnie jest kaczka.

 • arreis65

  Oceniono 14 razy 14

  a do kogo mial napisać ten oszust - do innych oszustów i kłamców : andrzeja dudy, mateusza morawieckiego i jarosława kaczyńskiego !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX