Łukacijewska odpowiada Neumannowi na jego uwagi: Niech wystartuje z ostatniego miejsca

Elżbieta Łukacijewska odniosła się do słów Sławomira Neumanna, który stwierdził, że lepiej wzorować się na 400 tys. głosów zdobytych przez Jerzego Buzka niż na 30 tys. w Cisnej czy na Podkarpaciu. - Proponuję, żeby Sławomir Neumann w najbliższych wyborach wystartował z ostatniego miejsca - powiedziała.

Elżbieta Łukacijewska z Platformy Obywatelskiej, która w wyborach do europarlamentu zdobyła mandat europosłanki głosami z gminy Cisna na Podkarpaciu, skrytykowała w czwartek sposób prowadzenia kampanii przez Koalicję Europejską. Według niej wielu jej kolegom zabrakło aktywności.

W piątek rano odniósł się do tej opinii Sławomir Neumann na antenie Radia ZET. - Gratuluję Elżbiecie Łukacijewskiej wyniku w Cisnej, ale jeśli jest taka świetna, dlaczego nie wygrała w gminie obok? - zapytał. - Gdyby nie wynik innych ludzi na liście, gdyby zabrakło 3 tys. głosów innemu kandydatowi - tego mandatu by nie było. Chciałbym, żeby zachować rozsądek w ocenach. Jerzy Buzek miał 400 tys. głosów. Może na nim się wzorować? - dodał.

Łukacijewska komentuje wypowiedź Neumanna

- Taka wypowiedź to nie jest poziom polityka ogólnokrajowego. Proponuję, żeby Sławomir Neumann w najbliższych wyborach wystartował z ostatniego miejsca - odniosła się do wypowiedzi polityka Elżbieta Łukacijewska w rozmowie z Polsat News.

Jak zauważyła, "wszyscy panowie, którzy byli odpowiedzialni za kampanię (które ona skrytykowała - red.), czują się urażeni". Podkreśliła jednak, że to nie jest jej problem. - Trzeba być ponad to. Ja byłam w PO wcześniej niż Sławek Neumann. Jeżeli coś miałam, to sama wywalczyłam - dodała.

Neumann odpowiada: Niech się napije zimnej wody

Polemika na tym się nie zakończyła. Polsat News zapytał o odpowiedź Sławomira Neumanna. - Widzę, że nie zeszły jeszcze emocje z Eli. Niech się napije zimnej wody. Nigdy nie startowałem z pierwszego miejsca. Nie startowałem też z ostatniego, bo ostatni jest preferowany. Startowałem z siódmego, szóstego, z drugiego - powiedział.

Schetyna o tym, skąd wziął się wynik Łukacijewskiej: Ludzie z zewnątrz

Wynik Elżbiety Łukacijewskiej budzi duże emocje również u innych polityków Platformy Obywatelskiej. Wśród nich jest Grzegorz Schetyna, który trzy dni temu uzasadnił, czym spowodowany był według niego wynik koleżanki z partii. "Ludzie z zewnątrz. Napływowi. Wielu z Dolnego Śląska i Wrocławia" - stwierdził.

Na to stwierdzenie Elżbieta Łukacijewska również odpowiedziała. "Grzegorz, mieszkańcy Cisnej to nie "ludzie z zewnątrz", tu wszyscy jesteśmy swoi i stąd. To wspaniała wspólnota, gościnna, otwarta i przedsiębiorcza. Jestem dumna, że mieszkam w Cisnej" - napisała. 

Więcej o:
Komentarze (291)
Łukacijewska odpowiada Neumannowi na jego uwagi: Niech wystartuje z ostatniego miejsca
Zaloguj się
 • gorwell

  Oceniono 76 razy 66

  Neumann ostatnio odkleił sie od rzeczywistości. Stwierdził, że elektorat musi sie jeszcze bardziej zmobilizować. To co ja mam dwa głosy oddać?

 • yeah_bunny

  Oceniono 72 razy 54

  Pani Elżbieta ma wieksze jaja niż jej koledzy z kółka graniastego Schetyny

 • siwywaldi

  Oceniono 52 razy 40

  Łukaciejewska swoim zwycięstwem z ostatniego miejsca listy, PUBLICZNIE wytrzaskała Schetynę po pysku. TO SAMO powinna zrobić Hubner, Lewandowski i paru innych lokalnych działaczy PO. Bo "ustawienie list w sposób taki jaki zrobił Schetyna pospołu z kolesiami, pokazuje, że coś takiego jak dobro Polski NIE ISTNIEJE, za to liczą się wyłącznie układy i układziki.

 • anty_populista

  Oceniono 47 razy 35

  Ten "dialog" idealnie pokazuje powody klęski PO/KO/KE. Panowie na szczytach nie tyle walczą z PISem, co z własnymi dołami - młodszymi od siebie, kobietami, osobami z charyzmą, chęcią do pracy i rozumiejącymi konieczność poświęceń. Panom na szczytach się to nie podoba. Zwłaszcza to, że musieliby ustąpić trochę miejsca oraz to, że musieliby się wziąć do roboty "z poziomu ulicy", zejść do wyborców. Nie tak rozumieją "robienie polityki". I to dlatego PIS wygrywa - bo nie tylko "rozdaje" wyborcom ale także jest namacalnie blisko nich. Gryzie trawę. Można? Można. Ale nie u pana Schetyny.

 • arkon4

  Oceniono 34 razy 30

  Zawsze powtarzałem- gdy PIS usłyszał że na szefa PO wybrano Schetynę , korki od szampana strzelały w ich siedzibie do rana...Bełkoczący bez ładu i składu, o charyzmie starej firanki ze sklepu mięsnego -oto lider mojej partii,niestety.

 • ona_ona_80

  Oceniono 32 razy 28

  Dżizas, co za masakra. Panowie Neumann i Schetyna: zamilknijcie lepiej, bo narobicie większych szkód. Lepiej milczeć i udawać głupka niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
  Jak można na forum publicznym takie dialogi prowadzić i ujawniać konflikty wewnętrzne?
  Zmieńcie ich, błagam! Z takimi "liderami" będziemy jeszcze długo tkwili w oparach kosciółkowo-wyklętego absurdu!!!

 • rozterka47

  Oceniono 27 razy 23

  ja się zgadzam z Łukacijewską , kampania KO i PO była mdła i mało widoczna w terenie

 • lech2525

  Oceniono 22 razy 20

  Brawo Ela!
  A ci nieudacznicy co jeszcze wymyślą zamiast gratulować ?

 • marian65

  Oceniono 26 razy 18

  jedna perełka z podkarpacia wygrała gdzie miał wygrać Pan Siekierski z polecenia partyjnego( jedynka na liscie KE na podkarpaciu) i dlatego to ujadanie , jeszcze raz gratuluje Pani Łukaciejewskiej , wygrała Pani bez żadnego wparcia KE , swoim pomysłem i ciężką pracą , chcę zauważyć gdyby Pani startowała z listy PIS to by padł rekord wyborczy nie do pobicia , a wy lenie warszawskie jeśli chcecie wygrać wybory to ruszać w teren od zaraz i konkretny program nap oparty na OZE i ekologii bo życie na ziemi zaczyna umierać , pozdrawiam ale się na WAS zawiodłem , kibicuję w dalszej karierze politycznej Pani Elżbiecie Łukaciejewskiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX