Prezes Jarosław Kaczyński ogłosił, kto zastąpił Beatę Mazurek na stanowisku rzecznika PiS

Jarosław Kaczyński poinformował, że nową rzeczniczką prasową PiS została Anita Czerwińska. Zastąpiła ona Beatę Mazurek, która zdobyła mandat do Parlamentu Europejskiego.

Podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński przekazał, że nową rzeczniczką PiS została Anita Czerwińska, od 10 lat związana z partią. W 2006 roku Czerwińska była szefową warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej", była również zaangażowana w organizację rocznic i miesięcznic katastrofy smoleńskiej - informuje portal wirtualnemedia.pl.

- Jesteśmy do Państwa dyspozycji, liczymy na Państwa współpracę - powiedziała.

Zastępcą Anity Czerwińskiej będzie Radosław Fogiel, asystent Jarosława Kaczyńskiego, wieloletni działacz partii, a także radny w województwie mazowieckim.

Na Twitterze działa już oficjalny profil "Rzecznik PiS".

Jarosław Kaczyński: W żadnym wypadku nie wprowadzimy podatku katastralnego

Prezes PiS na konferencji odniósł się również krótko do kwestii podatku katastralnego i rzekomych pomysłów jego wprowadzenia.  

- W polskich warunkach doprowadziłby on do wywłaszczenia z wszelkiego w rodzaju własności odnoszącej się do nieruchomości ogromnej części Polaków. Gdyby wprowadzić ten podatek, nastąpiłby spadek wartości i przejęcie własności przez pewną grupę społeczną, a także być może elementy zewnętrzne - stwierdził Jarosław Kaczyński. - To jest całkowicie nie do przyjęcia i chcemy zapewnić, że my w żadnym wypadku tego podatku nie wprowadzimy - podkreślił. 

Jak pisze Informacyjna Agencja Radiowa, w ubiegłym tygodniu przedstawiciele części samorządów ogłosili w Gdańsku 21 postulatów dotyczących decentralizacji. Jest wśród nich powołanie Izby Samorządowej zamiast Senatu, likwidacja urzędu wojewody oraz zwiększenie nakładów na edukację. W punkcie dwunastym 21-punktowej deklaracji znalazła się propozycja, by samorządy miały samodzielność w zakresie podatków lokalnych oraz działalności gospodarczej. Według tygodnika "Sieci", autorzy deklaracji chcą, by głównym źródłem dochodów własnych samorządu byłby podatek od nieruchomości ściśle powiązany z jej wartością rynkową, a nie powierzchnią.

Więcej o:
Komentarze (94)
Prezes Jarosław Kaczyński ogłosił, kto zastąpił Beatę Mazurek na stanowisku rzecznika PiS
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 16 razy 10

  Tak spontznicznie, po przerwie, moge Wam wyznac, ze wchodzac ponownie pod ten artykul, rzuca mi sie w oko skrzyzowanie Holecko-Lichockie....

 • sector23

  Oceniono 21 razy 9

  Ta/ten rzecznika wygląda jak transwestyta z Kazachstanu. Kolejny faworyt prezesa. A skoro presez mówi, że nie będzie podatku katastralnego, to tylko oznacza, że on własnie na 100% będzie.... tyle, ze po jesiennych wyborach. Wątpiącym przypomnę, ze prąd nie miał zdrożeć, tyle tylko, że nie powiedziano do kiedy i właśnie drożeje.

 • 2majtek1

  Oceniono 19 razy 9

  No to teraz przed każdą konferencją trzeba będzie się pomodlić.

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 12 razy 8

  Myślałem, że gorszego rzecznika od Mazurek być już nie może. Myliłem się.

 • alefizyk

  Oceniono 10 razy 8

  Specjalnie ćwiczona piaowska hetera jak wszystkie kobiety Kaczyńskiego. Tam normalnych nie ma każda przechodzi szkolenia w kłamstwie. Wygrywa najbardziej kłamiąca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX