Nie będzie stałej bazy Amerykanów w Polsce? Dera: To będzie hybryda, bardziej nowoczesna

Jak będzie wyglądał "Fort Trump", czyli amerykańska baza w Polsce? Prezydencki minister przekonywał w Polsat News: - To będzie hybryda, bardziej nowoczesna. Takich baz, jak budowano przed 50 laty, już się nie buduje.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu sprawia, że tematem numer jeden pozostają ewentualne uzgodnienia na linii Polska-USA. Sporo mówi się o zakupie przez Polskę myśliwców F-35, ale przede wszystkim o "Fort Trump", czyli stałej bazie wojsk amerykańskich w Polsce.

O to, jakie porozumienie może zawrzeć z Donaldem Trumpem Andrzej Duda, był pytany w Polsat News prezydencki minister Andrzej Dera. Jak mówił Dera, porozumienie ma być "znaczące", a wraz z nim poprawić ma się bezpieczeństwo na wschodniej flance NATO.

Prezydencki minister: To będzie hybryda, bardziej nowoczesna

Jednocześnie prezydencki minister tłumaczył, że "Fort Trump", nie będzie bazą przypominającą np. tę w niemieckim Ramstein. Ta u naszych zachodnich sąsiadów jest jedną z największych baz NATO, jest też największą spośród amerykańskich baz lotniczych.

Na pewno będą inwestycje infrastrukturalne i zwiększenie wojsk amerykańskich. To trzeba w tym kontekście rozpatrywać. (...). To będzie hybryda, bardziej nowoczesna. Takich baz, jak budowano przed 50 laty, już się nie buduje

- mówił Andrzej Dera. Zaznaczył również, że na oficjalne informacje na temat bazy trzeba poczekać. Nie chciał mówić o tym, ilu żołnierzy miałoby stacjonować w Polsce, czy gdzie byliby rozmieszczeni.

Więcej o:
Komentarze (150)
Nie będzie stałej bazy Amerykanów w Polsce? Dera: To będzie hybryda, bardziej nowoczesna
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 38 razy 30

  Coś tam podpiszą a pisia propaganda ogłosi sukces. Dla nich ważniejsza od realnych działań jest propaganda.

 • siwywaldi

  Oceniono 38 razy 24

  To będzie taka nowoczesna "hybryda".
  Czyli jak ZAPŁACIMY amerykanom parę miliardów dolców plus za media, to przyjadą. A jak NIE zapłacimy, to będą nas mieli gdzieś...
  Słowem, FAKTYCZNIE wstaliśmy z kolan.... :-))

 • viaac

  Oceniono 28 razy 22

  Oho, dzisiaj to już hybryda.
  Czy "sukces" pisowskiego rządu, który do podobnej umowy z USA doprowadzi, też będzie "hybrydowy"? Ile trzeba będzie USA zapłacić za te nowoczesne rozwiązania?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 25 razy 21

  To będzie hybryda na miarę XXI wieku! My im damy 8 mld zł, a oni nam zrobią taką super stronę www, na której w czasie rzeczywistym obywatele będą mogli pisać o zauważonych ruchach wojsk rosyjskich, szpiegach rosyjskich, zielonych ludzikach (oczywiście rosyjskich), a oni będą odpowiadać tym obywatelom w ciągu 24 godzin, oraz analizować ruchy wojsk rosyjskich. A gdy zajdzie potrzeba dla podatnika amerykańskiego to wtedy przylecą lub podeślą jakąś rakietę w celu rozwiązania problemu.

 • cob22

  Oceniono 18 razy 14

  Beda makiety czolgow, smiglowcow i plakaty z zolniezami. Taka hybryda pana Andrzejka.

 • 11krzych

  Oceniono 13 razy 13

  Hybryda : hooj na kaczych łapach z dwoma żołędziami o bliźniaczych twarzach.

 • guru133

  Oceniono 16 razy 12

  Tiaaa, laska robiona Trampkowi nic nie dała, więc jakoś trzeba suwerenowi oczy zamydlić.

 • krowajagoda

  Oceniono 11 razy 11

  Bedzie nowoczesnie.
  My im damy miliardy oni nam uscisk dloni i dobre slowo.
  I moze krzeslo dla dlugopisa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX