Szefowa lubelskich struktur Wiosny oskarżana o mobbing. O jej losie ma zdecydować sąd koleżeński

Po oskarżeniach wobec jednej z koordynatorek Wiosny o mobbing, w partii powstała specjalna komisja. Gazeta.pl dowiedziała się, że do zarządu trafiło zalecenie, by o losie Moniki Pawłowskiej zdecydował sąd koleżeński.

Przed wyborami do europarlamentu Wiosną Roberta Biedronia zatrzęsła sprawa oskarżeń byłego działacza wobec szefowej lubelskich struktur partii. Jak opisywaliśmy na Gazeta.pl, Przemysław Stefaniak zarzucał Monice Pawłowskiej mobbing, a ludziom ze struktur Wiosny, że ignorowali jego alarmy.

Wiosna zapewniła, że bada sprawę oskarżeń Pawłowskiej, ale wyników kontroli nie poznaliśmy przed dniem wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wyjaśniania sprawy nie przyspieszyło nawet to, że szefowa lubelskich struktur, Pawłowska, kandydowała w nich. Sama Pawłowska nie udzieliła żadnego komentarza. 

Będzie sąd koleżeński nad Moniką Pawłowską

Zarząd Wiosny powołał za to specjalny zespół do zbadania opisywanej przez Stefaniaka sytuacji. Zgodnie z zapowiedziami zespół miał na to cztery tygodnie. Ostateczny termin na przekazanie raportu do zarządu partii minął orientacyjnie około 6 czerwca.

Teraz, jak dowiedziała się Gazeta.pl, specjalny zespół wnioskuje do zarządu partii o sąd koleżeński dla Moniki Pawłowskiej. Informacje te potwierdziła Monika Gotlibowska z Wiosny. Nie ma jednak konkretów dotyczących daty sądu koleżeńskiego. 

"Zespół kieruje do Zarządu Krajowego wniosek o podjęcie uchwały w sprawie skierowania sprawy do Krajowego Sądu Koleżeńskiego celem przeprowadzenia postępowania dyscyplinarnego" - napisała Monika Gotlibowska w mailu przesłanym redakcji gazeta.pl.

Lubelska koordynatorka Wiosny dalej pełni funkcję szefowej - tak wynika z oficjalnej strony partii.

Więcej o:
Komentarze (18)
Sąd koleżeński w Wiośnie Biedronia. Chodzi o działaczkę oskarżaną o mobbing
Zaloguj się
 • guramdam3

  Oceniono 12 razy 4

  Jeśli pokrzywdzony i krzywdząca są typowymi przedstawicielami Wiosny, należy się od Wiosny trzymać tak daleko jak tylko to możliwe.
  Biedroń też dobry "wybierzcie mnie do PE, a ja was tam nie będę reprezentował". Potem: "wybraliście to się teraz zastanowię czy dotrzymam objetnicy".

  Czekam na partię Lato. :)

 • przemysl_to

  Oceniono 2 razy 2

  Wiosna to ta od tego co lał matkę ???

 • 1pytanie

  Oceniono 18 razy 2

  Cóż... Polityka to bagno . Spróbujcie to samo napisać o Caritasie - zaraz bojówki katolickie zniszczą protest w zarodku !

 • claudiusz

  Oceniono 7 razy 1

  to bedzie dobry sprawdzian dla Biedronia i Wiosny....zobaczymy czy poleci glowa czy sprawe,tak jak w pis, zamiecie sie pod dywan...?

 • auruss

  Oceniono 9 razy 1

  Nihil novi - do nowo powstających partii hurmem pcha się wszelaka gó...ażeria. Rozbestwiony najwyraźniej narcystyczny bęcwałek raz czy drugi został zdyscyplinowany przez szefę /nie SZEFOWĄ - bo to żona szefa/ i, korzystając z wszystkich dostępnych mu środków, rozjęczał się na świat cały.
  Jeśli jeszcze jest w partii WIOSNA to powinien być z hukiem wywalony. Z rekomendacją powtórzenia zerówki.

 • freon

  Oceniono 9 razy 1

  Sąd koleżeński... :) Kolega i koleżanka powiedzą pani Monisi, żeby się nie przejmowała, na zewnątrz trochę pohuczą jak to nie ma miejsca dla złych zachowań i zamiecione. Nie po to robili sobie taką koordynatorkę, żeby ją zwalniać i od początku wszystko idzie na zamiecenie pod dywan. Partii to na rękę, bo babka będzie jeszcze bardziej posłuszna, a to jedyne co się liczy - wiedza i inteligencja w tym przypadku nie istnieją jako kategoria oceny. Cała to Wiosna to przekręt, żeby Robert mógł z przyjaciółmi i partnerem wyjechać sobie w spokojne przyjazne gejom miejsce.

 • june-of-44

  0

  Mobbing…...błahahahaha….ludzie czy wy wiecie o czym piszecie?
  Degrengolada.

 • starsza10

  Oceniono 2 razy 0

  Sąd koleżeński, czyli taka sama procedura jak w KK wobec księży - pedofili (z zachowaniem proporcji, co do rangi przestępstw).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX