Agnieszka Holland na obchodach 4 czerwca. "Okazało się, że obecna władza ma inną koncepcję demokracji"

- Okazało się, że obecna władza ma inną koncepcję tego, czym są demokracja, prawo i sprawiedliwość - mówiła Agnieszka Holland podczas obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca w Gdańsku. Jak dodała, zwycięstwo Solidarności to dowód na to, że "losy ludzkie i losy historii są nieprzewidywalne, a nadzieja nie jest taką znowu głupią monetą".

Agnieszka Holland uczestniczyła w obchodach 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów 4 czerwca w Gdańsku. Zapytana o to, czy w latach 80. byłaby w stanie wyobrazić sobie, że 10-milionowy ruch społeczny, jakim była Solidarność, doprowadzi do przywrócenia w Polsce demokracji, odpowiedziała:

-  Gdyby ktoś mi to opowiedział [zwycięstwo Solidarności - red.] jako możliwy scenariusz wzięty z życia, na przykład na wiosnę 1980, to ja bym powiedziała: nie, to może przyszłe pokolenie. Także to zwycięstwo Solidarność i ta data dzisiejsza, 4 czerwca, była jakimś takim dowodem na to, że drzewa życia jest niebywale kolorowe, a losy ludzkie i losy historii są nieprzewidywalne. I że nadzieja nie jest taką znowu głupią monetą - mówiła Holland. Jak dodała, dziś wiele osób - w tym artystów - czuje się rozczarowanych rządami Prawa i Sprawiedliwości.

Okazało się, że obecna władza ma inną koncepcję tego, czym jest demokracja, prawo i sprawiedliwość. I że ta część społeczeństwa, która opowiada się za Prawem i Sprawiedliwością, nie waha się przed wyrażeniem głębokiej pogardy i dyskredytacji pod adresem tej drugiej części społeczeństwa

- mówiła.

Nie jesteśmy już wspólnotą, którą łączy bardzo wiele spraw, interesów, tradycja, historia, system wartości. Ale jesteśmy tymi dwoma, wrogimi plemionami, między którymi politycy wykopują głęboki rów, który niedługo będzie trudny do zasypania

- dodała.

Więcej o:
Komentarze (166)
Agnieszka Holland na obchodach 4 czerwca. "Okazało się, że obecna władza ma inną koncepcję demokracji"
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 17 razy 11

  Jaka dziś nadaktywność trolli wynajętych przez kaczystów :) Kopiejki płyną jak szalone, co?

 • togo13

  Oceniono 21 razy 11

  Trolle pisowskie uaktywniły się. Uczcie się języka chińskiego to bardziej wam się może przydać,żeby tą miskę ryżu kupić.

 • qnqn

  Oceniono 25 razy 11

  qwa, taka ładna pogoda a pistrole muszą napie...ć w klawiaturę przekaz dnia :D Jak mi was śmieci szkoda.

 • agnrodis

  Oceniono 10 razy 8

  Pierwsze slowa "milosci" w strone duzej czesci Polakow poplynely w latach 90tych z Torunia na fali Radia Maryja z nadajnikow na terenie ROSJI !!!!!!!!!!!!!!!!!! Chyba juz niczego dodawac nie trzeba.

 • pysio62

  Oceniono 18 razy 8

  Kaczynski i PIS a demokracja w zachodnim pojeciu tegp slowa, to sa dwie, calkowicie rozne, i wzajemnie sie wykluczjace pojecia. Demokracja z PIS-owska "demokracja" ma tyle wspolnego co krzeslo z krzeslem elektrycznym.

 • barrt21

  Oceniono 11 razy 7

  dalej właźcie w dupe klechom bez wazeliny, dalej stawiajcie pomniki wszystkim smoleńskim śniętym i bandziorom wojennym, dalej zmieniajcie historię i dalej wprowadzajcie nowopolską ekonomię, czyli dalej wdrażajcie te polskie dziadostwo a będzie git

 • junk92508

  Oceniono 13 razy 7

  Kaczynski rozbił Polskę na pół.

  Ja bym chciał innego państwa - najlepiej byloby podzielic Polskę na dwie i kazdy by mogl wybrac w jakiej chce mieszkać.

 • agnrodis

  Oceniono 12 razy 6

  Czy to znaczy, ze zaborcy miali racje? Teraz sami dokonamy rozbiorow Polski?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX