PSL rozstaje się z Koalicją Europejską, bo "za dużo było skrętu w lewo". Ludowcy budują Koalicję Polską

Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że PSL nie wystartuje w wyborach do parlamentu polskiego z ramienia Koalicji Europejskiej. Zamiast tego zbuduje Koalicję Polską z PSL na czele. - Zaproszenie jest otwarte - powiedział.

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego pojawiło się pytanie, czy Polskie Stronnictwo Ludowe wystartuje z list Koalicji Europejskiej w wyborach do polskiego parlamentu. W sobotę Władysław Kosiniak-Kamysz udzielił odpowiedzi - PSL zbuduje Koalicję Polską ze Stronnictwem na czele.

Kosiniak-Kamysz: Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy podzielają nasze wartości

Jak zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz, PSL chce Polski, "w której każdy się czuje dobrze, niezależnie od tego, czy się urodził w mieście, czy na wsi, czy ma takie, czy inne wykształcenie, czy jest zamożny, czy ma trudności finansowe, czy jest osobą wierzącą, czy poszukującą Pana Boga, czy niewierzącą". - Każdy ma prawo w Polsce żyć i czuć się dobrze - stwierdził polityk.

- Podjęliśmy decyzję o budowaniu bloku na wybory do parlamentu polskiego na czele z PSL i o gromadzeniu wśród nas tych wszystkich, którzy podzielają nasze wartości: chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe - poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz. - Zapraszamy do współpracy wszystkich, dla których te wartości są bliskie. Wierzymy, że w opozycji jest miejsce dla konserwatystów, chadeków, dla ludowców, dla wszystkich, którzy może nie znaleźli swojego najlepszego miejsca w ostatnich wyborach - dodał. Poinformował, że blok ten będzie się nazywał Koalicja Polska.

Podkreślił, że PSL będzie walczył o głosy tych właśnie osób, które nie zagłosowały w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ponieważ nie znalazły tam propozycji odpowiadających ich poglądom.

Założenia programowe: emerytura bez podatku i 500 plus do końca studiów

PSL zaprezentował również najważniejsze założenia programowe partii na najbliższe wybory. To:

1. bezpłatne leki dla dzieci, w tym szczepienia,
2. emerytura bez podatku,
3. 1200 zł dopłaty minimalnej do hektara dla rolników aktywnych,
5. zerowy VAT na produkty tradycyjne i ekologiczne,
6. rozpoczęcie programu "Bezpieczny internet" i wprowadzenie głosowania przez internet,
7. obniżka PIT do 10 proc. dla samozatrudnionych.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL chce również uzupełniać programy, za którymi partia głosowała w tej kadencji Sejmu, np. 500 plus. Ich propozycją jest wydłużenie przyznawania świadczeń, dopóki dziecko nie skończy studiów.

"Za dużo było skrętu w lewo"

Z czego wynika decyzja PSL? Jak powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, skłoniły ich do tego rozmowy z wyborcami. - Wiele osób mówiło: za dużo było skrętu w lewo i on jest niebezpieczny. My nie zgadzamy się na nadmierny skręt w prawo, na skrajność ze strony prawicy i ze strony lewicy - argumentował.

Więcej o:
Komentarze (654)
PSL rozstaje się z Koalicją Europejską, bo "za dużo było skrętu w lewo". Ludowcy budują Koalicję Polską
Zaloguj się
 • oksa123

  Oceniono 145 razy 97

  Brawo samobójcy ! Będziecie lizać próg od dołu. Głupota ludzka nie zna granic :-)

 • adri22

  Oceniono 98 razy 68

  W końcu gumofilcowych oślizłych karierowiczów nie będzie w polskiej polityce. Najlepsza decyzja od lat :)

 • polakadam

  Oceniono 85 razy 61

  No to już widać na horyzoncie koniec PSLu. Płakał po nich nie będę tylko szkoda że pis na tym zyska. Będzie miał kolejną kadencję a odsunięcie ich od koryta może się przesunąć na 2023 rok zamiast 2019.

 • rylbaum

  Oceniono 71 razy 55

  Witamy w pisie jako narodowy i oczywiście katolicki podnóżek prezesa

 • 1944kumaty

  Oceniono 79 razy 51

  Do spuszczenia w kiblu na jesieni. I nikt za tym betonem nie zapłacze, ani PiS, ani liberałowie.

 • guru133

  Oceniono 58 razy 42

  Pamiętacie wypowiedź jednego z byłych przywódców PSL-u o tym że wybory wygrywa ich koalicjant, więc proszę sobie dopowiedzieć z kim w koalicji pójdzie do wyborów PSL. Życzę im wszystkiego najgorszego.

 • mariuszet

  Oceniono 42 razy 36

  Wcale się nie zdziwię gdy nie przejdą progu wyborczego. Teraz też by nie przeszli i widać trzech europosłów im za mało. A jakie to wartości mają, podejrzewam że takie jak PiS tylko bez niszczenia demokracji. Powinni zawalczyć o wyborców na wsi nie klerykalnych, bo tacy też są, ale widać wolą przekonywać do siebie kościółkowych i przegrają z PiS. Podejrzewam , że nie zdobedą nawet 4% i nawet te będą stracone.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX