Bodnar komentuje odejście Michalik z Superstacji. Pisze o stanie wolności mediów w Polsce

"Odejście Elizy Michalik z Superstacji to niezwykle ważny powód do refleksji nad stanem wolności mediów w Polsce" - napisał Adam Bodnar. Komentarz rzecznika praw obywatelskich skrytykowała część dziennikarzy.

Eliza Michalik odeszła z Superstacji po zmianie strategii, zakładającej odejście od polityki. Publicystka informuje o tym na swoim Facebooku. "Wczoraj, 4 czerwca zdecydowałam o rozstaniu się z Superstacją. Powodem była, jak wiecie, bo wielu z Was napisało do mnie w tej sprawie, zmiana profilu stacji i usunięcie z niej tematów politycznych. Ponieważ nie wyobrażam sobie wykonywania mojej pracy bez podejmowania tematów politycznych, to była oczywista, naturalna i jedyna możliwa decyzja" - napisała.

Odejście Elizy Michalik z Superstacji. Adam Bodnar komentuje

Jej odejście skomentował rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. "Odejście Elizy Michalik z Superstacji to niezwykle ważny powód do refleksji nad stanem wolności mediów w Polsce. Red. Michalik sobie zawodowo poradzi. Nie mam co do tego wątpliwości. Ale czy nie kurczy nam się kolejny raz przestrzeń debaty publicznej?" - napisał na Twitterze.

Jego wpis wywołał mnóstwo komentarzy wśród innych dziennikarzy i publicystów. "Przecież na antenie Polsat News (Superstacja należy do Polsatu - red.) nikt nie rezygnuje z polityki. Jeśli Pan Bodnar ma podobne obawy i dowody na poparcie tezy, ma też wszelkie narzędzia, aby w tym temacie działać. Selektywne wstawianie się za konkretnymi dziennikarzami (i to mocno agresywnymi) jest mało obiektywne" - napisał Marcin Makowski z "DoRzeczy".

Aktywista miejski Jan Śpiewak napisał z kolei: "A nie kurczy się, gdy sygnaliści są skazywani przez sądy na grzywny, grozi im się więzieniem i dotkliwymi karami finansowymi? Dlaczego pan milczy w sprawie tego, co się dzieje w Warszawie?".

"Panie rzeczniku, ale dlaczego decyzja o zmianie profilu komercyjnej stacji ma zagrażać wolności mediów w Polsce? A już z całą pewnością: dlaczego miałoby jej zagrażać odejście z redakcji pani Michalik?" - skomentował Łukasz Rogojsz z Gazeta.pl.

Sama Michalik odniosła się do słów Bodnara w swoim poście na Facebooku. " Wiem, że się jeszcze spotkamy. Jestem tego pewna, mimo że zgadzam się z dr. Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, który zwrócił dziś uwagę na niepokojąco kurczącą się przestrzeń debaty publicznej" - napisała.

Więcej o:
Komentarze (293)
Bodnar komentuje odejście Michalik z Superstacji. Pisze o stanie wolności mediów w Polsce
Zaloguj się
 • rolnikspodlublina

  Oceniono 123 razy 81

  Superstacja była niezwykle krytyczna wobec PIS, podejrzenia o kupowanie sobie spokoju przez Solorza przed wyborami przy jednoczesnym pisowacieniu Polsatu nasuwają się same.

 • krynolinka

  Oceniono 128 razy 76

  Większość interesujących się polityką pomyślała jeszcze bardziej dosadniej niż pan Bodnar. Dobrze wszyscy wiemy czym to pachnie. I nie mam na myśli róż. Pachnie Orbanem.

 • damtek

  Oceniono 88 razy 60

  I co, niektórzy dziennikarze? Udajecie, że nic się nie dzieje, przyklepujecie zamordyzm i myślicie, że wam kagańca nie założą? Założą, bo właśnie pierwszy krok w kneblowaniu już został zrobiony. A może w swoich małych móżdżkach wymyśliliście sobie, że za miskę ryżu umościcie sobie ciepłe posadki i liżąc rękę z pejczem przetrzymacie czas smuty?

 • agfaphoto

  Oceniono 79 razy 55

  Każdy myślący człowiek wie o co chodzi.Pani Elizo dziękuję za Pani postawę i programy. A "Gilotyna" prowadzona kiedys z Panem Wątłym to był majstersztyk ! Liczę że znajdzie Pani swoje miejsce do prowadzenia tak ciekawych programów. POWODZENIA :)

 • o_kulson_nac

  Oceniono 72 razy 36

  >> "Panie rzeczniku, ale dlaczego decyzja o zmianie profilu komercyjnej stacji ma zagrażać wolności mediów w Polsce? A już z całą pewnością: dlaczego miałoby jej zagrażać odejście z redakcji pani Michalik?" - skomentował Łukasz Rogojsz z Gazeta.pl.

  Naprawdę to napisał? Przykro mi to napisać, bo to pracownik Gazety, ale skoro publicznie się tak wyraził, to muszę - jest głupcem.

 • ania987657

  Oceniono 51 razy 35

  To niesłychane jak szybko PIS dostał wiatru w żagle po wygranej do PE.
  Szykujmy się drodzy Rodacy na to co dopiero zacznie się po wyborach do Sejmu !

 • feminus

  Oceniono 34 razy 30

  Rezygnacja z polityki w Superstacji to de facto koniec Superstacji.
  Ogladam ja jedynie ze wzgledu na te tematyke i odwaznych inteligentnych dziennikarzy.
  Widac Solorz dostal ultimatum od rzadzacych...
  Za smialo tam krytykowano PiS.
  Kwestia czasu byl taki scenariusz.
  Wielka szkoda.
  Bodnar ma racje, jak to on.

  A Michalik uwielbiam! "Szpile" to wspanialy program. Zawsze znakomite goscinie.
  Profesjonalnie prowadzone rozmowy. Z klasa. Duzo wiedza, taktem, kultura Prowadzacej.
  Bedzie mi tego brakowalo.
  Prawdziwej Superstacji bedzie brakowalo!
  Jako widzka wyrazam zal a nawet wscieklosc!
  Solorz - rozczarowales!

 • hen-live

  Oceniono 44 razy 30

  W zasadzie Superstację oglądałem głównie dla programów Elizy Michalik no może jeszcze Kuby Wątłego. Teraz czasami wpadnę by pooglądac Wątłego ale generalnie Superstacja już nie będzie dla mnie istniec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX