Kraśnik. Radny z PiS-u wyjaśnił, co oznacza skrót LGBT. "Lesbijki, geje tam... Bio tam... Coś tam"

Radny powiatu kraśnickiego Roman Bijak (Prawo i Sprawiedliwość) stał się obiektem żartów, po tym, jak na ostatniej sesji próbował wyjaśnić, co kryje się pod pojęciem LGBT.

Podczas sesji Rady Powiatu w Kraśniku, która odbyła się 29 maja, na wniosek radnego Romana Bijaka z Prawa i Sprawiedliwości wprowadzono do porządku obrad stanowisko w sprawie powstrzymania "ideologii LGBT".

- W związku z tym, że jest ogromna nagonka na wprowadzenie w Polsce seksualizacji nauczenia dzieci już od najmłodszych lat przez środowiska LGBT oraz próba dyskryminacji rodziców i dzieci, które nie popierają homoseksualnego stylu życia. To co się wydarzyło w Warszawie czy w Gdańsku niech będzie przestrogą dla nas wszystkich. Dlatego proponuję stanowisko w tej sprawie, w celu obrony godności człowieka zgodnie z naszą wiekową kulturą życia społecznego oraz przeciwstawieniu się zjawisku gender - argumentował Bijak, którego słowa cytuje portal krasnik.naszemiasto.pl

Radny z PiS-u próbował wyjaśnić, co oznacza skrót LGBT. "Lesbijki, geje tam... Bio tam... Coś tam"

Podczas sesji Rady Powiatu Stefan Stachula (radny z Polskiego Stronnictwa Ludowego) poprosił Romana Bijaka, aby wyjaśnił skrót LGBT przed głosowaniem. Odpowiedź radnego z Prawa i Sprawiedliwości stała się powodem do żartów.

- Spróbuję to wyjaśnić. Proszę Państwa... Lejsbijski... Lesbijki, geje tam... Bio tam... Coś tam. Bileseksualni oraz transpłciowi. To są LGBT - powiedział Bijak.

 

W dalszej części swojej wypowiedzi radny z PiS-u tłumaczył, jakie są standardy WHO dotyczące "seksualizacji dzieci".

Przypomnijmy, że skrót LGBT powstał od angielskich słów Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender i odnosi się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych jaki do grupy. Skrót ten powstał w latach 60-tych, ale wszedł do powszechnego użycia w latach 90. 

Rady Powiatu w Kraśniku opowiedziała się za przyjęciem stanowiska w sprawie "powstrzymania ideologii LGB". Spośród 21 radnych 16 zagłosowało za, dwóch wstrzymało się od głosu, a jedna osoba nie głosowała. Dwie osoby były tego dnia nieobecne. 

Więcej o:
Komentarze (342)
Kraśnik. Radny z PiS-u wyjaśnił, co oznacza skrót LGBT. "Lesbijki, geje tam... Bio tam... Coś tam"
Zaloguj się
 • miszka_szyfman

  Oceniono 60 razy 46

  Co fachowiec to fachowiec. Swoją drogą ciekawe czy ten radny wie że ziemia nie jest płaska ?

 • viaac

  Oceniono 47 razy 33

  "W związku z tym, że jest ogromna nagonka na wprowadzenie w Polsce seksualizacji nauczenia dzieci już od najmłodszych lat przez środowiska LGBT oraz próba dyskryminacji rodziców i dzieci, które nie popierają homoseksualnego stylu życia. "

  Skąd w PiS przekonanie, że edukacją seksualną zainteresowane są głównie środowiska LGBT? Z wypowiedzi radnego wynikałoby nawet, że to mniejszości seksualne miałyby tą edukacją się zajmować.
  Tak się straszy na prawicy? :D
  Wszystkie lęki prawaka: edukacja, LGBT i gender.
  Przezabawne.

 • 11krzych

  Oceniono 32 razy 30

  Lesbijki, geje, biskupi i terlik

 • justas32

  Oceniono 33 razy 25

  Co znaczy PiS ? Półmózgi, Imbecyle. Srajtki i coś tam, coś tam ...

 • toksyczny.wyzieff

  Oceniono 26 razy 24

  A może by tak stanowisko o powstrzymaniu pedofilii w kościele?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX