Cezary O. skazany za groźby w internecie pod adresem prezydentów Poznania i Wrocławia

Sąd w Poznaniu skazał mężczyznę, który po śmierci Pawła Adamowicza napisał na Twitterze, że taki sam los powinien spotkać Jacka Jaśkowiaka i Jacka Sutryka - prezydentów Poznania i Wrocławia. W sprawie zapadł wyrok i mężczyzna został skazany na osiem miesięcy więzienia.

Cezary O. umieścił na Twitterze wpis, za który musiał odpowiedzieć prawnie. 41-latek sugerował w nim, że po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza powinno dojść do podobnej napaści na prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Poznań. Sąd skazał Cezarego O. na więzienia za nawoływanie do przemocy

"Jeszcze Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia... stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk" - napisał mężczyzna.

Sprawa natychmiast trafiła na policję w Poznaniu, a mężczyzna został zatrzymany w styczniu tego roku. Podczas prowadzenia czynności funkcjonariusze odkryli jeszcze na profilu Cezarego O., że kilka miesięcy wcześniej udostępnił tam również symbol swastyki. Prokurator oskarżył 41-latka o publiczne nawoływanie do stosowania przemocy wobec prezydenta miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka i prezydenta miasta Wrocławia Jacka Sutryka z uwagi na ich przynależność polityczną, jak również publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa. Groziło mu za to do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa trafiła do sądu. 

Na początku maja w sprawie Cezarego O. zapadł wyrok, o czym poinformował sam prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Na Facebooku Jaśkowiaka pojawiło się zdjęcia orzeczenia sądowego. Dowiadujemy się z niego, że sąd skazał mężczyznę na łączną karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. 

Jak podaje Polsatnews.pl, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski powiedział, że Cezary O. przyznał się zarówno do umieszczenia wpisu o Jacku Jaśkowiaku i Jacku Sutryku, jak i do opublikowania symbolu swastyki. Tłumaczył jednak, że nie chciał przez to nakłaniać nikogo do zamachu na zdrowie lub życie prezydentów. Miał także mówić, że nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji jakie niosą za sobą jego wpisy.

Ten wyrok to dla osób dopuszczających się przemocy słownej w sieci jasny sygnał, że nie mogą czuć się bezkarne. Brak reakcji byłby przyzwoleniem na takie działania

- podsumował wyrok Jacek Jaśkowiak. 

Więcej o:
Komentarze (31)
Cezary O. skazany za groźby w internecie pod adresem prezydentów Poznania i Wrocławia
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 28 razy 16

  Sąd skazał na 8 miesięcy w zawieszeniu, a PiS już szuka miejsca w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa dla bandyty wyklętego.

 • wykidajlo2

  Oceniono 3 razy 3

  Strach ma wielkie oczy. Represje sprawią, że szaleńcy zamilkną ale za to zamiast głupich deklaracji przejdą bez ostrzeżenia do czynów. Wtedy trzeba będzie się bać.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 4 razy 2

  Typowy prawak - posrany ze strachu,

 • stanpar

  Oceniono 1 raz 1

  Lewacy są sprytniejsi. Zamiast ostrzegać, po prostu mordują. Vide: Stalin, Mao, Pol Pot, narodowi socjaliści i jeszcze kilku innych morderców. No i GLBT też nie lepsi...
  Tabela: Gay / Homosexual Serial Killers
  ://www.adherents.com/misc/hsk.html
  Homoseksualiści oraz biseksualiści stanowią 2% populacji, ale aż ponad 43 % seryjnych morderców to geje

 • lamerka

  Oceniono 6 razy 0

  Trzeba przyznac, ze szachermacher idzie juz na masowke i nie zwaza czy jego trolle cokolwiek rozumieja z tego, co komentuja. Wazne, zeby zarzygac cale forum pisowska nienawiscia.

 • grajag

  Oceniono 10 razy 0

  "do pięciu lat" a tu nawet nie ma roku w dodatku w zawieszeniu. Łaskawy ten sędzia.

 • boomerang

  Oceniono 6 razy 0

  opłacało się kopać w lasku smoleńskim

 • onduma

  Oceniono 4 razy -2

  Polowa piszacych tu przeciwnikow PIS miota takie same grozby i jakos nikt sie nimi nie zajmuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX