Zbigniew Ziobro wręczył prokuraturom medale. Wyryto na nich napis z błędem

Podczas obchodów 25-lecia istnienia Pionów do Spraw Przestępczości Zorganizowanej w Prokuraturze Krajowej wręczono zasłużonym prokuratorom medale. Niestety do łacińskiej sentencji, którą na nich wyryto, wkradł się błąd.

Medale wręczono w poniedziałek. W uroczystości z okazji 25-lecia istnienia Pionów ds. Przestępczości Zorganizowanej udział wzięli m.in. prokurator generalny Zbigniew Ziobro i prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. - (...) Silny pion do zwalczania przestępczości zorganizowanej, ulokowany na najwyższym szczeblu prokuratury wyposażony w odpowiednie instrumenty prawne i zaplecze logistyczno - technologiczne, zawsze stanowił priorytet moich działań - mówił na uroczystości Ziobro.

Medale dla prokuratorów z błędami

Zasłużonym prokuratorom wręczono nagrody rzeczowe i okolicznościowe medale, na których wyryto napis "25 lat powołania Pionu do spraw Przestępczości Zorganizowanej". Jak zauważa "Newsweek", który opublikował zdjęcie medalu, znajduje się tam też łacińska sentencja przypisywana Senece - "Bonis nocet, qui mails parcit". Sęk w tym, że jest tutaj błąd, bo poprawna wersja powinna brzmieć "Bonis nocet, qui malis parcit", co oznacza "kto złym pobłaża, dobrym szkodzi". - W Prokuraturze Krajowej widocznie nawet paremii nie potrafią już przepisać bez błędu - mówi "Newsweekowi" jeden z prokuratorów. - Złośliwy powiedziałby, że w obecnej wersji głosi, że "kto złym pobłaża, ten mailom szkodzi" - dodaje.

Więcej o:
Komentarze (216)
Zbigniew Ziobro wręczył prokuraturom medale. W łacińskiej sentencji jest błąd
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 69 razy 61

  Staśka Piotrowicza też odznaczyli? A co do konkretu, to pisiory jak czegoś nie popsują to chore są. Ustawy też z błędami piszą.

 • kazek100

  Oceniono 47 razy 45

  Wybaczcie, ale prokurator, który kłania się magistrowi Ziobrze, nie zasługuje na medal bez błędu. Bardzo dobrze się złożyło, gdy prokuratora wreszcie zacznie służyć ludziom, a nie partii politycznej, będziemy łatwo w stanie odróżnić prokuratorów "zerowych" od tych uczciwie pracujących.

 • manonfire

  Oceniono 46 razy 44

  Nie. To Rzymianie pisali błędnie a Zbigniew Z. ten błąd poprawił. Zbigniew Z. nie myli się nigdy. Bardziej nigdy nie myli się tylko prezespan.

 • q1000

  Oceniono 33 razy 29

  Jaki minister takie medale . Kto by tam się przejmował łacińska sentencją . ... O tempora .

 • miszka_szyfman

  Oceniono 29 razy 27

  Neobolszewicy nie przywiązują dużej wagi do ortografii.

 • nastka250

  Oceniono 24 razy 22

  W pisie to standard. Czego się nie dotkną , to spieprzą.Matoł matołem pogania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX