Prof. Antoni Dudek w Gazeta.pl: PiS stał się potężniejszy niż kiedykolwiek wcześniej

- Gdyby główną siłą opozycyjną nie była partia, która też przez 8 lat rządziła, to nie słyszałaby cały czas "a wyście w tej sprawie też nic nie zrobili" - stwierdził prof. Antoni Dudek w Przedpołudniowej rozmowie Gazeta.pl.

Gościem Przedpołudniowej rozmowy Gazeta.pl był prof. Antoni Dudek, który odniósł się m.in. do zwycięstwa PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- PiS stał się potężniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Stało się to głównie z powodu sytuacji gospodarczej, (...) ale opozycja małą cegiełkę swoją bezsensowną taktyką przez te 4 lata przyłożyła - stwierdził. - Mówienie Polakom, że mamy dzisiaj rządy niedemokratyczne, było używaniem języka, mówiąc wprost, kompletnie odklejonego od realiów i to się mści, dlatego że jak kiedyś się w Polsce pojawią rzeczywiście prawdziwe tendencje autorytarne, to nikt już nie będzie opozycji słuchał w tej sprawie - zauważył.

Podkreślił również, że Platforma Obywatelska ma problem z wiarygodnością. - (...) gdyby główną siłą opozycyjną nie była partia, która też przez 8 lat rządziła, to nie słyszałaby cały czas "a wyście w tej sprawie też nic nie zrobili". Wobec tego politycy Platformy są często bezradni, bo takie są fakty - powiedział.

Prof. Antoni Dudek podzielił się również swoimi refleksjami na temat potencjalnego startu Donalda Tuska w wyborach prezydenckich w 2020 roku, a także na temat propagandy Telewizji Publicznej i jej wpływu na wynik majowych wyborów.

Więcej o:
Komentarze (111)
Prof. Antoni Dudek w Gazeta.pl: PiS stał się potężniejszy niż kiedykolwiek wcześniej
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 47 razy 21

  "...że jak kiedyś się w Polsce pojawią rzeczywiście prawdziwe tendencje autorytarne, to nikt już nie będzie opozycji słuchał w tej sprawie .."

  Panie profesorze Dudek, od profesora można by wymagać więcej.
  Łamanie konstytucji, upadek urzędu prezydenta, głowy państwa, zrobienie wydmuszek z instytucji stojących na straży demokracji i państwa prawa jak TK, parlament czy KRS i
  podporządkowanie ich rządzącej partii, a w zasadzie nieumocowanemu w konstytucji jednemu człowiekowi, przejęcie prokuratury i części sądów, zawłaszczenie na potrzeby propagandy mediów publicznych, wykorzystywanie państwowej policji do zwalczania opozycji to jeszcze nie "tendencje autorytarne" ?!
  Poczeka pan na fałszowanie wyborów, zamykanie do więzień i krew na ulicach by krytykować ?!

 • jacktheripper

  Oceniono 32 razy 16

  a co to za sformułowanie? "najpotężniejszy niż kiedykolwiek", rzeczywiście godny profesora

 • agenciputinawon

  Oceniono 28 razy 16

  O, tamponik Kaczyńskiego znowu przecieka.

 • mmmail

  Oceniono 26 razy 12

  Skoro jest tak dobrze, to dlaczego pisowskie trolle sa wyjątkowo dzisiaj aktywne?

 • ajk_gierki

  Oceniono 22 razy 12

  albo się jest najpotężniejszym, albo potężniejszym niż kiedykolwiek przedtem

 • andrzej2310

  Oceniono 20 razy 10

  A kościół katolicki to 30 tysięcy księży, to dodatkowa siła i narzędzie władzy do wspierania PIS. Kościół jak partia polityczna, będąca w koalicji z antydemokratycznym PIS spija smietankę z władzą i staje przeciwko Polakom.

 • eva01

  Oceniono 19 razy 9

  Dla mnie to oczywiste, że PIS przez ostatnie cztery lata wzbogacił się kilkakrotnie.Dokładnie obmyślili plan rozwoju finansowego kosztem oczywiście podatników bo przecież sami produkują tylko nienawiść. Wyznawcy PISu z pewnością są szczęśliwi, że popierają jedynie słuszną partię i jest mi ich żal bo oni nie wiedzą, że stanowią kapitał partii potrzebny raz na cztery lata. Zbudowaliście nową PZPR +

 • sopoko-spoko

  Oceniono 15 razy 9

  Najpotężniejsi niż kiedykolwiek to masło maślane i Profesor powinien to wiedzieć

 • cezaris

  Oceniono 16 razy 8

  Stalin też był wszechmocny. A umarł we własnych wymiocinach, bo nikt nie chciał go ratować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX