Aleksander Smolar o koalicji, którą chce założyć PSL: W ciągu paru miesięcy to się nie uda

- Na długi okres to mogłoby się udać, w ciągu paru miesięcy to na pewno się nie uda - tak Aleksander Smolar ocenia pomysł stworzenia przez PSL koalicji na wybory parlamentarne. Prezes Fundacji Batorego twierdzi, że wyjście ludowców z Koalicji Europejskiej może być "elementem wewnętrznych negocjacji w PSL".

Prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar był gościem przedpołudniowej rozmowy w Gazeta.pl. W rozmowie z Piotrem Maślakiem odniósł się do Koalicji Polskiej, którą przed wyborami parlamentarnymi planuje stworzyć PSL.  - Na długi okres to mogłoby się udać, w ciągu paru miesięcy to na pewno się nie uda. W tej chwili są trzy partie, które weszły do tej koalicji, a które zanikają albo już znikły. To jest Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej i jest PSL. PSL próbuje jeszcze przetrwać, przeżyć - skomentował Smolar.  

Więcej o:
Komentarze (73)
Aleksander Smolar o koalicji, którą chce założyć PSL: W ciągu paru miesięcy to się nie uda
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 18 razy 12

  Jeżeli po latach historycy znajdą jakieś korzyści płynące z rządów PiS, to obstawiam że będzie to zniknięcie PSL.

 • polakadam

  Oceniono 10 razy 8

  Może i PSL zniknie na zawsze że sceny politycznej? Tym bardziej że od kilku kadencji mało zajmują się chłopami a więcej pilnowaniem posad dla swojaków. Przykleją się do każdego byle mieć koryto. Gdyby pis potrzebował koalicjanta to i tak by zdradzili ke.

 • wagabunda

  Oceniono 7 razy 5

  A co PSL ma za kartę przetargową żeby w ogóle mówić o jakichkolwiek negocjacjach? Wszyscy powinni ich olać i już niedługo przyjdą do PO na kolanach.
  A ja sądzę, że chyba już najwyższy czas nauczyć PSL moresu za te dziesięciolecia mizdrzenia się do wszystkich po każdych wyborach. Oni by nawet i z samym diabłem w koalicję weszli byleby tylko mieć wpływ na obsadę stołków w całej Polsce. Niech więc teraz od Sejmu sobie nieco odpoczną.

 • sunzi15

  Oceniono 9 razy 5

  Zwycieska stratega byla i jest zintegrowana Koalicja Demokratyczna.

  Przy tym jesienne wybory sa wyborami ostatniej szansy
  przed kato-nazistowska IV Rzesza.

  Przy tym nalezy wyciagnac wnioski z bledow
  i "odpalic wszystkie miny",
  odrzucic wszystko co dzieli, zapewniajc neutralnosc swiatopogladowa
  i skupic sie na NAJWAZNIEJSZYM - obronie Rzeczypospolitej , wolnosci i demokracji
  aby przegrana byla NIEMOZLIWA!

 • c.t.k

  Oceniono 11 razy 5

  Bez problemu odgaduję kto na forum jest pissowskim trollem. Zawsze czuć moczem i przetrawioną gorzałą, z tym, że starym moczem bardziej. Słychać też podzwanienie w kieszeniach drobnych monet

 • viaac

  Oceniono 15 razy 5

  PSL przepadnie jeśli pójdzie samo do wyborów.

  Dziwny błąd szefa PSL. Mógł spokojnie powalczyć o przywództwo ze Schetyną zamiast zabierać swoich chłopków na zatracenie. Ostatecznie, co im za różnica jak nazywa się partia, która daje stanowiska. KE, PSL, PO, SLD, wszystko jedno.

  No i przykro mówić, ale tylko zjednoczona opozycja ma szanse na jesieni. Co prawda wątpię, aby PSL był w stanie odciągnąć od KE tylu wyborców, co chociażby Wiosna, ale zawsze to kłopot.

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 4

  A czy ktoś będzie chciał zawiązywać koalicję z wiecznie "obrotowymi" gumofilcami? Według mnie, to mogą co najwyżej stać się "przystawką" Prezesa :-))

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 10 razy 4

  Popełniają ten sam błąd co SLD

 • sunzi15

  Oceniono 7 razy 3

  PS.: W przypadku umozliwienia PiSowi dopiecia dyktatury,
  znikna wszystkie opozycyjne ugrupowania,
  a zastapi je fasada - pic na fotomontaz,
  aby jeszcze jakis czas wydoic cos z UNII,
  zanim nas z niej wypie*dola prosto w szpony ZBiRa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX