Prof. Monika Płatek pytana, czy ma żal do Roberta Biedronia: To może niewłaściwe słowo

- Wiosna jest partią wodzowską, bo to jest w końcu "partia Wiosna Roberta Biedronia". W związku z tym wiarygodność lidera jest niezwykle ważna dla szans tej całej formacji, ponieważ ta partia to nie jest tylko Robert Biedroń - mówiła w Gazeta.pl prof. Monika Płatek. Zapytana, czy ma żal do lidera ugrupowania, odpadła, że "to może niewłaściwe słowo".

Gościem Gazeta.pl była profesor Monika Płatek, która stratowała jako "trójka" z warszawskiej listy Wiosny w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Płatek zdobyła drugi najlepszy wynik w Warszawie, ale ostatecznie nie dostała się do europarlamentu, bo Robert Biedroń, który był "jedynką" - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - nie zrzekł się swojego mandatu (zapowiedział za to, że odda go, gdy dostanie się do Sejmu).

Czytaj też: Biedroń ucina spekulacje wokół mandatu europosła. Zrezygnuje dopiero, jak dostanie się do Sejmu

Płatek: Wiosna jest partią wodzowską

Prof. Monika Płatek została zapytana, czy ma żal do Roberta Biedronia o to, że zmieniał zdanie ws. przyjmowania przez siebie mandatu.

To może niewłaściwe słowo. Myślę, że wciąż jeszcze Robert Biedroń ma czas, żeby zdać sobie sprawę, że zgromadził ponad 800 tysięcy głosów. Jest ponad 800 tys. ludzi, którzy zaufali Wiośnie i Biedroniowi - ludzi, którzy oczekują innych wartości i innego stylu w polityce

- powiedziała.

Jak dodała, Wiosna jest jej zdaniem "partią wodzowską", a Robert Biedroń powinien "wziąć odpowiedzialność za swoją formację".

Wiosna jest partią wodzowską, bo to jest w końcu "partia Wiosna Roberta Biedronia". W związku z tym wiarygodność lidera jest niezwykle ważna dla szans tej całej formacji, ponieważ ta partia to nie jest tylko Robert Biedroń
To, co się powinno stać, to albo Robert Biedroń mówi: idę do parlamentu europejskiego, w momencie kiedy rozpoczynam działania w Polsce to zrzekam się tego mandatu i zaczynam działalność w Polsce. Rzeczywiście Robert Biedroń musi wziąć odpowiedzialność za swoją formację i za ludzi, którzy mu zaufali, bo to nie jest tylko na dziś 

- mówiła.

Więcej o:
Komentarze (135)
Prof. Monika Płatek pytana, czy ma żal do Roberta Biedronia: To może niewłaściwe słowo
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 43 razy 17

  Krotko mówiąc wydymał panią profesor..... potrzebował nazwiska do wzmocnienia list taki to ten Biedroń - oszust i zwykła świnia!

 • cmochall

  Oceniono 13 razy 11

  Idzie lato a o *Wiosnie* jesienia malo kto bedzie pamietal.

 • chimi-churi

  Oceniono 13 razy 11

  Hasło Biedronia na nadchodzące wybory. „Jeśli mnie wybierzecie zrzeknę się mandatu Europosła”. Mnie już przekonał😂😂😂

 • yaspiman

  Oceniono 12 razy 10

  w moich oczach akcje biedronia i wiosny spadły. w świecie kłamstwa, obłudy i matactw wiarygodność i rzetelność jest bezcenna. oby biedroń o tym nie zapominał, bo jego wizerunek stał się lekko mętny.

 • wiceherszt

  Oceniono 23 razy 9

  Zderzenie z realnym światem musiało być dla pani Płatek bolesnym doświadczeniem. Mam nadzieję, że jej nie załamie, bo aż strach pomyśleć co się stanie, kiedy z impetem nadzieje się na inne przejawy rzeczywistości.

 • premier_scretyna

  Oceniono 16 razy 8

  A podkreśliła, że Biedroń zawsze dotrzymuje słowa?

 • baby1

  Oceniono 11 razy 7

  Trochę cierpliwości Pani Moniko. Poczeka Pani kilka miesięcy. Biedroń dostanie się do Sejmu i ma Pani fuchę w PE jak znalazł, która zresztą słusznie się Pani należy. Na takie fuchy Cimoszewicz z Millerem czekali całe lata, więc te kilka miesięcy, to nie jest aż takie straszne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX