Prof. Monika Płatek o niechęci PSL-u do Wiosny: Geje rodzą się również w wiejskich chatach

- Jeżeli oni myślą, że ludzie na tych wsiach i w tych miasteczkach to nic nie robią, tylko się łapią za głowę, kiedy słyszą słowo "gej", to się mylą - tak prof. Monika Płatek odniosła się w Radiu ZET do komentarzy polityków PSL-u dotyczących partii Wiosna. Ludowcy wielokrotnie podkreślali, że nie wejdą w koalicję z Wiosną w związku z różnicami światopoglądowymi.

Prof. Monika Płatek, kandydatka Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego, odniosła się do komentarzy polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego dotyczących ewentualnej koalicji z partią Roberta Biedronia. Zarówno m.in. lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, jak i poseł i były minister rolnictwa Marek Sawicki podkreślali, że taka koalicja nie byłaby możliwa ze względu na różnice światopoglądowe.

- Wydaje mi się, że byłoby dobrze porozmawiać na na argumenty i na konkrety, co takiego przeszkadza ludowcom w programie, który proponuje Wiosna - stwierdziła prof. Monika Płatek w Radiu ZET.

Dodała, że "to tak, jakby dla rolników, ludzi mieszkających na wsi, w małych miasteczkach, było nieistotne to, żeby mieć dostęp do dobrej edukacji, dostęp do respektowania praw reprodukcyjnych, dostęp do lekarza i do świadczeń medycznych, dbałość o ekologię, o to, żeby język angielski był dostępny w każdym domu".

Prof. Monika Płatek: Geje rodzą się również w wiejskich chatach

Na sugestię prowadzącego Łukasza Konarskiego, że problemem mogą być różnice zdań w kwestii środowisk LGBT, prof. Monika Płatek odpowiedziała, że "sprawa LGBT to sprawa ludzi, obywatelek i obywateli żyjących w Polsce, którzy mają inną orientację seksualną niż heteroseksualna" i "wszystkie orientacje są równoważne".

- Jeżeli się chce dyskryminować ludzi na samym wstępie, naszych braci, siostry, matki, ojców, nasze rodziny i bliskich z tego powodu, że mają inną orientację niż heteroseksualna, (...) jeżeli z tego powodu chce się niszczyć ludzkie życie i godzić na to, że ludzie są dyskryminowani na poziomie finansowym, na poziomie dostępu do zdrowia, dostępu do pracy, jeżeli sobie pozwalamy, żeby wycinać ogromną rzeszę ludzi w Polsce, to ja tego nie rozumiem - stwierdziła.

- Jeżeli oni myślą, że ludzie na tych wsiach i w tych miasteczkach to nic nie robią, tylko się łapią za głowę, kiedy słyszą słowo "gej", to się mylą. Geje mieszkają na wsi, geje się rodzą również w wiejskich chatach, mają prawo do tego, by być szanowani i respektowani

- podkreśliła prof. Monika Płatek.

Prof. Monika Płatek startowała do Parlamentu Europejskiego z listy Wiosny w okręgu nr 4, obejmującym m.in. Warszawę. Zdobyła ponad 20 tys. głosów, co dało drugi wynik na liście (po Robercie Biedroniu, który został europosłem). Jeśli Wiosna dostanie się jesienią do Sejmu i jednym z posłów zostanie wtedy również Robert Biedroń, polityk ma złożyć mandat w Parlamencie Europejskim, a wtedy na jego miejsce europarlamentarzystką zostanie właśnie prof. Monika Płatek.

Więcej o:
Komentarze (241)
Prof. Monika Płatek o niechęci PSL-u do Wiosny: Geje rodzą się również w wiejskich chatach
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 78 razy 50

  Na wsiach nie ma gejów i lesbijek, w Kościele katolickim nie ma pedofilów. PiS do polityki nie poszedł dla władzy i pieniędzy. To jest oczywiste. Czego ta Płatkowa nie rozumie?

 • zagraniczny-online

  Oceniono 45 razy 37

  o gejach na wsi sie nie mowi, tylko jak najszybciej do seminarium wysyla ...

 • fakiba

  Oceniono 46 razy 34

  Nie ma gejów na wsi , tam mówi się na takich "pedały" a jak podrośnie to jedzie do miasta albo idzie na klechę

 • damtek

  Oceniono 51 razy 31

  Mieliśmy 30 lat, żeby zbudować otwarte społeczeństwo. Zamiast tego zostawiliśmy ludzi z księdzem i z krzyżami w szkołach 👎 #DiscoPoloKatoland
  Grzegorz Krajski/twitter

 • hastatrespasos

  Oceniono 19 razy 19

  Gejów nie brak w tzw. najlepszym (?) towarzystwie, nawet na szczytach władzy, konstytucyjnej lub sprawowanej bez żadnego trybu.

 • alejagwiazd

  Oceniono 23 razy 17

  Rodza sie ale na skutek wplywu rodziny, kosciola i nagonki na gejow nie akceptuja samych siebie i zenia sie z kobietami czyniac je i siebie nieszczesliwymi ludzmi

 • zd46

  Oceniono 26 razy 16

  Naturalnie pani profesor, Bóg tworząc różne orientacje seksualne nie pominął wsi ani kościołów, to sa też płacący podatki obywatele Polski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX