Marek Sawicki mówi o możliwej koalicji PSL i PiS. "To sztuczna wojna. Czas zakopać topory"

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ma "nie wyobrażać sobie" teraz koalicji z PiS-em, ale też "jej nie wyklucza" - przekonywał Marek Sawicki. Polityk stwierdził też, że podział między PiS-em a PO jest "sztuczny" i należy zakończyć tę walkę.

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego trwa zamieszanie w opozycji przed kolejną kampanią. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz  poinformował, że partia nie wystartuje w jesiennych wyborach do parlamentu z ramienia Koalicji Europejskiej. Tymczasem Grzegorz Schetyna jeszcze w tym tygodniu wyrażał przekonanie, że ludowcy w koalicji pozostaną. 

Z kolei Marek Sawicki z PSL w rozmowie na antenie rafia RMF FM mówił, że partia nie odrzuca pomysłu sojuszu z PiS. Powiedział, że w koalicji z Platformą Obywatelską PSL był "tą konserwatywna kotwicą". - Tak również jeśli bylibyśmy, co mówię z dużym znakiem zapytania, w ewentualnej koalicji z PiS-em, to z pewnością też bylibyśmy takimi hamulcowymi, którzy by na łamanie konstytucji nie pozwolili - stwierdził. W środę w Poranku Gazeta.pl Sawicki negatywnie oceniał udział PSL w Koalicji Obywatelskiej, ponieważ partia "została naznaczona stygmatem lewicowości, walki z Kościołem, propagowania nowych obyczajów".

Marek Sawicki: Jest sztuczny podział między Platformą a PiS-em

Sawicki powiedział, że pytał o to prezesa PSL i ten powiedział, że "na tym etapie nie wyobraża sobie koalicji z PiS-em, ale też jej nie wyklucza". Wezwał też do zakończenia walki PO i PiS, ponieważ jest "czas najwyższy", żeby zakończyć "sztuczną wojnę". - Bo to jest sztuczny podział między Platformą a PiS-em. Czas zakopać topory i czas rozpocząć normalną współpracę - powiedział. 

Jeszcze przed wyborami atmosfera między PSL a PiS była jednak napięta. - PiS marzy o wymazaniu nas z mapy politycznej Polski, ale to się nie udało i nie uda. Nie daliśmy się złamać, nie daliśmy się pokonać i nie pozwolimy na to także na finiszu tej kadencji Sejmu - zapewnia w wywiadzie dla Gazeta.pl prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Więcej o:
Komentarze (332)
Sawicki mówi o możliwej koalicji PSL i PiS. "Czas zakopać topory"
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 127 razy 125

  Sawicki puścił farbę i powiedział, to co wszyscy wiedzą tylko głośno nie mówią. Wszystkich koryciarzy napędza chęć dorwania się do koryta. A PSL, to zbieranina takich mend które dla koryta pójdą z kazdym.

 • matylda1001

  Oceniono 81 razy 79

  Gdyby nie to, że pisowi w 2015 nie był potrzebny koalicjant to już mielibyśmy rząd PiS-PSL.

 • lenny102

  Oceniono 68 razy 66

  CZAS WRACAC DO KORYTA, CALE RODZINY ODCIETE OD POSAD CIENKO PISZCZA...

 • Jan Kowalski

  Oceniono 62 razy 60

  Chłopek zawsze zdradzi. Ważne koryto i stołek.

 • lodzermensz1

  Oceniono 52 razy 52

  Sawicki, qwa, ja prdl.
  (To cytat)
  Dołączycie się ochoczo do gwałtów na Konstytucji, zdrowym rozsądku i elementarnej przyzwoitości? Pomimo tego, co pisowska propaganda z wami robiła przed wyborami? Z kim jeszcze się nie puszczaliście, chłopy? Było SLD, było PO, czas na PIS?

 • baby1

  Oceniono 51 razy 51

  Oj zaczyna brakować synekur działaczom PSL-u, więc trzeba się może koło PiS zakręcić. Wszyscy wyborcy tej partii to byli krewni i znajomi lokalnych królików z PSL-u, a teraz taka bryndza, to co robić?

 • t0maszek44

  Oceniono 46 razy 46

  "Kto wygra wybory? Jako to kto, nasz koalicjant"
  Waldemar Pawlak

 • jakbysietupodpisac

  Oceniono 44 razy 44

  Dziwka zawsze dziwką pozostanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX