Waldemar Pawlak myśli o cichym porozumieniu z PiS? Onet: Może próbować ściągać działaczy PSL

Jak dowiedział się Onet, podczas Rady Naczelnej PSL Waldemar Pawlak został mocno skrytykowany przez kolegów z partii. Pojawiają się plotki, że polityk może chcieć porozumieć się po cichu z PiS.

Tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego w PSL pojawiły się głosy, że partia niepotrzebnie startowała w nich z list Koalicji Europejskiej, za co niektórzy członkowie partii krytykowali Władysława Kosiniaka-Kamysza. Wniosek taki potwierdza sobotnia informacja ogłoszona przez lidera PSL, że w wyborach do polskiego parlamentu partia wystartuje jako blok Koalicja Polska, na czele właśnie z PSL. Decyzja zapadła właśnie na Radzie Naczelnej partii.

Pawlak nie może "stawiać warunków"

Jak jednak dowiedział się Onet, to nie Kosiniak-Kamysz był głównym obiektem krytyki podczas spotkania. Najwięcej gorzkich słów usłyszeć miał Waldemar Pawlak

Miał zostać m.in. podniesiony zarzut, że Pawlak nie pomagał w kampanii. Pojawił się po tym, jak były lider PSL stwierdził, że zaangażuje się w jesienną kampanię, jeśli projekt będzie dobry. - Dobry, czyli po jego myśli - tłumaczy jeden z uczestników Rady Naczelnej. Członkowie PSL mieli powiedzieć, że w związku z jego brakiem zaangażowania w kampanię do Parlamentu Europejskiego nie ma prawa stawiać warunków.

Pawlak może chcieć przejść do PiS?

Onet dodaje, że w PSL od dłuższego czasu mają krążyć plotki o tym, że Pawlak może próbować się porozumieć po cichu z PiS. - Ciężko byłoby mu przejąć władzę w partii, ale mógłby zabrać ze sobą trochę działaczy - twierdzi jeden z posłów PSL.

Mogłoby to znacznie osłabić wynik partii w jesiennych wyborach, ponieważ politycy PiS, którzy kiedyś byli członkami PSL, tacy jak Janusz Wojciechowski czy Zbigniew Kuźmiuk, otrzymują wiele głosów wyborców, którzy podzielają poglądy ludowców.

Więcej o:
Komentarze (201)
Waldemar Pawlak myśli o cichym porozumieniu z PiS? Onet: Może próbować ściągać działaczy PSL
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 61 razy 51

  Nic mnie tak nie ucieszy jak zniknięcie z polskiej sceny politycznej partii, która określa się chadecją a jest zwykłą prostytutką, która za trzy, cztery mandaty będzie robić laskę wszystkim po kolei partiom od SLD, przez PO aż do Pisu obecnie

 • polakadam

  Oceniono 26 razy 24

  Na dzień dzisiejszy PSL nie przekroczyłby progu wyborczego. Poniósłby klęskę i nawet nie zabrałby zbyt wielu głosów dla koalicji. Wątpię że do jesieni poprawi swój wynik. Ale gdyby im się to udało to tylko kosztem pisu i wtedy oslabiliby pis. Bo wyborca wyznajacy konserwatywne wartości jest teraz przy pisie. Zapowiada się nagonka na PSL przez rządową propagandę.

 • panna.mela.konfacela

  Oceniono 24 razy 22

  Panie Waldku, pan się nie boi, pan się zawsze do kogoś przyklei. Języczek u wagi z akcentem na to pierwsze

 • hastatrespasos

  Oceniono 23 razy 19

  Dotychczas myślałem że tylko pospolite ruszenie K'15 może pomóc Dzioboustemu w dorżnięciu demokratycznej III RP, ale "chłop żywemu nie przepuści", lecz łatwo go złowić na wędkę kiełbaski wyborczej zatrutej jadem kaczoreligijnym

 • konigin

  Oceniono 24 razy 18

  To juz syndrom sztokholmski?

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 25 razy 17

  Jeśli PSL stracił połowę wyborców przez wejście do KE, to po mariażu z PiS straci drugą połowę :)
  I tak źle, i tak chu.owo :) Jak żyć TW Balbino, jak zyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX