"Albo PSL ma jaja i kręgosłup, albo się trzęsiemy". Sawicki: W części się z tym zgadzam

Marek Sawicki "dziwi się" Waldemarowi Pawlakowi, że ten opublikował kontrowersyjne nagranie z rady PSL. Jednak w rozmowie Gazeta.pl przyznał, że "częściowo zgadza się" z tym, co mówił jego partyjny kolega.

Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl był Marek Sawicki z PSL. Mówił m.in. o najbardziej dyskutowanym w kontekście partii temacie, czyli jej przyszłości po wyborach europejskich i tego, czy pozostanie w koalicji z PO. - PSL idąc w Koalicji Europejskiej zostało naznaczone stygmatem lewicowości, walki z Kościołem, propagowania nowych obyczajów - mówił rozmówca Piotra Maślaka. Dodał, że jest "zadowolony" z zapowiedzi lidera partii o budowaniu Koalicji Polskiej.

Odniósł się także do nagrania z Rady Naczelnej PSL, które do sieci wrzucił Waldemar Pawlak. - Albo PSL ma jaja i kręgosłup i potrafimy robić politykę, albo się trzęsiemy, żeby załapać na byle co - mówił na nim polityk. - W części się z tym stwierdzeniem zgadzam. Polskie Stronnictwo Ludowe stać na samodzielność, na dobrą kampanię i dobry program - powiedział.  Dodał, że Pawlak "poirytował się" słowami "niektórych młodych kolegów", którzy uznali współpracę z PO za wygodną. Sawicki przyznał, że "dziwi się" opublikowaniu tych nagrań.  Uzasadniał jednak, że Pawlak został "niewybrednie zaatakowany" przez młodzież z PSL.

Zobacz całą rozmowę:

Więcej o:
Komentarze (46)
"Albo PSL ma jaja, albo się trzęsiemy". Sawicki: W części się zgadzam
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 17 razy 13

  Zasadniczo PSL na pokładzie KE może się po wyborach okazać radnym Kałużą.

 • jurek4491

  Oceniono 16 razy 10

  PSL działa na korzyść PiS-u , niech wreszcie znikną ze sceny politycznej te : Sawickie , Kłopotki , Pawlaki i im podobni .
  Sawicki już od dawna smali cholewki do PiS-u , interesują go tylko KONFITURY.
  Elektorat wiejski żyje na koszt państwa :
  - do budżetu państwa wpłacają 0,00 zł
  - nie płacą podatków
  - na służbę zdrowia też
  Wyciągają KROCIE z budżetu bo :
  - dostają dopłaty do hektara
  - do maszyn
  - do ziarna siewnego
  - do bydła hodowlanego
  - do paliwa
  Przyjdzie taki czas że BEKNIEMY za to wszyscy .

 • polakadam

  Oceniono 15 razy 7

  Wewnętrzne walki w psl. Młodzież przeciwko betonowi. Liberalne wartości przeciwko katolickiemu betonowi. Uważałem Sawickiego za mądrego człowieka . Dziwię się że nie widzi że broni przegranej sprawy.

 • dante_waw

  Oceniono 8 razy 6

  "PSL idąc w Koalicji Europejskiej zostało naznaczone stygmatem lewicowości, walki z Kościołem, propagowania nowych obyczajów"

  Czy koalicja z SLD tez tego nie oznaczala?? Czy zawsze licza sie tylko konfitury... a z kim akurat traci sie cnote jest drugorzedne.....

  Marku Sawicki... po co owijac w bawelne... powiedzcie ze pojdziecie ze swoim wiednacym poparciem w koalicje z kazdym kto wam wiecej synekur zaoferuje....

  Osobiscie licze ze pojdziecie samodzielnie do wyborow, nie przekroczycie progu... i traficie tam gdzie wasze miejsce na smietnik historii...

 • wie wod

  Oceniono 8 razy 6

  Jest coś, co nas podnieca: money, money, money....

 • punter

  Oceniono 8 razy 6

  Gdyby Jarek machnął kiełbaską (ciepłymi posadkami) to Sawicki i Pawlak byliby pierwsi do merdania ogonkiem. To jest PSL.

 • progus

  Oceniono 7 razy 5

  Nie chodzi o to, żeby mieć jaja, tylko rozsądek, szacunek dla innych i dla Konstytucji.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 13 razy 5

  " PSL idąc w Koalicji Europejskiej zostało naznaczone stygmatem lewicowości, walki z Kościołem, propagowania nowych obyczajów "

  zdecydowanie lepszy jest stygmat prymitywizmu, zaściankowości, chamstwa, klęczenia przed kościołem, strachu przed wszystkim co obce i nowe itd.

  Niestety to nie sarkazm - jak pokazują wybory w Polsce wygrywa się właśnie w ten sposób..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX